twitter instagram YouTube

2022-04-04
ERASMUS PLUS - PROJEKTY MOBILNOŚCI MŁODZIEŻY – „DZIAŁANIE NA RZECZ WŁĄCZENIA DISCOVEREU”

ERASMUS PLUS - PROJEKTY MOBILNOŚCI MŁODZIEŻY – „DZIAŁANIE NA RZECZ WŁĄCZENIA DISCOVEREU”

W ramach działania na rzecz włączenia DiscoverEU organizacje i nieformalne grupy młodych ludzi mogą otrzymać wsparcie w celu realizacji projektów pozwalających młodym ludziom o mniejszych szansach na uczestnictwo w DiscoverEU na równych zasadach względem ich rówieśników. Wnioski przyjmowane są do 4 października 2022 r.

ZARZĄDZANIE: Agencja Narodowa Erasmus +

O PROGRAMIE: W ramach działania na rzecz włączenia DiscoverEU organizacje i nieformalne grupy młodych ludzi mogą otrzymać wsparcie w celu realizacji projektów pozwalających młodym ludziom o mniejszych szansach na uczestnictwo w DiscoverEU na równych zasadach względem ich rówieśników. DiscoverEU daje młodym ludziom, którzy ukończyli 18 lat, szansę na krótkoterminowe indywidualne lub grupowe doświadczenie w podróżowaniu po Europie koleją lub w razie potrzeby innymi środkami transportu. Cele tej inicjatywy są następujące:

  • dać młodym ludziom szansę na zdobycie wiedzy o Europie, ale także na odkrycie możliwości, jakie Europa stwarza w odniesieniu do ich przyszłych wyborów edukacyjnych i życiowych;
  • wyposażyć młodych ludzi w wiedzę, umiejętności życiowe i wartościowe dla nich kompetencje;
  • zachęcić do nawiązywania kontaktu i dialogu międzykulturowego między młodymi ludźmi;
  • rozwinąć wśród osób młodych poczucie przynależności do Unii Europejskiej;
  • zainspirować młodych ludzi do podróżowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju, a w szczególności do ogólnej świadomości ekologicznej.

CELE AKCJI: DiscoverEU stara się wzmocnić swój wymiar integracyjny, zapewniając dodatkowe wsparcie dla uczestników o mniejszych szansach, w celu poznania Europy. W ujęciu bardziej szczegółowym działanie na rzecz włączenia DiscoverEU ma na celu:

  • dotarcie do młodych ludzi o mniejszych szansach, którzy nie zgłosiliby się z własnej inicjatywy;
  • pokonanie przeszkód, które uniemożliwiają tym młodym ludziom bezpośredni udział w rundzie ogólnych wniosków DiscoverEU i zapewnienie im niezbędnego wsparcia, tak aby mogli podróżować;
  • zapoczątkowanie i wzmocnienie rozwoju kompetencji i umiejętności młodych ludzi o mniejszych szansach biorących udział w DiscoverEU.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE: W ramach działania na rzecz włączenia DiscoverEU jedna do pięciu osób o mniejszych szansach z tego samego kraju podejmuje krótką podróż przez Europę. Okres nauki obejmuje planowanie, przygotowanie, realizację przed i w trakcie podróży w ramach DiscoverEU, jak również działania następcze po podróży.

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI:

Kto może złożyć wniosek? Wnioskodawcą może być dowolna uprawniona organizacja uczestnicząca lub grupa ustanowiona w państwie członkowskim UE lub państwie trzecim stowarzyszonym z Programem.

Kwalifikująca się organizacja Organizacją może być:

  • organizacja nienastawiona na zysk, stowarzyszenie, organizacja pozarządowa; organ publiczny na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym; przedsiębiorstwo społeczne; organizacja komercyjna działająca w ramach społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw;
  • nieformalna grupa młodych ludzi; mająca siedzibę w państwie członkowskim UE lub państwie trzecim stowarzyszonym z Programem.

WYSOKOŚĆ DOTACJI: Zasady finansowania opisane są w Przewodniku Programu Erasmus plus, w sekcji poświęconej zasadom finansowania.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: Wnioskodawcy muszą złożyć wnioski o dofinansowanie najpóźniej do: dnia 4 października do godz. 12:00:00 (czasu obowiązującego w Brukseli) w przypadku projektów, których realizacja ma się rozpocząć między dniem 1 marca a dniem 31 sierpnia następnego roku.

TERMIN REALIZACJI ZADANIA: Od 3 do 18 miesięcy.

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu: erasmusplus.org.pl oraz w przewodniku Programu Erasmus+ przewodnik Programu Erasmus + 

KONTAKT:

Regionalne Punkty Informacyjne na lata 2021 – 2022 na terenie województwa wielkopolskiego:

1.    Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Karolina Adamska – 780 386 020 - k.adamska@ko.poznan.pl 

2.    Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie - Przemysław Trawczynski - 601 498 634 - doradca2@cwrkdiz-konin.pl 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas