twitter instagram YouTube

2023-04-05
IX edycja projektu grantowego „ZIELONA ŁAWECZKA"

IX edycja projektu grantowego „ZIELONA ŁAWECZKA

ZIELONA ŁAWECZKA to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Projekt ma na celu umożliwienie przemiany zaniedbanych terenów na osiedlach w miniogrody z ławeczką, ożywienie miejsc wokół bloków, stworzenie przestrzeni do odpoczynku. Ważnym celem jest również zintegrowanie mieszkańców i pokazanie im, jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami. Wnioski można składać do 17 maja 2023 roku.

FUNDATOR:

Fundacja Banku Ochrony Środowiska (środki otrzymane z darowizn przekazanych przez Bank Ochrony Środowiska oraz Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska)

O PROJEKCIE:

Projekt „ZIELONA ŁAWECZKA” ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w miniogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców organizator pragnie pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł. 

CEL PROJEKTU:

  • zazielenianie publicznie dostępnych terenów osiedlowych;
  • zapobieganie utracie wody;
  • zbudowanie relacji sąsiedzkich poprzez stworzenie miniogrodów wokół budynków, które będą przestrzenią do nawiązywania relacji pomiędzy członkami danej społeczności.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE:

Biorąc udział w projekcie można uzyskać granty na sfinansowanie miniogrodów zlokalizowanych w miejscach ogólnodostępnych zlokalizowanych głównie na terenach zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorządy w miastach powyżej 10 tys. Mieszkańców, m.in. na zakup roślin, ławki, ziemi, narzędzi i pozostałych elementów miniogrodu.

KTO MOŻE APLIKOWAĆ:

Do udziału w konkursie zapraszamy zespoły sąsiedzkie czyli grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd swojego osiedla. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem projektu.

WYSOKOŚĆ GRANTU:

Maksymalna wysokość grantu wynosi:
3000 zł dla miniogrodów z obiektami mikroretencji;
2500 zł dla miniogrodów bez obiektów mikroretencji.      

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:

Rejestracja zespołów do 17 maja 2023 roku.

TERMIN REALIZACJI ZADANIA:

Projekt trwa w okresie : kwiecień – wrzesień 2023 roku
Szczegółowy terminarz znajduje się na stronie projektu.

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora projektu: www.zielonalaweczka.pl

KONTAKT:

Fundacja Banku Ochrony Środowiska
ul. Żelazna 32
00-832 Warszawa
e-mail: laweczka@fundacjabos.pl

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas