twitter instagram YouTube

2023-03-27
Erasmus+ Młodzież, Akcja 1 – Mobilność na rzecz osób pracujących z młodzieżą

Erasmus+ Młodzież, Akcja 1 – Mobilność na rzecz osób pracujących z młodzieżą

Zachęcamy do wzięcia udziału w działaniu, w ramach którego organizacje mogą otrzymać wsparcie na realizację projektów obejmujących co najmniej jedno działanie edukacyjne mające na celu rozwój zawodowy i budowanie potencjału osób pracujących z młodzieżą i ich organizacji. Wnioski przyjmowane są do 4 października 2023 roku.

FUNDATOR: Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury (EACEA)

O DZIAŁANIU:  Za pomocą tych działań wspiera się rozwój zawodowy osób pracujących z młodzieżą, a tym samym rozwój wysokiej jakości pracy z młodzieżą na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym, europejskim i międzynarodowym dzięki doświadczeniom w zakresie pozaformalnego i nieformalnego uczenia się w ramach działań w zakresie mobilności.

CEL DZIAŁANIA: Celem jest rozwój zawodowy, realizowany poprzez udział w międzynarodowych seminariach, szkoleniach, wizytach studyjnych i przekazywanie zdobytych doświadczeń.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE:

Działania w zakresie doskonalenia zawodowego.

Działania w zakresie doskonalenia zawodowego to działania w zakresie transnarodowej lub międzynarodowej mobilności edukacyjnej wspierające doskonalenie zawodowe osób pracujących z młodzieżą. Mogą one obejmować:

  • wizyty studyjne i różnego rodzaju zadania, takie jak obserwacja pracy, wymiany osób pracujących z młodzieżą i wzajemne uczenie się, w organizacjach pracy z młodzieżą i organizacjach działających w dziedzinie młodzieży za granicą;
  • tworzenie sieci kontaktów i budowanie społeczności wśród osób pracujących z młodzieżą uczestniczących w akcji i wspierających jej cele;
  • kursy szkoleniowe wspierające rozwój kompetencji (np. oparte na odpowiednich istniejących modelach kompetencji), mające na celu wdrożenie wysokiej jakości praktyk w zakresie pracy z młodzieżą lub zajęcie się innowacyjnymi metodami i ich przetestowanie (np. związanymi z pracą z młodzieżą z wykorzystaniem cyfrowych i inteligentnych narzędzi).
  • seminaria i warsztaty wspierające w szczególności budowanie wiedzy i wymianę najlepszych praktyk związanych z celami, wartościami i priorytetami strategii UE na rzecz młodzieży oraz programami UE przyczyniającymi się do jej realizacji. Następujące działania nie kwalifikują się do otrzymania dotacji w ramach projektów mobilności osób pracujących z młodzieżą: akademickie wyjazdy studyjne; działania, których celem jest osiągnięcie zysków finansowych; działania, które można zaklasyfikować jako wyjazd turystyczny; festiwale; wyjazdy wakacyjne; wyjazdy na występy artystyczne, posiedzenia statutowe.

KTO MOŻE ZŁOŻYĆ WNIOSEK

Wnioskodawcą może być każda uprawniona organizacja uczestnicząca z siedzibą w państwie członkowskim UE lub w państwie trzecim stowarzyszonym z Programem. Organizacja ta składa wniosek w imieniu wszystkich organizacji zaangażowanych w dany projekt

Organizacjami uczestniczącymi mogą być:

  • organizacja niekomercyjna non-profit, stowarzyszenie, organizacja pozarządowa; europejska młodzieżowa organizacja pozarządowa; organ publiczny na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym; przedsiębiorstwo społeczne; organizacja komercyjna działająca w ramach społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw;
  • grupa młodzieży zaangażowanej w pracę z młodzieżą, lecz niekoniecznie w ramach organizacji młodzieżowej (tj. nieformalna grupa młodzieży). z siedzibą w państwie członkowskim UE lub w państwie trzecim stowarzyszonym z Programem lub w państwie trzecim niestowarzyszonym z Programem sąsiadującym z UE.

Uczestnicy:
Pracownicy młodzieżowi – osoby pracujące z młodzieżą, trenerzy, liderzy młodzieżowi, bez limitów wiekowych. W jednym działaniu zaplanowanym w ramach projektu może wziąć udział do 50 osób z co najmniej dwóch państw, z których co najmniej jedno jest Krajem Programu.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 04.10.2023 r. (W przypadku organizowania dodatkowej rundy wnioskodawcy muszą złożyć wniosek do dnia)

TERMIN REALIZACJI ZADANIA:

Czas trwania projektu - Od 3 do 24 miesięcy.

Czas trwania działań - Od 2 dni do 60 dni, z wyłączeniem dni na podróż. Jeśli działanie trwa tylko dwa dni, muszą one następować bezpośrednio po sobie.

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu www.erasmusplus.org.pl/ oraz w przewodniku po programie dostępnym na stronie www.erasmusplus.org.pl/brepo/panel_repo_files/2022/11/23/yekale/erasmusprogramme-guide2023-pl.pdf

KONTAKT:

Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury (EACEA)

Telefon: +32 2 299 11 11 (centrala telefoniczna Komisji)

KOORDYNATOR

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Telefon: 22 463 10 00

E-mail: kontakt@frse.org.pl ; www.frse.org.pl

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas