twitter instagram YouTube

2023-03-27
Erasmus+ Sport, Akcja 1 – Mobilność pracowników w dziedzinie sportu

Erasmus+ Sport, Akcja 1 – Mobilność pracowników w dziedzinie sportu

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie, którego celem jest wsparcie rozwoju zawodowego trenerów i innego personelu (zarówno opłacanego, jak i wolontariuszy) zajmującego się sportem powszechnym. Wnioski przyjmowane są do 4 października 2023 roku.

FUNDATOR: Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury (EACEA)

O DZIAŁANIU: Działanie ma na celu pomoc w rozwoju organizacji sportowych dzięki wspieraniu mobilności edukacyjnej ich pracowników.

Poprzez swoje działania organizacje uczestniczące powinny aktywnie propagować włączenie i różnorodność, zrównoważenie środowiskowe, edukację cyfrową i aktywne uczestnictwo. Powinny tego dokonywać, wykorzystując szczególne możliwości w zakresie finansowania oferowane w ramach programu, zwiększając świadomość wśród swoich uczestników, dzieląc się najlepszymi praktykami i wybierając odpowiedni plan dla swoich działań.

Ogólnym celem tego działania jest zapewnienie pracownikom organizacji sportowych zajmującym się przede wszystkim sportem powszechnym możliwości podniesienia swoich kompetencji, kwalifikacji i nabycia nowych umiejętności. W osiągnięciu tego celu pomóc ma mobilność edukacyjna polegająca na spędzeniu pewnego czasu za granicą, co z kolei przyczyni się do budowania zdolności i rozwoju organizacji sportowych.

Działanie to ma na celu wsparcie rozwoju zawodowego trenerów i innego personelu (zarówno opłacanego, jak i wolontariuszy) zajmującego się sportem powszechnym. Personel spoza sektora sportu powszechnego, w tym osoby realizujące zadania w zakresie kariery dwutorowej: sportowej i pozasportowej, może również zwiększać wpływ uczenia się i transfer wiedzy z korzyścią dla personelu i organizacji sportu powszechnego. Możliwości w zakresie mobilności edukacyjnej personelu spoza sektora sportu powszechnego mogą zostać objęte wsparciem w przypadkach, gdy udział takiego personelu może przynieść korzyści dla sportu powszechnego.

CEL DZIAŁANIA: Celem jest zapewnienie pracownikom organizacji sportowych zajmującym się przede wszystkim sportem powszechnym możliwości podniesienia swoich kompetencji, kwalifikacji i nabycia nowych umiejętności. W osiągnięciu tego celu pomóc ma mobilność edukacyjna polegająca na spędzeniu pewnego czasu za granicą, co z kolei przyczyni się do budowania zdolności i rozwoju organizacji sportowych.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE:

Wspiera się następujące działania:

  • okresy obserwacji pracy i przyglądania się działalności dydaktycznej (2–14 dni),
  • zlecenia z zakresu praktyki trenerskiej lub szkolenia (15–60 dni).

Obserwacja pracy oznacza, że uczestnicy mogą spędzić pewien okres (2–14 dni) w organizacji przyjmującej w innym kraju w celu nauczenia się nowych praktyk i gromadzenia nowych pomysłów przez obserwację i interakcję z osobami na równoważnych stanowiskach, trenerami, wolontariuszami lub innymi pracownikami podczas ich codziennej pracy w organizacji przyjmującej.

Zlecenia z zakresu praktyki trenerskiej lub szkolenia oznaczają, że uczestnicy mogą spędzić pewien okres (15–60 dni), prowadząc praktykę trenerską lub szkolenia w organizacji przyjmującej w innym kraju, co stanowi sposób na uczenie się przez wykonywanie zadań i wymianę doświadczeń z osobami na równoważnych stanowiskach. Przyczynia się to do budowania potencjału organizacji oddolnych.

Działania nie mogą mieć celu dochodowego.

Oprócz mobilności fizycznej wszystkie działania w zakresie mobilności pracowników można łączyć z działaniami wirtualnymi. Minimalne i maksymalne okresy trwania określone powyżej mają zastosowanie do elementu związanego z mobilnością fizyczną.

W przypadku każdego działania można zapewnić dodatkowe wsparcie dla osób towarzyszących osobom o mniejszych szansach. Osoby towarzyszące mogą być wspierane przez cały okres trwania działania lub jego część.

KTO MOŻE ZŁOŻYĆ WNIOSEK

Organizacjami uczestniczącymi mogą być:

  • organizacja publiczna lub prywatna działająca w dziedzinie sportu i aktywności fizycznej i organizująca sport i aktywność fizyczną na poziomie powszechnym (np. organizacja nienastawiona na zysk, lokalne władze publiczne, klub sportowy),
  • organizacja spoza sektora sportu powszechnego, w przypadku gdy z uczestnictwa jej personelu płyną korzyści dla sportu powszechnego (np. organizacja międzynarodowa)

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 04.10.2023 r. (W przypadku organizowania dodatkowej rundy wnioskodawcy muszą złożyć wniosek do dnia)

TERMIN REALIZACJI ZADANIA:

Projekty rozpoczną się między 1 czerwca a 31 grudnia tego samego roku. W przypadku otwarcia rundy opcjonalnej projekty rozpoczną się między 1 stycznia a 31 maja następnego roku.

Czas trwania projektu - Od 3 do 18 miesięcy.

Czas trwania działań - Okresy obserwacji pracy i przyglądania się działalności dydaktycznej: 2–14 kolejnych dni (z wyłączeniem czasu podróży) Zlecenia w zakresie praktyki trenerskiej i szkolenia: 15–60 kolejnych dni (z wyłączeniem czasu podróży)

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu www.erasmusplus.org.pl/ oraz w przewodniku po programie dostępnym na stronie www.erasmusplus.org.pl/brepo/panel_repo_files/2022/11/23/yekale/erasmusprogramme-guide2023-pl.pdf

KONTAKT:

Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury (EACEA)

Telefon: +32 2 299 11 11 (centrala telefoniczna Komisji)

KOORDYNATOR

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Telefon: 22 463 10 00

E-mail: kontakt@frse.org.pl ; www.frse.org.pl

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas