twitter instagram YouTube

2020-08-25
Nabór wniosków na działania pilotażowe odpowiadające na lokalne potrzeby wynikające z kryzysu COVID-19

Nabór wniosków na działania pilotażowe odpowiadające na lokalne potrzeby wynikające z kryzysu COVID-19

Europejska Fundacja Młodzieży (European Youth Foundation) zaprasza do składania wniosków na działania pilotażowe odpowiadające na lokalne potrzeby wynikające z kryzysu COVID-19.

Działanie pilotażowe to „interwencja”, czyli działanie dotyczące kontekstualnego wyzwania społecznego, które dotyka młodych ludzi na szczeblu lokalnym. Powinno opierać się na przykład na innowacjach lub powielaniu najlepszych praktyk. Działania te powinny mieć wyraźne powiązania i oddziaływać na kontekst lokalny, wnosić wkład do programu młodzieżowego Rady Europy, mieć jasny wymiar pracy z młodzieżą i opierać się na zasadach edukacji pozaformalnej.

Europejska Fundacja Młodzieży nadal będzie priorytetowo traktować projekty, które mają na celu okazywanie solidarności i wsparcia wszystkim osobom dotkniętym kryzysem COVID-19, takie jak:

  • docieranie do i wspieranie szczególnie wrażliwych grup ludzi, w tym bezdomnych, uchodźców i osób ubiegających się o azyl, osób niepełnosprawnych, osób żyjących w izolacji lub w odległych społecznościach;
  • wsparcie dla usług zdrowotnych, socjalnych i edukacyjnych;
  • edukacja i podnoszenie świadomości na temat znaczenia praw człowieka w odpowiedzi na kryzys COVID-19.

Wszystkie działania pilotażowe muszą uwzględniać środki sanitarne i bezpieczeństwa wprowadzone przez właściwe władze na poziomie krajowym i / lub lokalnym. Ponadto zdecydowanie zachęca się organizacje młodzieżowe składające wnioski do koordynowania swoich działań z właściwymi władzami i wskazywania ich we wniosku projektowym.

Pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na młodych ludzi pod wieloma względami, a specjalne wezwanie Europejskiej Fundacji Młodzieży do działań pilotażowych jest okazją do złagodzenia jej konsekwencji w znaczący sposób.

Europejska Fundacja Młodzieży przyznaje dotacje jedynie wnioskom, w przypadku których proponowane działania odpowiadają zadaniom Rady Europy i są zgodne z określonymi priorytetami sektora młodzieżowego.

Projekt powinien zawierać element edukacji pozaformalnej, co oznacza, że działanie ma również mieć na celu poprawę szeregu umiejętności i kompetencji młodych ludzi, poza formalnym programem nauczania.

Maksymalna kwota grantu wynosi 10 000 euro.

Termin składania wniosków upływa 1 września 2020 r. Wnioski należy składać co najmniej 3 miesiące przed planowaną datą rozpoczęcia działań.

Szczegółowe informacje o naborze można znaleźć pod adresem >>> kliknij TUTAJ

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas