twitter instagram YouTube

2014-03-03
Pomoc postpenitencjarna dla potrzebujących

Minister Sprawiedliwości ogłosił otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego: „Pomoc postpenitencjarna osobom pozbawionym wolności, zwalnianym z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz członkom ich rodzin” realizowanego w okresie od dnia 1 kwietnia 2014 r. do dnia 31 grudnia 2014 r. w ramach dotacji celowej z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Nabór wniosków trwa do 21 marca 2014.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE:

Celem konkursu jest powierzenie realizacji zadania publicznego: „Pomoc postpenitencjarna osobom pozbawionym wolności, zwalnianym z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz członkom ich rodzin”.

W celu ułatwienia społecznej readaptacji, a w szczególności przeciwdziałania powrotowi do przestępstwa, powinno udzielać się skazanym oraz ich rodzinom niezbędnej pomocy, zwłaszcza materialnej, medycznej, w znalezieniu pracy i zakwaterowaniu, a także porad prawnych.

Środki Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej przeznacza się na udzielanie pomocy osobom pozbawionym wolności, zwalnianym z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz członkom ich rodzin poprzez udzielanie świadczeń, organizowanie i finansowanie programów podnoszących kompetencje społeczne, mających na celu przeciwdziałanie czynnikom kryminogennym, a zwłaszcza agresji i przemocy, w tym przemocy w rodzinie, oraz problemom uzależnień, a także wspieranie inicjatyw i przedsięwzięć służących skutecznej readaptacji skazanych, może odbywać się w szczególności w ramach instytucji przygotowania skazanego do życia po zwolnieniu z jednostki penitencjarnej, a także dozoru nad warunkowo zwolnionym z odbycia reszty kary pozbawienia wolności .

Ze środków Funduszu mogą być pokrywane koszty związane ze specjalistycznym leczeniem lub rehabilitacją leczniczą oraz uzyskiwaniem orzeczeń o niepełnosprawności lub niezdolności do pracy oraz koszty zakupu wyrobów medycznych, w tym protez, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

Jeżeli oferta przewiduje koordynatora zadania, nie może on pobierać w projekcie wynagrodzenia z innego tytułu niż koordynowanie wykonywania zadania i nadzór nad realizacją zadania . 

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI: 

Jednostki  niezaliczane do sektora finansów publicznych, stowarzyszenia, fundacje, organizacje oraz instytucje,  kościoły i inne związki wyznaniowe niedziałające w celu osiągnięcia zysku, których celem działania jest realizacja zadań z zakresu uczestnictwa w wykonywaniu orzeczeń oraz pomoc w społecznej readaptacji skazanych (statut oferenta powinien przewidywać takie zadania).

WYSOKOŚĆ DOTACJI :

Wysokość środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na realizację wymienionego zadania wynosi 1 500 000 zł (jeden milion pięćset tysięcy złotych). Wysokość wnioskowanej kwoty dotacji nie może przekroczyć 90 000 zł (dziewięćdziesiąt tysięcy złotych).

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:

Kompletne oferty w formie pisemnej, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego ogłoszenia wraz z wymaganymi załącznikami, należy złożyć do dnia 21 marca 2014 r. w Kancelarii Głównej/Biurze Podawczym Ministerstwa Sprawiedliwości lub przesłać na adres:

Ministerstwo Sprawiedliwości – Departament Wykonania Orzeczeń i Probacji
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warszawa,
z dopiskiem: „Konkurs ofert - Pomoc Postpenitencjarna”.

DODATKOWE INFORMACJE:

- na stronie internetowej: http://ms.gov.pl/pl/ogloszenia/news,5816,ogloszenie-w-sprawie-przeprowadzenia-otwartego.html

Dodatkowe informacje dotyczące niniejszego konkursu można uzyskać pod nr telefonu: (022) 23 90 776, w terminie przewidzianym w ogłoszeniu na złożenie ofert.

 

Leszno. Rozwiń skrzydła

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas