twitter instagram YouTube

2019-02-15
Od dziś możesz rozliczyć PIT i zostawić swój 1% w Lesznie

Od dziś możesz rozliczyć PIT i zostawić swój 1% w Lesznie

Ministerstwo Finansów w dniu dzisiejszym uruchomiło możliwość rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych poprzez usługę Twój e-PIT dostępną na stronie podatki.gov.pl. W swoich rozliczeniach pamiętajcie o 1% dla leszczyńskich organizacji pożytku publicznego!

Rozliczenie podatku w usłudze Twój e-PIT jest szybkie i intuicyjne. Twój PIT jest już rozliczony na postawie danych, z ubiegłego roku  i czeka na Ciebie ns stronie www.podatki.gov.pl. System prowadzi podatnika krok po kroku, podpowiada co należy zrobić lub jakie dane wprowadzić ( np. PIT 11 rubryka 34). Jeśli chcesz się rozliczyć korzystając z usługi przygotuj swój nr PESEL lub NIP, datę urodzenia, rozliczenie za rok 2017 oraz jeden z  PIT-ów, które otrzymałeś w tym roku, będą Ci potrzebne. 

System automatycznie wskazuje nr KRS organizacji, którą wsparłeś w roku ubiegłym, jeśli w tym roku również jest uprawniona. Możesz pozostawić go bez zmian lub wprawadzić KRS organizacji, którą chcesz wesprzeć w tym roku, możesz zmienić także cel szczegółowy.

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą na stronie podatki.gov.pl jest dla Ciebie przygotowana zakładka PIT OP, gdzie możesz wskazać OPP, któtej chcesz przekazać swój 1%. Możesz go złożyć również w wersji papierowej w Urzędzie Skarbowym.

Rozliczenia wszyscy podatnicy mogą również dokonać w tradycyjny sposób na papierowych drukach PIT. 

Pamiętajcie w swoich rozliczeniach o wsparciu leszczyńskich organizacji ich wykaz znajdziecie TUTAJ  oraz w specjalnie przygotowanej broszurze (do pobrania TUTAJ).

ZostawMY swój 1% w Lesznie!

Opublikował: lkostrowska@leszno.pl
Napisz do nas