twitter instagram YouTube

2021-06-10
Konkurs grantowy Programu „Obywatele, równość, prawa i wartości” (CERV)

Konkurs grantowy Programu „Obywatele, równość, prawa i wartości” (CERV)

Celem Konkursu jest ochrona, promowanie i podnoszenie świadomości na temat praw poprzez zapewnianie wsparcia finansowego organizacjom społeczeństwa obywatelskiego działającym na poziomie lokalnym, regionalnym i ponadnarodowym w promowaniu i kultywowaniu tych praw, wzmacniając w ten sposób również ochronę i propagowanie wartości Unii oraz poszanowanie praworządności i przyczyniając się do budowanie bardziej demokratycznej UE, demokratycznego dialogu, przejrzystości i dobrych rządów.

CEL KONKURSU:
Celem Konkursu jest ochrona, promowanie i podnoszenie świadomości na temat praw poprzez zapewnianie wsparcia finansowego organizacjom społeczeństwa obywatelskiego działającym na poziomie lokalnym, regionalnym i ponadnarodowym w promowaniu i kultywowaniu tych praw, wzmacniając w ten sposób również ochronę i propagowanie wartości Unii oraz poszanowanie praworządności i przyczyniając się do budowanie bardziej demokratycznej UE, demokratycznego dialogu, przejrzystości i dobrych rządów. Oczekuje się, że sieci europejskie przyczynią się do osiągnięcia co najmniej jednego z następujących celów:
- Budowanie potencjału organizacji krajowych lub regionalnych działających w obszarach objętych dotacją.
- Budowanie i zwiększanie zdolności partnerów sieciowych do opracowywania spójnych i skoordynowanych działań w celu promowania odpowiednich celów politycznych.
- Poszerzenie zasięgu sieci, w tym nowych partnerów.
- Wymierny wzrost wpływu działalności sieci w odpowiednich obszarach polityki.
Oczekuje się, że organizacje społeczeństwa obywatelskiego działające na szczeblu UE w obszarze pamięci o Europie oraz zaangażowania i udziału obywateli przyczynią się do osiągnięcia co najmniej jednego z następujących celów:
- Budowanie i zwiększanie ich zdolności do rozwijania spójnych i skoordynowanych działań ponadnarodowych w celu promowania odpowiednich celów politycznych na szczeblu UE.
- Wymierny wkład stałych, zwykłych i regularnych działań ponadnarodowych organizacji w realizację odpowiednich celów politycznych na szczeblu UE i wykazujący wymierny wzrost wpływu w odpowiednich obszarach polityki.
Oczekuje się, że europejskie ośrodki analityczne działające w obszarze pamięci o Europie oraz zaangażowania i uczestnictwa obywateli przyczynią się do osiągnięcia co najmniej jednego z następujących celów:
- Zapewnienie powiązania między badaniami a kształtowaniem polityki na szczeblu europejskim, co pomaga znaleźć rozwiązania problemów.
- Ułatwianie interakcji między naukowcami, środowiskiem akademickim i decydentami.
Dotacje te sfinansują koszty operacyjne sieci, organizacji lub think tanku oraz te działania, które mają wartość dodaną dla UE i przyczyniają się do realizacji celów programu, w tym: działania analityczne, szkolenia i działania w zakresie budowania zdolności, konferencje, wzajemne uczenie się, współpraca, podnoszenie świadomości działania informacyjne, komunikacyjne i upowszechniające. Wnioskodawcy muszą przedstawić szczegółowy roczny program prac na okres 12 miesięcy.

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI: 
Wnioski mogą składać osoby prawne, prywatne organizacje non-profit z krajów członkowskich EU, będące w partnerstwie ramowym w obszarze wartości unijnych.

WYSOKOŚĆ DOTACJI :
Budżet w 2021 roku 20 900 000 EUR.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:
Nabór wniosków o dofinansowanie odbywa się w terminie do 29 czerwca 2021 roku.

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu www.ec.europa.eu

KONTAKT:
Komisja Europejska – Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury (EACEA)
1049 Bruxelles/Brussel, Belgia

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas