twitter instagram YouTube

2023-05-29
Działanie 2.10 Ochrona i zachowanie przyrody wraz z rozwojem zielonej infrastruktury oraz ograniczeniem zanieczyszczeń

Działanie 2.10 Ochrona i zachowanie przyrody wraz z rozwojem zielonej infrastruktury oraz ograniczeniem zanieczyszczeń

Zachęcamy do wzięcia udziału w naborze, w którym można pozyskać dofinansowanie na projekty, które będą służyć wzrostowi efektywności działań informacyjno – edukacyjnych w zakresie ochrony przyrody i różnorodności biologicznej. Termin przyjmowania wniosków upływa 16 czerwca 2023 r.

FINANSOWANIE: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

CEL NABORU: Celem naboru jest wyłonienie projektów, które w najwyższym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celu/celów Działania 2.10, określonych w SZOP oraz spełniają kryteria wyboru projektów.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE:

  1. W ramach naboru wsparciem zostaną objęte projekty służące wzrostowi efektywności działalności informacyjno-edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody i różnorodności biologicznej dotyczące między innymi: warsztatów, szkoleń i zajęć praktycznych, ścieżek edukacyjnych, wydarzeń edukacyjnych i konkursów, w tym rozwoju miejsc edukacji ekologicznej w wyniku ich sukcesywnej budowy, przebudowy i doposażenia, działalności informacyjno-edukacyjnej oraz uzupełniająco wsparcie realizacji wojewódzkich programów ochrony powietrza oraz uchwał antysmogowych.
  2. Uzupełniającymi elementami projektu mogą być:
    1. zadania infrastrukturalne niezwiązane bezpośrednio z ochroną siedlisk i gatunków chronionych, na które może zostać przeznaczone maksymalnie 30% kosztów kwalifikowalnych projektu,
    2. interwencje przyczyniające się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza wraz z rozwojem zielono-niebieskiej infrastruktury takie jak: inwestycje w rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury na terenach zurbanizowanych, które przyczynią się do efektywnej absorpcji i rozpraszania pyłów, a także gazów i hałasu obejmujące utworzenie i rozwój trwałych użytków zielonych o właściwościach retencyjnych między innymi: parków miejskich, niskiej zieleni i zadrzewień, zielonych ścian i dachów budynków, zielonych przystanków i torowisk oraz otwartych zielonych przestrzeni.

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI:

O dofinansowanie w ramach naboru mogą ubiegać się następujące typy Beneficjentów:

  1. organizacje badawcze,
  2. uczelnie,
  3. organizacje pozarządowe,
  4. podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego,
  5. Lasy Państwowe, parki narodowe i krajobrazowe,
  6. jednostki organizacyjne działające w imieniu jednostek samorządu terytorialnego,
  7. jednostki samorządu terytorialnego,
  8. partnerstwa instytucji pozarządowych,
  9. jednostki rządowe i samorządowe ochrony środowiska.

Partnerstwo w projekcie jest możliwe na warunkach określonych w części II.J Regulaminu wyboru projektów.

WYSOKOŚĆ DOTACJI: Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych w projekcie to 250 000,00 PLN.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu: 70% wydatków kwalifikowalnych.

W zależności od wybranego do realizacji wariantu, projekt rozliczany jest w oparciu o uproszczone, bądź rzeczywiście poniesione wydatki. W przypadku metod uproszczonych maksymalna wartość projektu to 200 000 EUR, do przeliczeń w PLN  należy zastosować kurs 1 EUR = 4.59 PLN.

Całkowita kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach naboru wynosi 40 000 000,00 PLN (słownie: czterdzieści milionów złotych) i jest zgodna z Harmonogramem naborów wniosków o dofinansowanie dla Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Wskazana kwota może ulec zmianie.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 16.06.2023

TERMIN REALIZACJI ZADANIA: Zakończenie realizacji projektu następuje nie później niż 30 czerwca 2025 roku.

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu https://wrpo.wielkopolskie.pl/nabory/430

KONTAKT: Pytania prosimy kierować mailowo na adres ocenaformalna2@umww.pl, telefonicznie pod numerem tel. 61 626 71 42 lub bezpośrednio do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Poznaniu al. Niepodległości 34, 61 714 Poznań, tel. 61 626 61 90, 61 626 61 92, 61 626 61 93, 61 626 72 46 lub do pozostałych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie wielkopolskim: http://wrpo.wielkopolskie.pl/punkty-informacyjne.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas