twitter instagram YouTube

2015-08-05
Konkurs grantowy „Pracownia Talentów” Fundacji Tesco Dzieciom

Zapraszamy organizacje pozarządowe do udziału w konkursie grantowym pn. „Pracownia Talentów” ogłoszonym przez Fundację Tesco Dzieciom. Pula nagród – 250 tys. złotych zostanie przeznaczona na dofinansowanie projektów skierowanych do dzieci i młodzieży dotyczących walki z marnowaniem żywności. Sfinansowanych zostanie około 25 projektów w całym kraju. Wnioski należy składać do 31 sierpnia 2015 roku.

Ideą konkursu jest wyłonienie ciekawych i wartościowych inicjatyw społecznych, a następnie wsparcie finansowe ich realizacji. Celem jest wsparcie edukacji dzieci i młodzieży, promocja działań z zakresu edukacji dotyczącej walki z marnowaniem żywności. Projekty realizowane w ramach konkursu "Pracownia Talentów" powinny być silnie powiązane z społecznością lokalną.

Kto może się ubiegać o grant?

W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe statutowo zajmujące się edukacją i opieką nad dziećmi i młodzieżą.

Prosi się aby aplikacje  w ramach konkursu „Pracownia Talentów” składały wyłącznie jednostki posiadające osobowość prawną (czyli wpisane do właściwego im rejestru). Aplikacje powinny być złożone zgodnie z reprezentacją danej jednostki.

Co może być przedmiotem dofinansowania i w jakiej wysokości?

Organizacje pozarządowe mogą złożyć aplikację o środki na realizację projektów edukacyjnych: długoterminowych: czas realizacji 9 miesięcy (od października 2015 do czerwca 2016), dofinansowanie do 10000 PLN.

Mogą to być: zajęć (warsztaty, szkolenia i inne). Zakres – minimum 8 godzin zegarowych zajęć w miesiącu, czyli 72 godziny zegarowe przez cały okres trwania Projektu.

Regulaminy i sposób aplikacji:

Aby skutecznie złożyć wniosek o Dofinansowanie w ramach konkursu „Pracownia Talentów” niezbędnym jest zapoznanie się z dokumentami:

http://www.fundacjatesco.pl/spolecznosci-lokalne/download/ftd/pt-2015/zasady-konkursu-grantowego-2015.pdf

http://www.fundacjatesco.pl/spolecznosci-lokalne/download/ftd/pt-2015/regulamin-przyznawania-dofinansowan.pdf

A następnie wypełnienie wniosku zgodnego z załącznikiem:

ZAŁĄCZNIK NR 1: WZÓR WNIOSKU. Pobierz ›

Pytania i wątpliwości?

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości – zachęcamy do kontaktu e-mailowego dofinansowania@fundacjatesco.pl i telefonicznego 12 255 22 00.

Aplikacje można składać do 31 sierpnia 2015 roku.

Więcej informacji TUTAJ.

Źródło: www.fundacjatesco.pl

 

Leszno. Rozwiń skrzydła

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas