twitter instagram YouTube

2014-02-14
Zaproś sąsiada na "Zieloną Ławeczkę"

ZIELONA ŁAWECZKA to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini-ogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2014r.

CEL PROJEKTU

  • zazielenianie publicznie dostępnych terenów osiedlowych;
  • zbudowanie relacji sąsiedzkich poprzez stworzenie mini-ogrodów wokół budynków, które będą przestrzenią do nawiązywania relacji pomiędzy członkami danej społeczności;

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI: 

Zespoły Konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy będą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi Lider, który utrzymuje kontakt z Administracją modernizowanego terenu oraz Organizatorem Konkursu

WYSTARCZY ZAREJESTROWAĆ ZESPÓŁ DO 31 MARCA 2014 ROKU A DO 30 KWIETNIA PRZESŁAĆ SWÓJ PROJEKT.

Wszystkie Zespoły, które zgłoszą projekt będą mogły skorzystać z konsultacji z architektami krajobrazu, którzy doradzą jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.

WYSOKOŚĆ DOTACJI :

Granty do wysokości 1200 zł można przeznaczyć na zakup roślin i podłoża. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również "zieloną ławeczkę" do ustawienia w odnowionym miejscu (jej wartość wliczona jest w kwotę grantu).

DODATKOWE INFORMACJE:

Na stronie Konkursu www.zielonalaweczka.pl znajduje się wiele wskazówek i inspiracji oraz ciekawych linków i artykułów.

Ponadto, na stronie Konkursu znajdują się podpowiedzi jak krok po kroku wykonać zadania konkursowe. Zajrzyjcie do Planu Działań.

ORGANIZATOR KONKURSU

Fundacja Banku Ochrony Środowiska
Biuro Organizacyjne Konkursu znajduje się w siedzibie Fundacji pod adresem:

al. Solidarności 104
01-016 Warszawa

Kontakt do biura:
pon-pt w godzinach: 10 -14;
tel: 22 532 71 95, 22 532 71 96,
fax: 22 532 71 92,
mail: laweczka@fundacjabos.pl

 

Leszno. Rozwiń skrzydła

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas