twitter instagram YouTube

2023-12-27
Erasmus+ SPORT. Mobilność kadry w dziedzinie sportu

Erasmus+ SPORT. Mobilność kadry w dziedzinie sportu

Program umożliwia uzyskanie wsparcia na realizację niekomercyjnych projektów dotyczących międzynarodowej mobilności kadr sportowych. Wnioski o wsparcie mogą składać podmioty publiczne lub prywatne, w tym kluby i związki sportowe oraz inne instytucje i organizacje działające w obszarze sportu powszechnego, aktywnego wypoczynku, edukacji poprzez sport a także promocji aktywności fizycznej. Wnioski można składać do 20.02.2024r. do godz. 12:00.

FUNDATOR: Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury (EACEA) 

O PROGRAMIE:

Organizatorem programu jest Komisja Europejska. „Mobilność kadr sportowych” jest działaniem zdecentralizowanym a jego wdrażaniem w Polsce zajmuje się Narodowa Agencja Programu Erasmus+ – Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE).Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.


CELE PROGRAMU :
Rozwój organizacji i instytucji: udział w krótkookresowych obserwacjach pracy (job shadowing) lub dłuższych wyjazdach w celach szkoleniowych lub trenerskich.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE:

Niekomercyjne projekty dotyczące międzynarodowej mobilności kadr sportowych.

Rodzaje projektów:

  1. Obserwacja pracy – job shadowing (od 2 do14 dni, z wyłączeniem czasu podróży).
  2. Wyjazdy w celach szkoleniowych lub trenerskich (od 15 do 60 dni, z wyłączeniem czasu podróży).

Dodatkowym działaniem związanym z mobilnością są wizyty przygotowawcze, które mogą być realizowane w kraju organizacji goszczącej przed rozpoczęciem docelowych aktywności w ramach kategorii pierwszej lub drugiej.

Projekt może obejmować jedną lub więcej mobilności, w jednym lub więcej krajów oraz wizytę przygotowawczą.

Liczba mobilności, które mogą się odbyć w ramach projektu, jest ograniczona do 10 (do tej liczby nie wlicza się wizyta przygotowawcza).

Oprócz mobilności w ramach projektu można również zaplanować współpracę wirtualną, która może stanowić ważną merytorycznie część projektu. Wizyta przygotowawcza może poprzedzać obie kategorie mobilności, musi jednak być uzasadniona i służyć poprawie jakości działań projektowych.

Uprawnionymi uczestnikami są trenerzy i inny personel sportowy oraz wolontariusze (niebędący trenerami), mieszkający w kraju organizacji wysyłającej. Pracę w lub na rzecz organizacji wysyłającej należy móc udokumentować (umowa o pracę, umowa o wolontariacie, opis zadań, itp.).


KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI:

Podmioty publiczne lub prywatne, w tym kluby i związki sportowe oraz inne instytucje i organizacje (stowarzyszenia, fundacje, spółki, jednostki miejskie) działające w obszarze sportu powszechnego, aktywnego wypoczynku, edukacji poprzez sport a także promocji aktywności fizycznej.

Każdy beneficjent programu musi działać we współpracy z partnerami zagranicznymi.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 20 lutego 2024, do godz. 12:00

TERMIN REALIZACJI ZADANIA:

 Projekt może trwać od 3 do 18 miesięcy. Czas trwania poszczególnych działań możliwych do realizacji w ramach projektu:

  1. Obserwacja pracy – job shadowing (od 2 do14 dni, z wyłączeniem czasu podróży).
  2. Wyjazdy w celach szkoleniowych lub trenerskich (od 15 do 60 dni, z wyłączeniem czasu podróży).

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu www.erasmusplus.org.pl oraz w przewodniku po programie dostępnym na stronie www.frse.org.pl/brepo/panel_repo_files/2023/11/28/dnh7en/2024-erasmusprogramme-guide-pl.pdf

KONTAKT:
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, Aleje Jerozolimskie 142A, 02-305 Warszawa
+48 22 463 10 00  (8:00-16:00), kontakt@erasmusplus.org.pl

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas