twitter instagram YouTube

2022-10-18
DZIAŁANIE 1.1.1. SZYBKA ŚCIEŻKA INNOWACJE CYFROWE

DZIAŁANIE 1.1.1. SZYBKA ŚCIEŻKA INNOWACJE CYFROWE

Już w 19 października 2022 roku rozpocznie się nowy nabór w NCBR na projekty badawczo rozwojowe z zakresu cyberbezpieczeństwa, cyfryzacji przemysłu i cyfrowych technologii kreacyjnych. Wsparcie będą mogły otrzymać przedsiębiorcy oraz konsorcja MŚP z jednostkami naukowyki z całej Polski. Zakończenie naboru planowane jest na 4 listopada 2022 r.

FUNDATOR: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

O PROGRAMIE: Konkurs Szybka Ścieżka – Innowacje cyfrowe skierowany jest do podmiotów planujących realizację projektów B+R z zakresu cyberbezpieczeństwa, cyfryzacji przemysłu i cyfrowych technologii kreacyjnych. Celem projektów jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej. 

CEL KONKURSU: Celem projektów jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE: W ramach naboru można sfinansować koszty związane z prowadzeniem prac B+R:

- Amortyzacja środków trwałych i WNiP, w czasie jakim są wykorzystywane do realizacji prac B+R.

- Wynagrodzenia: Koszty wynagrodzeń wraz z pozapłacowymi kosztami pracy personelu zaangażowanego do prac B+R.

- Wyposażenie i materiały: Zakup wyposażenia laboratoryjnego i materiałów niezbędnych do prac B+R (m.in. urządzenia, maszyny, komputery, materiały).

- Podwykonastwo: Koszty zlecenia prac B+R zewnętrznemu podmiotowi (max. 60% kosztów prac B+R).

- Koszty ogólne: M.in. kadra zarządzająca, koszty administracyjne, wynajem biura - ryczałt w wysokości 25% budżetu

- Koszty przedwdrożeniowe: Koszty niezbędne do wdrożenia rezultatów prac B+R (m.in. certyfikacja, końcowe testy, dokumentacja).

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI: Nabór skierowany jest do przedsiębiorstw oraz konsorcjów składających się z przedsiębiorców i jednostek naukowych. O dofinansowanie mogą starać się firmy z całej Polski, w tym przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie województwa mazowieckiego. O dofinansowanie może ubiegać się przedsiębiorstwo z dowolnej branży. W celu ubiegania się o dofinansowanie Twoja firma musi wykazać zdolność finansową do sfinansowania inwestycji. 

WYSOKOŚĆ DOTACJI: Poziom dofinansowania uzależniony jest od wielkości firmy oraz rodzaju prowadzonych prac B+R. Projekty, realizowane przez mikro i małe przedsiębiorstwa, które przewidują realizację badań przemysłowych mogą liczyć nawet na refundacje na poziomie 80%. W przypadku prac rozwojowych poziom dofinansowania wynosi 60%. Dofinansowane mogą być również tzw. prace przedwdrożeniowe, na które można uzyskać nawet 90% dofinansowania w ramach pomocy de minimis.

W przypadku przedsiębiorców średnich i dużych maksymalne dofinansowanie wyniesie odpowiednio: 75% / 65% (badania przemysłowe); 50% / 40% (prace rozwojowe) oraz 90% (prace przedwdrożeniowe).

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: Nabór rozpocznie się 19 października 2022 roku. Zakończenie naboru planowane jest na 4 listopada 2022 r.  

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu https://ideazone.pl/innowacje-cyfrowe/?fbclid=IwAR3_trHuCvfykQ2t3UsIfED51XQE6Pkj6Jt2gnkUh2c2RRTdmJgw0U701Sg

KONTAKT: biuro@ideazone.pl

 

 

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas