twitter instagram YouTube

2022-05-30
Konkurs MZ: Działania edukacyjne skierowane do pacjentów z cukrzycą oraz ich rodzin i opiekunów

Konkurs MZ: Działania edukacyjne skierowane do pacjentów z cukrzycą oraz ich rodzin i opiekunów

Minister Zdrowia ogłosił konkurs ofert na wybór realizatora zadania z zakresu zdrowia publicznego, pn.: Działania edukacyjne skierowane do pacjentów z cukrzycą oraz ich rodzin i opiekunów mające na celu ograniczenie powikłań cukrzycy oraz poprawę jakości i długości życia chorych w ramach Zadania 4 Celu Operacyjnego 1: Profilaktyka nadwagi i otyłości Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025.

ORGANIZATOR: Minister Zdrowia

O PROGRAMIE: Minister Zdrowia ogłosił konkurs ofert na wybór realizatora zadania z zakresu zdrowia publicznego, pn.: Działania edukacyjne skierowane do pacjentów z cukrzycą oraz ich rodzin i opiekunów mające na celu ograniczenie powikłań cukrzycy oraz poprawę jakości i długości życia chorych w ramach Zadania 4 Celu Operacyjnego 1: Profilaktyka nadwagi i otyłości Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025.

CEL KONKURSU: Działania mają na celu ograniczenie powikłań cukrzycy oraz poprawę jakości i długości życia chorych.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE:

Przedmiotem zadania jest opracowanie, organizacja i realizacja programu szkoleń dla minimum 20 000 osób z cukrzycą oraz ich rodzin/opiekunów na terenie minimum 5 województw, a także ewaluacja programu. Działania te mają na celu ograniczenie powikłań cukrzycy oraz poprawę jakości i długości życia chorych. Oczekuje się utworzenia sprofilowanych programów szkoleniowych dostosowanych do poszczególnych typów cukrzycy, wraz z uwzględnieniem czasu, który upłynął od postawienia diagnozy oraz stosowanej farmakoterapii.

1. W ramach realizacji zadania oczekuje się od Realizatora:
a. w 2022 r.:
1) opracowania programu szkolenia dostosowanego do poszczególnych typów cukrzycy, a także materiałów szkoleniowych oraz ich przedłożenie do akceptacji Ministra Zdrowia;
2) pilotażowej organizacji i realizacji szkoleń, przeprowadzenia ewaluacji pilotażu, opracowania raportu ewaluacyjnego z realizacji pilotażu, aktualizacji opracowanego programu szkoleniowego oraz narzędzi szkoleniowych, które zostaną wykorzystane w kolejnych latach realizacji programu oraz ich
przedłożenia do akceptacji Ministra Zdrowia;
3) przedstawienia do akceptacji Ministra Zdrowia harmonogramu realizacji szkoleń;
b. w 2023 r. – dalszej organizacji i realizacji szkoleń po aktualizacji programu szkoleniowego i uwzględnieniu wniosków i uwag z realizacji pilotażu;
c. w 2024 r. – organizacji i realizacji szkoleń;
d. w 2025 r. – organizacji i realizacji szkoleń (I-III kwartał), a także przeprowadzenia ewaluacji końcowej zadania, opracowania końcowego raportu ewaluacyjnego wraz z zestawem przygotowanych narzędzi szkoleniowych.
2. Oferta musi spełniać wymagania określone w załączniku nr 1 do ogłoszenia, tj. Szczegółowy opis celów i elementów oraz oczekiwanych efektów zadania, na poziomie co najmniej wymaganego minimum.

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI: Oferentem/Realizatorem zadania mogą być podmioty, których cele statutowe lub przedmiot działalności dotyczą spraw objętych zadaniami określonymi w art. 2 ustawy, w tym organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057, z późn. zm.).  

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: do 7 czerwca 2022 r., tj. do godz. 16.00. 

TERMIN REALIZACJI ZADANIA: Na rok 2022 kwotę dofinansowania należy wydatkować maksymalnie do dnia 30 listopada 2022 r.

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu: https://www.gov.pl/ 

KONTAKT:

Wyjaśnienia w sprawie konkursu udzielane będą w dni robocze w godzinach 10.00-12.00 pod numerem telefonu 882 358 828 lub 880 340 010.

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas