twitter instagram YouTube

2023-04-03
Partnerstwa współpracy w programie Erasmus+, Akcja 2

Partnerstwa współpracy w programie Erasmus+, Akcja 2

Zachęcamy do składania wniosków w projektach, w których można uzyskać granty na realizację międzynarodowych inicjatyw i działań skupiających się na edukacji, szkoleniach, młodzieży i sporcie. Termin składania wniosków upływa 4 października 2022 r.

FUNDATOR: Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury (EACEA)

O PROGRAMIE: Partnerstwa współpracy wspierane są w ramach Akcji 2 programu Erasmus+. Akcja ta pozwala organizacjom realizującym wspólnie projekty na zdobycie doświadczenia we współpracy międzynarodowej oraz osiągnięcie innowacyjnych rezultatów. W zależności od celów danego projektu, zaangażowanych organizacji, oczekiwanego wpływu lub innych elementów partnerstwa mogą mieć różną skalę i zakres, a działania w ich ramach mogą być odpowiednio dostosowywane.

W ramach partnerstw dąży się do wspierania opracowywania, przekazywania lub wdrażania innowacyjnych praktyk, a także do realizacji wspólnych inicjatyw promujących współpracę, wzajemne uczenie się i wymianę doświadczeń na szczeblu europejskim.

CEL AKCJI:

  • podniesienie jakości pracy, działań i praktyk zaangażowanych organizacji i instytucji, otwarcie na nowe podmioty,
  • budowanie zdolności organizacji w zakresie prac międzynarodowych i międzysektorowych,
  • sprostanie wspólnym potrzebom i priorytetom w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu,
  • umożliwienie transformacji i zmian.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE:  Można organizować działania w zakresie rozwoju sportu i zdrowego stylu życia, kształcenia, nauczania i uczenia się dla kadry, osób pracujących z młodzieżą, osób uczących się i młodzieży. Działania mogą przybrać dowolną formę odpowiednią dla projektu i mogą obejmować więcej niż jeden rodzaj uczestników. Format, cel oraz rodzaj i liczba uczestników działań muszą być opisane i uzasadnione we wniosku o dofinansowanie projektu.

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI: Każda organizacja publiczna lub prywatna założona w kraju UE lub kraju stowarzyszonym z Programem (kraje Programu). Organizacje mogą uczestniczyć jako koordynatorzy projektu (wnioskodawcy) albo jako organizacje partnerskie. W tym drugim przypadku lista krajów jest dłuższa.

Wyjątek: organizacje z Białorusi (region 2) i z Federacji Rosyjskiej (region 4) nie kwalifikują się do udziału w tej akcji.

Niezależnie od dziedziny partnerstwa są otwarte dla organizacji działających w obszarze kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu lub w innych sektorach społeczno-ekonomicznych oraz dla organizacji prowadzących działalność o charakterze przekrojowym w różnych dziedzinach (np. organy lokalne, regionalne i krajowe, ośrodki zajmujące się uznawalnością i potwierdzaniem kwalifikacji, izby handlowe, organizacje handlowe, ośrodki doradztwa, organizacje kulturalne i sportowe).

Uwaga: osoby indywidualne nie mogą ubiegać się o dofinansowanie z programu.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 04.10.2023 r.

TERMIN REALIZACJI ZADANIA: Od 12 do 36 miesięcy.
Czas trwania projektu należy określić na etapie składania wniosku na podstawie celów projektu i rodzaju działań zaplanowanych na okres realizacji projektu.

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu www.erasmusplus.org.pl/ oraz w przewodniku po programie dostępnym na stronie www.erasmusplus.org.pl/brepo/panel_repo_files/2022/11/23/yekale/erasmusprogramme-guide2023-pl.pdf

KONTAKT:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Telefon: 22 463 10 00

E-mail: kontakt@frse.org.pl

WWW: www.frse.org.pl/

FUNDATOR

Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury (EACEA)

Telefon: +32 2 299 11 11 (centrala telefoniczna Komisji)

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas