twitter instagram YouTube

2021-04-15
Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą

Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie ogłasza nabór wniosków grantowych, w ramach pozakonkursowego projektu pilotażowego, pt. “Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”, na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej nr UDA-POWR.02.10-00-0002/19-01 z dnia 06.08.2020 r., w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 30.04.2021 r.

CEL KONKURSU:
Założeniem konkursu grantowego jest wyłonienie minimum 16 Grantobiorców, którzy utworzą na bazie przedszkoli/szkół/placówek specjalnych Specjalistyczne Centra Wspierające Edukację Włączającą (dalej jako SCWEW).

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE:
▪ zakup sprzętów, urządzeń, oprogramowania, technologii asystujących w celu uruchomienia wypożyczalni dla szkół i przedszkoli, wspierających pracę z dziećmi i młodzieżą ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi (wyposażenie SCWEW powinno być dostosowane w miarę możliwości do różnych rodzajów niepełnosprawności oraz innych potrzeb edukacyjnych).
▪ wynagrodzenia Zespołu realizującego zadania SCWEW – tj. lidera, eksperta ds. edukacji włączającej, eksperta ds. technologii wspomagających, eksperta 17 ds. informacji i ewaluacji, eksperta ds. edukacji włączającej i współpracy ze SCWEW na rzecz szkół i przedszkoli ogólnodostępnych, w tym nauczycieli, specjalistów, dzieci/uczniów/słuchaczy i rodziców oraz środowiska lokalnego oraz koordynatorów ds. edukacji włączającej i współpracy ze SCWEW w przedszkolach/szkołach objętych wsparciem;
▪ zakup materiałów i usług zewnętrznych niezbędnych dla właściwej realizacji działań SCWEW w szczególności: sfinansowanie zatrudnienia ekspertów zewnętrznych, usług szkoleniowych, materiałów na spotkania i warsztaty, kosztów wydruku, kosztów delegacji/dojazdów pracowników SCWEW do szkół/przedszkoli ogólnodostępnych, organizację i prowadzenie szkoleń pokazowych, organizację konferencji, kosztów przygotowania publikacji, kosztów przejazdu na szkolenia i warsztaty organizowane przez SCWEW 1 w Warszawie itp.

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI: 
Model SCWEW kierowany jest do organów prowadzących (w tym jednostek samorządu terytorialnego) i placówek specjalnych oraz przedszkoli i szkół ogólnodostępnych realizujących działania na rzecz edukacji włączającej na terenie powiatu.

-Wnioskodawcą w niniejszym konkursie grantowym może być Organ Prowadzący, będący podmiotem publicznym lub niepublicznym, który zostanie wybrany w drodze otwartego naboru ogłoszonego przez beneficjenta, przedsięwzięcia grantowego w ramach realizacji projektu pilotażowego.
-Wnioskodawcą nie może być podmiot wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania na podstawie art. 207 ust. 4 Ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 869, z późn. zm.) albo na innej podstawie, w szczególności na podstawie orzeczeń sądów. 5
-Wnioskodawca może wnioskować o jeden Grant na utworzenie i funkcjonowanie SCWEW. Organ Prowadzący składa wniosek aplikacyjny, w którym zobowiązany jest wskazać placówkę do pełnienia roli SCWEW, tj.:
• przedszkole specjalne,
• szkołę specjalną,
• placówkę specjalną, tj. młodzieżowy ośrodek wychowawczy (MOW) lub młodzieżowy ośrodek socjoterapii (MOS), lub specjalny ośrodek szkolnowychowawczy (SOSW), lub równoważne w przypadku zmian w systemie oświaty. Placówka specjalna wskazana do pełnienia roli SCWEW musi spełniać następujące warunki:
− prowadzić działalność edukacyjną przez okres minimum 3 lat;
− dysponować zasobami kadrowymi nauczycieli i specjalistów, pozwalającymi na realizację zadań SCWEW (szerzej nt. kompetencji i zakresu zadań Zespołu – w rozdziale Zadania i kompetencje pracowników SCWEW w opracowaniu Model funkcjonowania SCWEW);
− posiadać bazę lokalową i sprzętową, którą bezpłatnie udostępni do realizacji zadań SCWEW – m.in. pomieszczenia do szkoleń, konsultacji, instruktaży, sprzęt specjalistyczny oraz/lub elektroniczny typu rzutnik, ekran itp. (szerzej nt. Bazy SCWEW w opracowaniu Model funkcjonowania SCWEW).

WYSOKOŚĆ DOTACJI :
Maksymalna wartość Grantu dla jednego SCWEW wynosi 1.999.416,35 zł.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 
od 01.04.2021 r. do 30.04.2021 r. (w ostatnim dniu naboru do godziny 23.59).

TERMIN REALIZACJI ZADANIA:
Czas realizacji Grantu musi zawierać się w okresie realizacji projektu tj. 24 miesięcy – od 01.06.2021 do 31.05.2023 r.

DODATKOWE INFORMACJE:
Pytania dotyczące kwestii formalnych związanych z wypełnieniem wniosku aplikacyjnego oraz Modelem SCWEW można przesyłać do dnia 20.04.2021 r. Pytania złożone po tej dacie mogą pozostać bez odpowiedzi. Pytania prosimy kierować drogą elektroniczną na adres: SCWEW2@ore.edu.pl.

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas