twitter instagram YouTube

2018-04-17
Kalendarz zdarzeń NGO i strona ngo.leszno.pl

Kalendarz zdarzeń NGO i strona ngo.leszno.pl

W dzisiejszych czasach Internet odgrywa ogromną rolę w promocji firm, instytucji, różnych wydarzeń. Niemal każdy dysponuje dostępem do sieci, ma konto na portalu społecznościowym, szuka w Internecie informacji na interesujące go tematy. To doskonałe narzędzie, by trafić z przekazem o naszej organizacji do większej ilości osób.

Prowadzenie własnego portalu potrafi być angażujące, a solidne przygotowywanie treści i ich regularne zamieszczanie wymaga nakładów czasu. Jednak nie tylko własna strona internetowa czy strona na portalu społecznościowym jest sposobem na promowanie organizacji w sieci.

Miasto Leszno wyszło naprzeciw potrzebom lokalnych organizacji i w tym roku stworzyło stronę ngo.leszno.pl, w całości poświęconą aktywności III sektora.

 

Na stronie:

- prowadzona jest baza organizacji działających na terenie Leszna,

- pojawiają się aktualności, zapowiedzi wydarzeń,

- zgromadzone są informacje na temat organizacji pozarządowych, możliwościach współpracy z Miastem Lesznem,

- jest publikowany Leszczyński Informator Pozarządowy, w którym znajdują się informacje na temat nadchodzących wydarzeń oraz informacje przydatne dla osób prowadzących organizacje pozarządowe,

- publikowane są newsy na temat ważnych wydarzeń w działalności leszczyńskich organizacji, np. okrągłych rocznic istnienia, organizowanych konferencji itp.,

- i wiele innych – zachęcamy do dokładnego przejrzenia treści na stronie.

 

W ten sposób chcemy stworzyć miejsce, w którym mieszkańcy miasta znajdą aktualne informacje dotyczące lokalnych organizacji i będą mieli dostęp do nadchodzących wydarzeń organizowanych przez leszczyński III sektor.

Jest to dodatkowy środek promocji – kolejne źródło, z którego odbiorcy mogą dowiedzieć się o działalności danej organizacji. Warto zadbać o to, aby nasza organizacja była widoczna w wielu różnych miejscach w Internecie. Zwiększenie zasięgu promocji w sieci jednocześnie zwiększa szanse na dotarcie do tych odbiorców, którzy zainteresują się naszymi działaniami.

Bycie dobrze widocznym w Internecie to także oznaka aktywności. Organizacje, o których działalności odbiorcy rzadko się dowiadują, budzą mniejsze zainteresowanie i sprawiają wrażenie mało aktywnych. Dlatego zachęcamy do wpisania swojej organizacji do naszej bazy na ngo.leszno.pl, regularnego dodawania własnych wydarzeń do kalendarza na stronie, aktualizowania danych organizacji.

 

KALENDARZ NGO

Z myślą o tym, aby ułatwić przedstawicielom organizacji szerzenie informacji na temat planowanych i organizowanych przez nich działań, na stronie ngo.leszno.pl prowadzony jest Kalendarz zdarzeń NGO.

Kalendarz to podstrona, na której znajduje się lista nadchodzących wydarzeń organizowanych przez leszczyński III sektor. Informacje na temat wydarzeń wprowadzane są przez przedstawicieli organizacji, a następnie, po zatwierdzeniu, dodawane do kalendarza. Na głównej stronie ngo.leszno.pl zawsze wyświetlane są trzy najbliższe wydarzenia.

Jeśli organizujecie ciekawe wydarzenie, warsztaty, konferencję, spotkanie – warto dodać je na stronę odpowiednio wcześnie, aby informację o wydarzeniu zdążyło zobaczyć jak najwięcej osób. Oferty różnych instytucji będą dostępne dla wszystkich przeglądających kalendarz, dzięki czemu informacja o wydarzeniu może dotrzeć również do osób, które wcześniej nie zetknęły się z działalnością danej organizacji.

Regularne uzupełnianie kalendarza przez leszczyńskie organizacje pozarządowe nie tylko przyczyni się do szerszej promocji pojedynczych wydarzeń, ale i do poprawy wizerunku działań całego III sektora na terenie miasta Leszna.

Kalendarz zdarzeń znajduje się na głównej stronie ngo.leszno.pl, zaraz pod sliderem i jest zatytułowany „Nadchodzące wydarzenia”. Aby wyświetlić cały kalendarz, wystarczy kliknąć „Zobacz więcej”. Można też z poziomu głównej strony od razu dodać wydarzenie swojej organizacji, klikając przycisk „Dodaj wydarzenie”.

Przy dodawaniu nowego wydarzenia istnieje możliwość zamieszczenia grafiki promocyjnej, np. plakatu czy logo organizacji, która jest organizatorem zdarzenia. Można również dodać link do wideo promującego – wówczas w podglądzie wydarzenia wyświetli się player, dzięki czemu zainteresowane osoby będą mogły je obejrzeć bezpośrednio na podstronie kalendarza. Należy jednak pamiętać, że filmik powinien znajdować się na serwisie YouTube.pl.

Aby dodać nowe wydarzenie do kalendarza, poza informacjami na temat organizowanej aktywności należy także podać dane osoby, która jest autorem wpisu: imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu.

 

OGŁOSZENIA

Strona ngo.leszno.pl umożliwia także przedstawicielom leszczyńskich organizacji na publikowanie ich własnych ogłoszeń. Poszukujecie wolontariuszy? Organizujecie staż albo potrzebujecie pracownika? A może chcecie zaprezentować własną organizację? Możecie poinformować o tym osoby odwiedzające stronę, wystarczy wejść w dział ogłoszeń (przycisk „Ogłoszenia” pod kalendarzem wydarzeń), a następnie kliknąć „Dodaj ogłoszenie”. Po zatwierdzeniu przez administrację, Wasze ogłoszenie pojawi się na stronie.

Zakres tematyczny ogłoszeń, jakie można zamieścić, jest szeroki – od opisów działalności organizacji, zaproszeń na wyjazdy i konferencje, ofert pracy, staży, praktyk i wolontariatu, informacje dotyczące usług dla organizacji pozarządowych, aż do komunikatów o innych, ważnych dla danej organizacji wydarzeniach.

Ogłoszenie, które zostało zatwierdzone i pojawiło się na stronie, może zostać później udostępnione na portalu społecznościowym Facebook. To dobra opcja dla organizacji, które nie posiadają własnej strony internetowej, ale prowadzą fanpage.

 

WARTO AKTUALIZOWAĆ INFORMACJE

Pamiętajmy, aby informacje na temat naszej organizacji, jakie można znaleźć w sieci, zawsze były aktualne. Nie ma nic bardziej zniechęcającego dla potencjalnych odbiorców, niż numery telefonów, na które już nie można się dodzwonić, stare adresy mailowe, z których nikt nie odpowiada, i strony internetowe, których domeny już wygasły, a wciąż figurują jako oficjalne strony organizacji.

Jeżeli osoba, której dane podaliśmy jako kontaktowe, przestała współpracować z organizacją, wybierzmy nowego przedstawiciela do kontaktu i uaktualnijmy dane do kontaktu w Internecie. Podobnie w przypadku zmiany siedziby organizacji i innych ważnych zmian.

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze strony ngo.leszno.pl! Pamiętajmy – im więcej źródeł informacji o naszej Organizacji, tym skuteczniejsza promocja. Dbajmy zatem o widoczność w sieci.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas