twitter instagram YouTube

2018-03-22
Czwartek (22.09.2017)

Czwartek 22 września będzie już czwartym dniem pełnym atrakcji przygotowanych przez leszczyńskie organizacje pozarządowe i instytucje. W ramach Dni Otwartych poszczególne organizacje, leszczyńskie instytucje przygotowały m.in. różnorodne zajęcia, zabawy, konkurencje sportowe, pokazy, warsztaty  na które zapraszają zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.

Jak co dzień podczas Aktywnego Obywatelskiego Leszna do swojej siedziby zaprasza Klub Sportowy K.O.ZAK TEAM, który oferuje swoim gościom treningi Taekwondo Olimpijskiego oraz Kickboxingu / K1 / Muay Tai. Treningi są podzielone na grupy wiekowe.

Grający na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce piłkarze ręczni MKS Realu Astromal Leszno zapraszają na otwarty trening, który odbędzie się w Hali Sportowej „Trzynastka”. 

Trening, w którym będzie można wziąć czynny udział organizuje z kolei sekcja piłkarska KS Polonia 1912 Leszno. Wszyscy chłopcy z rocznika 2002/2003 będą mieli okazję wspólnie potrenować i sprawdzić swoje umiejętności na boiskach kompleksu sportowego przy ul. Górowskiej.

Sportem wymagającym zdecydowanie innych predyspozycji jest strzelectwo. UKS LOK Lesna otwiera dla mieszkańców swoją strzelnicę. Każdy obecny będzie mógł zapoznać się z wystawą broni sportowej jak również literaturą związaną z tą dziedziną sportu. Ponadto każda chętna osoba będzie miała okazję oddać 10 strzałów z broni pneumatycznej. Dla trójki najlepszych strzelców przewidziane są medale oraz dyplomy.

Miłośników akrobatyki sportowej z pewnością zainteresuje oferta Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lesznie. Młodzi adepci akrobatyki sportowej reprezentujący „Jedynkę” zaprezentują dla Was swoje umiejętności począwszy od rozgrzewki poprzez pokazy na dmuchanej ścieżce, podstawowe układy akrobatyczne aż po układy przygotowane z podkładem muzycznym.

A skoro już mowa o układach i muzyce to nie może zabraknąć zaproszenia od Stowarzyszenia Przyjaciół Mażoretek Orkiestry Dętej Miasta Leszna. Kto z nas nie kojarzy mażoretek, które tak często uświetniają swoimi występami różne wydarzenia w mieście i okolicy? Jesteście ciekawi jak się do nich przygotowują? A może znacie osobę, która chciała by do nich dołączyć? To doskonała okazja trafi się właśnie w czwartkowe popołudnie. Wystarczy zawitać do auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie!

Sport to jednak nie tylko aktywność sama w sobie, ale również odpowiednie odżywianie i odpowiednie przygotowanie organizmu do podjęcia wysiłku. To właśnie m.in. ten aspekt pragnie zaprezentować Wam Stowarzyszenie Fitnokracja, które zanim „wyciśnie” z Was siódme poty w tanecznej Zumbie przeprowadzi warsztaty z „czystego odżywiania”.

Całą masę atrakcji przygotował również na swoje Dni Otwarte Zespół Szkół Ochrony Środowiska. Teatr, Zumba, taniec i gimnastyka... mało? Będzie też bliżej nauki. Kolorowa chemia to możliwość udziału w doświadczeniach chemicznych w specjalnej szkolnej pracowni, panie nie tylko te w wieku szkolnym z pewnością zainteresują najnowsze trendy fryzjerskie i wizażu. Będzie też możliwość zapoznania się z drukiem 3D.

Leszczyńskiego Centrum Biznesu Sp. z o.o., z kolei zaprasza na warsztaty skierowane dla przedsiebiorców pn. "Pozyskaj pieniądze na swój biznes. Finansowanie działalności gospodarczej”. Praktyczne informacje dla właścicieli kamienic w zakresie termomodernizacji przedstawi Leszczyński Klaster Budowlany podczas panelu „Żeby ciepło nie uciekało z domu – energooszczędność w praktyce”. Młodzież ponadgimnazjalną powinny natomiast zainteresować warsztaty z autoprezentacji „Pokaż się od najlepszej strony”.

Szkolenia i warsztaty, a także konsultacje i porady zawodowe przygotowało dla młodzieży także Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP.

Do swoich siedzib zaprasza również Stowarzyszenie Echo, gdzie tym razem będzie można przyjrzeć się pracy jaką wykonują wolontariusze podczas szykowania paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin. Oczywiście każdy kto chciałby pomóc będzie miał taką okazję. W czwartkowe południe będzie również możliwość zapoznania się z działalnością jaką prowadzi Klub Inteligencji Katolickiej. Wystawę swoich dzieł zaprezentują z kolei słuchaczki sekcji malarskiej oraz sekcji rękodzieła Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznie.

Czwartek w „Alternatywie” to czas na wspólne granie w popularne gry planszowe - na nudę nie bedziecie narzekać. Bedzie wesoło, kreatywnie i edukacyjnie.

Leszczyńskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie  proponuje natomiast spotkanie z opiekunami ludzi chorych oraz pokaz terapii muzycznej.

Kolejne sekcje zaprezentują się również w leszczyńskich klubach osiedlowych. Klub Kwadrat zaprasza na zajęcia sekcji wokalnej i plastycznej. Dorośli będą mieli okazję spróbować swoich sił podczas zajęć ceramicznych. „Na Piętrze” zajęcia z rytmiki i tańca mają na celu ogólny rozwój ruchowy oraz słuch muzyczny u najmłodszych. Studio piosenki to z kolei sekcja wokalna dla młodzieży.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Lesznie zaprasza natomiast na warsztaty z arterapii, stymulacji bazalnej dzieci niepełnosprawnych. Urozmaiceniem wizyty będą z pewnością zajęcia kulinarne  czy wystawa prac wykonanych przez podopiecznych Stowarzyszenia różnymi technikami. Każdy z obecnych będzie miał także możliwość zapoznania się z technikami pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Uczniowie klas III-VI szkół podstawowych będą mieli w ten czwartek możliwość skorzystania z oferty Miejskiego Zakładu Oczyszczania Sp. z o.o. W ramach prowadzonej edukacji ekologicznej odbędą się zajęcia poświęcone tematyce selektywnej zbiórki odpadów komunalnych „u źródła”. W trakcie spotkania zostanie wygłoszona prelekcja, a całe spotkanie zakończy się zwiedzaniem zakładu. Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników będą gry i zabawy, które na celu mają pokazanie zasad prawidłowej segregacji odpadów.

Godziny, miejsca oraz namiary na osoby kontaktowe, które mogą udzielić więcej informacji o poszczególnych wydarzeniach znajdziecie w przygotowanym przez nas programie do pobrania poniżej. Zapraszamy do udziału.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas