twitter instagram YouTube

2018-09-20
AOL 2018 okiem Wolontariuszki

AOL 2018  okiem Wolontariuszki

W przygotowaniach do akcji Aktywne Obywatelskie Leszno pomagają nam wolontariusze. Bez ich bezinteresownego zaangażowania byłoby dużo trudniej.

Jedną z osób, które pracowały z nami przy organizacji Festynu oraz Aktywnego Obywatelskiego Leszna jest Magdalena Siejka - 19 letnia absolwentka liceum ogólnokształcącego. Zobaczcie co Magda mówi na temat swojego wolontariatu: 

Nazywam się Magdalena Siejka. Jestem wolontariuszką w Urzędzie Miasta Leszna w biurze Pełnomocnika ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.  O wolontariacie dowiedziałam się przez Facebooka Leszczyńskie NGO. Bez zastanowienia zaczęłam działać i współpracować. Swoją przygodę z wolontariatem zaczęłam  20 sierpnia 2018r.

Bardzo mi się ta praca podoba. Poznałam wielu miłych ludzi. Miałam możliwość poznać stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe. Uczestniczyłam  15 września w  Festynie oraz 17 września w Obywatelskiej Starówce, gdzie mogłam poznać bliżej urzędników, zwiedzić Ratusz, porozmawiać z ciekawymi osobami, dowiedzieć się w jaki sposób działają  organizacje, fundacje, stowarzyszenia czym się zajmują. W biurze zajmuję się również informacjami na weekend związanymi z Lesznem. Jest to świetna okazja na zorientowanie się co się dzieje w mieście i korzystanie z ciekawych propozycji spędzenia czasu.

Lubię pomagać ludziom, jest to dla mnie bardzo przyjemna praca, sprawia mi przyjemność. Wolontariat daje mi szanse rozwoju mojej pasji jaką jest fotografia.  Fotografią zajmuje się od 2 lat. Staram się poświęcać jej każdą wolną chwilę . Prowadzę również swoją stronkę fotograficzną na Facebooku. Wolontariat dał mi szanse rozwoju umiejętności oraz szansę rozwoju strony.

Jest to moja pierwsza taka praca społeczna. Do tej pory wspierałam tylko WOŚP. W tym roku brałam w niej udział już szósty raz.

Wolontariat to wspaniała przygoda. Większość organizacji , fundacji jest mi bardzo bliskie. Dziękuję działaczom organizacji, którzy poświęcili czas na rozmowę podczas  Festynu.

Każdemu polecam taką prace. Osoby, które mi pomagają mają tyle cierpliwości są miłe, życzliwe.

Działam również w Stowarzyszeniu Sztuka Dla Wszystkich .

Zdjęcia zrobione przez Magdę podczas Aktywnego obywatelskiego Leszna możecie obejrzeć :

Dzień Przedszkolaka

Festyn AOL

Okiem Wolontariuszki: Obywatelska Starówka cz. I

Okiem Wolontariuszki: Obywatelska Starówka cz. II

 

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas