twitter instagram YouTube

2022-08-24
XVIII edycja konkursu Popularyzator Nauki

XVIII edycja konkursu Popularyzator Nauki

Rusza XVIII edycja konkursu Popularyzator Nauki, w którym nagradzane są osoby, zespoły i instytucje, które wyjaśniają zagadnienia nauki i pomagają lepiej rozumieć świat. Nabór trwa tylko do 18 września. Zwycięzców poznamy w grudniu.

FUNDATOR: Ministerstwo Edukacji i Nauki

O KONKURSIE: Konkurs organizowany jest od 2005 roku przez serwis Nauka w Polsce, wydawany przez Fundację Polskiej Agencji Prasowej ze środków programu „Nauka dla Społeczeństwa” Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jest to no najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki.

CEL KONKURSU: Celem konkursu Popularyzator Nauki jest uhonorowanie osób, zespołów osób i podmiotów instytucjonalnych, które popularyzują naukę wśród Polaków, pomagają innym bliżej poznać i lepiej zrozumieć zjawiska zachodzące wokół człowieka, przybliżają najnowsze wyniki badań naukowych, dzielą się wiedzą i pasją naukową. W konkursie oceniana jest działalność popularyzatorska skierowana do osób, które nie są związane zawodowo z popularyzowanym obszarem wiedzy.

NAGRODY: Laureaci nagród w kategoriach konkursowych otrzymają dyplomy z tytułem Popularyzator Nauki i statuetki oraz upominki.

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI:

Konkurs jest rozgrywany w pięciu kategoriach:

  • Naukowiec – o tę nagrodę mogą ubiegać się popularyzujące naukę osoby indywidualne – od stopnia doktora wzwyż.
  • Animator – o tę nagrodę mogą ubiegać się osoby prowadzące indywidualną działalność popularyzatorską, nieposiadające stopni ani tytułów naukowych (np. studenci i doktoranci, pracownicy administracyjni uczelni).
  • Zespół – w tej kategorii o nagrodę mogą ubiegać się zespoły osób popularyzujących naukę (tworzone np. przez naukowców, animatorów popularyzacji, koła naukowe, osoby pracujące nad wspólnymi projektami na rzecz popularyzacji, animatorów nauki w instytucjach typu muzea)
  • Instytucja – w tej kategorii o nagrodę mogą ubiegać się instytucje – naukowe (np. instytuty, jednostki uczelni), pozanaukowe (np. organizacje pozarządowe, centra nauki), przedsiębiorstwa.
  • Media – w tej kategorii o nagrodę mogą ubiegać się m.in. dziennikarze, zespoły redakcyjne mediów, blogerzy czy zespoły tworzące strony internetowe.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: do 18 września (godz. 23:59)

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej organizatora konkursu: www.naukawpolsce.pl oraz w regulaminie na stronie: Regulamin konkursu 

KONTAKT:

FUNDACJA PAP

Bracka 6/8

00-502, Warszawa

naukawpolsce@pap.pl 

(+48 22) 509 27 07

(+48 22) 509 23 88

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas