twitter instagram YouTube

2023-12-28
Erasmus+: Młodzież Akcja 1. Mobilność edukacyjna: Wymiany młodzieżowe – współpraca poprzez organizację spotkań

Erasmus+: Młodzież Akcja 1. Mobilność edukacyjna:  Wymiany młodzieżowe – współpraca poprzez organizację spotkań

Wnioskować mogą organizacje młodzieżowe, stowarzyszenia i fundacje, instytucje działające na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym, stowarzyszenia regionów, europejskie grupy współpracy terytorialnej, podmioty gospodarcze działające w sektorze odpowiedzialnego społecznie biznesu. Wnioski można składać do 20.02.2024r. do godz. 12:00.

FUNDATOR:
Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury (EACEA)

CELE PROGRAMU :

Celem wymian młodzieżowych jest wsparcie wszechstronnego rozwoju młodzieży. Wymiany umożliwiają poznanie nowych kultur, podnoszenie i zdobywanie nowych umiejętności, zrozumienie zasad demokracji, idei zjednoczonej Europy, różnorodności kulturowej, współpracy zespołowej oraz rozwój zainteresowań. Korzyści wyniesione z udziału w projektach mają później procentować podczas wchodzenia młodych ludzi na rynek pracy.

FORMA:
Jak
to przebiega. Projekty wymiany polegają na spotkaniu grup młodzieży z dwóch lub więcej krajów w celu realizacji projektu na wspólnie wybrany temat (sport, kultura, zdrowie, sprawy społeczne itd.). Zagadnienia poruszane w trakcie projektu powinny wynikać z zainteresowań młodych uczestników. Działania mogą i powinny mieć różnorodną formę – debat, warsztatów, ćwiczeń, gier, spotkań itp. Czas trwania wyjazdu: od 5 do 21 dni, nie licząc czasu podróży

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI:
Wnioskować mogą organizacje młodzieżowe, stowarzyszenia i fundacje, instytucje działające na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym, stowarzyszenia regionów, europejskie grupy współpracy terytorialnej, podmioty gospodarcze działające w sektorze odpowiedzialnego społecznie biznesu. Osoby indywidualne nie mogą się ubiegać o dofinansowanie z programu Erasmus+.

WARUNEK UCZESTNICTWA:
W wymianie mogą brać udział grupy młodych ludzi w wieku od 13 do 30 lat z co najmniej dwóch państw. Minimalna liczba uczestników projektu wynosi 16 osób, maksymalna – 60. Każda grupa musi mieć co najmniej jednego lidera (osoba pełnoletnia, bez ograniczeń wiekowych).

WSPARCIE FINANSOWE, KTÓRE OTRZYMASZ PO ZAKWALIFIKOWANIU SIĘ
Program E+ zapewnia pokrycie kosztów podróży, wsparcie indywidualne dla uczestników (tzw. kieszonkowe), wsparcie organizacyjne dla instytucji wnioskującej (w tym możliwość wypłacenia wynagrodzenia dla koordynatora projektu). Przewidziany budżet projektu:

  • wsparcie organizacyjne (koszty bezpośrednio związane z realizacją działań) – 100 EUR/osoba;
  • koszty podróży (kwota dofinansowania zależy od dystansu); w przypadku wyboru opcji podróży z wykorzystaniem niskoemisyjnych środków transportu (green travel), takich jak kolej, statki, carpooling, otrzymuje się dodatkowe dofinansowanie;
  • wsparcie indywidualne – 34 EUR/osoba;
  • wsparcie włączenia osób o mniejszych szansach – 100% kosztów kwalifikowalnych;
  • koszty nadzwyczajne – 80% kosztów kwalifikowalnych;
  • możliwa jest realizacja i dofinansowanie wizyty przygotowawczej – 575 EUR na uczestnika wizyty.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 20 lutego 2024, do godz. 12:00

CZAS TRWANIA CAŁEGO PROJEKTU od 3 do 24 miesięcy

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

www.erasmusplus.org.pl/wizytowki/wymiany-mlodziezowe-br-wspolpraca-poprzez-organizacje-spotkan

KONTAKT:
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, Aleje Jerozolimskie 142A, 02-305 Warszawa
+48 22 463 10 00  (8:00-16:00), kontakt@erasmusplus.org.pl

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas