twitter instagram YouTube

2018-05-28
Promocja wydarzeń w Internecie

Promocja wydarzeń w Internecie

Twoja organizacja realizuje ciekawe przedsięwzięcie? Podpowiemy, jak rozpowszechnić w Internecie informację na temat planowanego wydarzenia.

Leszczyńskie organizacje są aktywne i podejmują wiele ciekawych inicjatyw. Jednak pomysł, jego przygotowanie i realizacja to połowa sukcesu. Równie ważne jest pozyskanie grona odbiorców dla naszego wydarzenia. Każdemu pomysłodawcy zależy na tym, aby zainteresować swoim działaniem jak największą ilość osób, warto więc korzystać ze wszystkich narzędzi, które umożliwią nam dotarcie z naszym pomysłem do jak najszerszego grona mieszkańców.

Drugą stroną medalu są relacje z przedsięwzięć już zrealizowanych. Chociaż do zapowiedzi powinniśmy przykładać większą uwagę, to minione wydarzenia również zasługują na wzmiankę – w ten sposób pokazujemy mieszkańcom, że nasza organizacja jest aktywna i podejmuje wiele działań.

W obu przypadkach Internet jest doskonałym narzędziem promocji. Istnieje wiele sposobów, aby bezpłatnie promować w sieci wydarzenia, a co za tym idzie – nasza organizację.

Od czego zacząć?

Pierwszym polem promocji są, oczywiście, strona internetowa organizacji i strona na portalu społecznościowym – jeżeli je mamy. Na stronie internetowej można umieścić informację w widocznym miejscu, gdzie będzie się wyświetlać aż do dnia wydarzenia, np. jako baner u góry strony, czy podpiętą w sliderze (jeśli taki moduł znajduje się na naszej stronie). Przykład znajduje się poniżej – baner z informacją o Aktywnym Obywatelskim Lesznie, widoczny na głównej stronie ngo.leszno.pl:

Pamiętajmy, by po wydarzeniu zdjąć ze strony jego zapowiedź. Dzięki temu osoby odwiedzające naszą stronę nie będą wprowadzane w błąd, widząc informację o wydarzeniu, które już minęło.

Współpraca z Miastem

Miasto Leszno oferuje organizacjom pozarządowym dodatkowe środki promocji, dostępne poprzez serwis ngo.leszno.pl. Na stronie znajduje się kalendarz wydarzeń, o którym szerzej pisaliśmy w tym artykule. Poza tym informacja o wydarzeniu może się ukazać na głównej stronie w Aktualnościach – gotową zapowiedź razem z grafiką promującą (plakat, zdjęcie) prosimy przesyłać na ngo@leszno.pl. Poza tym promujemy leszczyńskie organizacje poprzez fanpage Leszczyńskie NGO.  Jeżeli wydarzenie planowane jest na weekend, warto nas o tym poinformować – co piątek na stronie i fanpage’u ukazuje się Weekend z NGO, w którym przedstawiamy propozycje leszczyńskich organizacji na nadchodzący weekend.

Portale społecznościowe

Świetnym narzędziem promocji są portale społecznościowe. Niemal każdy ma konto na przynajmniej jednym z takich serwisów, szczególnie ludzie młodzi. Jeżeli więc nasze wydarzenie jest kierowane do osób młodych, w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na portalach społecznościowych. Jednak jak często pisać o naszym wydarzeniu? Nie działa tutaj zasada „im więcej, tym lepiej”. Wystarczy wrzucić zapowiedź raz, zwłaszcza, jeżeli raczej rzadko dodajemy posty na naszym profilu. Można też zamieścić przypomnienie dzień przed samym wydarzeniem. Nie ma potrzeby, aby pisać kilka czy kilkanaście postów na ten sam temat. Lepiej działać za pomocą udostępnień: udostępnić samemu na własnym profilu i poprosić znajomych, aby zrobili to samo. Ponadto na portalu Facebook można utworzyć wydarzenie, w którym zaznaczymy niezbędne informacje (miejsce, data), a zainteresowani użytkownicy będą mogli zadeklarować swój udział. Tę możliwość polecamy w przypadku większych wydarzeń.

Grafika a tekst

Pamiętajmy o tym, że najbardziej uwagę zwraca nie tekst, a oprawa graficzna – czyli zdjęcia i plakaty. Dopiero później, kiedy grafika już przyciągnie wzrok, odbiorcy zapoznają się z informacją tekstową o naszym wydarzeniu. Na portalu społecznościowym wystarczy bardzo krótka informacja dołączona do zdjęcia, nawet jedno czy dwa zdania – a na końcu link do dłuższego tekstu na temat wydarzenia, np. do artykułu na naszej stronie internetowej.

Co jeszcze?

Warto także zamieścić zapowiedź na stronach lokalnych mediów, które udostępniają taką możliwość. Jeżeli prowadzimy newsletter na naszej stronie internetowej – oczywiście poinformujmy za jego pomocą o organizowanym przez nas wydarzeniu.

 

Możliwości jest sporo! Szczególnie zachęcamy do korzystania z możliwości oferowanych przez serwis ngo.leszno.pl oraz fanpage Leszczyńskie NGO. Czekamy na informacje o Waszych wydarzeniach!

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas