twitter instagram YouTube

2022-05-04
"TERAPEUTYCZNE OBIADOWANIE"

Projekt "TERAPEUTYCZNE OBIADOWANIE" ma na celu rozpowszechnienie nowego modelu skalowanej innowacji społecznej „Obiady Terapeutyczne”, którego istotą jest przygotowywanie, a następnie dostarczanie przez osoby z niepełnosprawnościami, uczestniczące w terapii zajęciowej, bezpłatnych dwudaniowych obiadów osobom starszym powyżej 60 roku życia, wymagającym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Spotkanie tych dwóch grup społecznych pozwoli na wytworzenie się niezwykłej więzi opartej na wzajemnym zrozumieniu, empatii oraz wspólnocie doświadczania życia z ograniczoną samodzielnością. – 11 maja 2022 r.

FUNDATOR: Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

CEL KONKURSU: Celem projektu jest wyskalowanie modelu innowacji społecznej pn. „Obiady terapeutyczne”, polegające na zwiększeniu zasięgu wykorzystania tego rozwiązania w praktyce wśród instytucji i organizacji mających siedzibę w Polsce, zajmujących się rehabilitacją społeczno – zawodową osób z niepełnosprawnością, w szczególności prowadzących warsztaty terapii zajęciowej. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez przyznanie grantów przeznaczonych wyłącznie na realizację działań o charakterze wdrożeniowym polegających na wdrożeniu modelu „Obiadów terapeutycznych” u Grantobiorców wybranych w drodze ogólnopolskich i otwartych naborów.

NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE:

  • Spotkania animacyjne w formie indywidualnej (osobiste) i grupowej (online)
  • Webinaria projektowe dotyczące procedur grantowych w formie grupowej (online)
  • Wsparcie doradcze w zakresie wypełniania dokumentów rekrutacyjnych
  • Wsparcie doradcze w zakresie opracowania Planu wdrożenia IS OT
  • Granty na wdrożenie modelu innowacji społecznej „Obiady terapeutyczne”
  • Wsparcie merytoryczne, doradcze i eksperckie w zakresie wdrażania modelu IS OT
  • Wsparcie doradcze w opracowaniu Ramowego planu kontynuowania przedsięwzięcia IS OT
  • Budowa zaplecza interesariuszy modelu innowacji społecznej

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI:

Projekt skierowany jest do instytucji / organizacji mających siedzibę w Polsce, zajmujących się rehabilitacją społeczno - zawodową osób z niepełnosprawnością, w szczególności takich, które prowadzą warsztat terapii zajęciowej i jednocześnie wykorzystają innowację społeczną „Obiady terapeutyczne” w swojej działalności na rzecz odbiorców innowacji, tj.:

  • uczestników warsztatów terapii zajęciowej (WTZ) lub osób o profilu uczestnika WTZ, tj. osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niezdolnością do pracy wskazaną w orzeczeniu, uczestniczących w terapii zajęciowej, której celem jest rehabilitacja społeczna lub zawodowa oraz
  • osób starszych, powyżej 60 roku życia, mieszkających w pobliżu siedziby Użytkownika innowacji, wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, które z powodu zaawansowanego wieku lub chorób, problemów z poruszaniem się, nie są w stanie samodzielnie przygotować sobie ciepłych posiłków.

Grantobiorcą, mogą zostać w szczególności warsztaty terapii zajęciowej, jednakże dopuszcza się także zakłady aktywności zawodowej, jak również stowarzyszenia lub inny podmioty, które zajmują się rehabilitacją społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnościami, pod warunkiem, że odbiorcami ich działań są osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niezdolnością do pracy wskazaną w orzeczeniu, uczestniczące w terapii zajęciowej, której celem jest rehabilitacja społeczna lub zawodowa, objęte wsparciem w danej instytucji / organizacji.

Grantobiorcą może zostać wyłącznie podmiot publiczny lub prywatny będący Użytkownikiem rozwiązania, czyli taki, który wykorzysta innowację społeczną „Obiady terapeutyczne” w swojej działalności na rzecz odbiorców innowacji.

WYSOKOŚĆ DOTACJI: Dotacje do 77,215 tys. PLN. Do 100% dofinansowania.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: do 11 maja 2022 r.

TERMIN REALIZACJI ZADANIA: od 01.10.2021 r. do 30.09.2023 r.

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu https://terapeutyczneobiadowanie.pl/

KONTAKT:
Caritas Archidiecezji Przemyskiej / Podkarpacka Akademia Przedsiębiorczości Katarzyna Podraza ul. Dąbrowskiego 20 A, 35-036 Rzeszów Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 Tel. (17) 85 77 100 Infolinia: 791 334 430

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas