twitter instagram YouTube

2022-06-08
OGŁOSZENIE O OTWARCIU NABORU NR 2 DO UDZIAŁU W PROJEKCIE PN. „TERAPEUTYCZNE OBIADOWANIE”

OGŁOSZENIE O OTWARCIU NABORU NR 2 DO UDZIAŁU W PROJEKCIE PN. „TERAPEUTYCZNE OBIADOWANIE”

Caritas Archidiecezji Przemyskiej wraz z Podkarpacką Akademię Przedsiębiorczości Katarzyna Podraza, zapraszają do udziału w projekcie „TERAPEUTYCZNE OBIADOWANIE”. Zgłoszenie odbywa się poprzez złożenie formularza FISZKI – propozycji wdrożenia IS OT, w drugim, otwartym i ogólnopolskim naborze, w dniach od 7 czerwca do 30 czerwca 2022 roku.

BENEFICJENT / GRANTODAWCA – realizator projektu "TERAPEUTYCZNE OBIADOWANIE", tj. Caritas Archidiecezji Przemyskiej (Lider projektu)

PROJEKT GRANTOWY – projekt "TERAPEUTYCZNE OBIADOWANIE" realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie projektu grantowego w ramach POWER 2014-20220, nr POWR.04.01.00-00-OT02/21 zawartej z Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 4.1: Innowacje społeczne).

O PROGRAMIE: Projekt pn. "TERAPEUTYCZNE OBIADOWANIE”, realizowany jest przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej (Lider projektu) oraz Podkarpacką Akademię Przedsiębiorczości Katarzyna Podraza (Partner projektu) na podstawie umowy o dofinansowanie projektu nr POWR.04.01.00-00-OT02/21 z dnia 28.12.2021r. zawartej z Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.1 Innowacje społeczne). Projekt jest realizowany na terenie całej Polski, w okresie od 1 października 2021r. do 31 lipca 2023r.

CEL PROJEKTU: Celem projektu jest wyskalowanie modelu innowacji społecznej pn. „Obiady terapeutyczne”, polegające na zwiększeniu zasięgu wykorzystania tego rozwiązania w praktyce wśród instytucji i organizacji mających siedzibę w Polsce, zajmujących się rehabilitacją społeczno – zawodową osób z niepełnosprawnością, w szczególności prowadzących warsztaty terapii zajęciowej. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez przyznanie grantów przeznaczonych wyłącznie na realizację działań o charakterze wdrożeniowym polegających na wdrożeniu modelu „Obiadów terapeutycznych” u Grantobiorców wybranych w drodze ogólnopolskich i otwartych naborów.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE:

Grant zostanie przyznany na realizację działań o charakterze wdrożeniowym, polegających na wdrożeniu modelu innowacji społecznej pn. „Obiady terapeutyczne”, który opiera się na dwóch filarach:

  • przygotowaniu Użytkownika innowacji oraz wybranych uczestników Użytkownika innowacji (osób z niepełnosprawnością) do udziału w realizacji przedsięwzięcia oraz
  • dotarciu do osób starszych po 60 roku życia, wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. 

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI:

Grantobiorcą może zostać instytucja / organizacja mająca siedzibę w Polsce, zajmująca się rehabilitacją społeczno - zawodową osób z niepełnosprawnością, w szczególności taka, która prowadzi warsztat terapii zajęciowej i jednocześnie wykorzysta innowację społeczną „Obiady terapeutyczne” w swojej działalności na rzecz odbiorców innowacji, tj.:

  • uczestników warsztatów terapii zajęciowej (WTZ) lub osób o profilu uczestnika WTZ, tj. osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niezdolnością do pracy wskazaną w orzeczeniu, uczestniczących w terapii zajęciowej, której celem jest rehabilitacja społeczna lub zawodowa oraz
  • osób starszych, powyżej 60 roku życia, mieszkających w pobliżu siedziby Użytkownika innowacji, wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, które z powodu zaawansowanego wieku lub chorób, problemów z poruszaniem się, nie są w stanie samodzielnie przygotować sobie ciepłych posiłków.

Grantobiorcą, mogą zostać w szczególności warsztaty terapii zajęciowej, jednakże dopuszcza się także zakłady aktywności zawodowej, jak również stowarzyszenia lub inne podmioty, które zajmują się rehabilitacją społeczno-zawodową osób
z niepełnosprawnościami, pod warunkiem, że odbiorcami ich działań są osoby
z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niezdolnością do pracy wskazaną w orzeczeniu, uczestniczące w terapii zajęciowej, której celem jest rehabilitacja społeczna lub zawodowa, objęte wsparciem w danej instytucji / organizacji.
Grantobiorcą może zostać wyłącznie podmiot publiczny lub prywatny będący Użytkownikiem rozwiązania, czyli taki, który wykorzysta innowację społeczną „Obiady terapeutyczne” w swojej działalności na rzecz odbiorców innowacji.

WYSOKOŚĆ DOTACJI:     

W ramach projektu przyznawane będą granty na wdrożenie modelu innowacji społecznej „Obiady terapeutyczne” w wysokości:

  • max. 77 215,60 zł z max. 10 miesięcznym okresem wdrażania innowacji (NABÓR I)
  • max. 70 722,48 zł z max. 8 miesięcznym okresem wdrażania innowacji (NABÓR II)

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: od 7 czerwca do 30 czerwca 2022 roku.

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu: www.terapeutyczneobiadowanie.pl 

KONTAKT: Odpowiedzi na pytania dotyczące ogłoszonego naboru, będą udzielane od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00 w Biurze projektu przy ul. Dąbrowskiego 20a w Rzeszowie, pod nr tel.: 791 334 430 lub adresem e-mail: biuro@terapeutyczneobiadowanie.pl 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas