twitter instagram YouTube

2019-02-12
Sam zdecyduj, komu udzielisz wsparcia?

Sam zdecyduj, komu udzielisz wsparcia?

Miasto Leszno realizuje kampanię społeczną "Zostaw swój 1% w Lesznie”. Jej celem jest zachęcanie mieszkańców Leszna i sympatyków miasta do przekazywania 1% należnego podatku na rzecz lokalnie działających organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu, że sami możemy zdecydować, której organizacji podarujemy część naszego podatku, mamy wpływ na to jak nasze pieniądze zostaną wykorzystane.

Dlaczego warto przekazać swój podatek leszczyńskim NGO?

Leszczyńskie organizacje pozarządowe uprawnione do korzystania z 1% działają na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych, pomagają dzieciom, osobom starszym, ofiarom przemocy w rodzinie, integrują społeczność lokalną.

Z tych pieniędzy przez cały rok organizowane są różne imprezy kulturalne, sportowe, akcje charytatywne, realizowane są projekty edukacyjne, czy rehabilitowane są dzieci i młodzież itp.

Wachlarz działań jest niezmiernie szeroki. Jedno jest pewne, wszystkie działają w słusznym celu – dla innych. Profil działalności lokalnych organizacji pozarządowych jest bardzo szeroki i zróżnicowany, jest zatem w czym wybierać.

Pieniądze przekazać można fundacjom i stowarzyszeniom działającym na rzecz dzieci, osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz starszych. Można wesprzeć stowarzyszenia sportowe, kulturalne.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić lub komu przekazać swój 1 % podatku przygotowaliśmy Informator (do pobrania TUTAJ), w którym znajdziesz wiele cennych informacji. 

Poznaj leszczyńskie organizacje pożytku publicznego i sam zdecyduj, komu udzielisz wsparcia.

PAMIĘTAJ!

Wspierając leszczyńskie organizacje budujemy w ten sposób naszą lokalną tożsamość, dajemy przykład aktywności i odpowiedzialności obywatelskiej.

Możliwość przekazania 1% należnego podatku to prosta droga zaangażowania się w sprawy Leszna, do podziękowania również organizacjom za ich działalność, a jednocześnie konkretne wsparcie finansowe, dzięki któremu mogą działać dalej.

Przekazany 1% podatku, z pewnością „zaprocentuje” – zdziała wiele dobra dla wszystkich tych, którzy dziś korzystają ze wsparcia leszczyńskich organizacji pożytku publicznego.

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas