twitter instagram YouTube

2018-10-08
Aktywne Obywatelskie Leszno 2018 (film podsumowujący)

Aktywne Obywatelskie Leszno 2018 (film podsumowujący)

Za nami IV edycja Aktywnego Obywatelskiego Leszna. Tegoroczna akcja odbyła się w dniach 15-23 września i przyświecało jej hasło "Zoom na Aktywność". Polecamy film podsumowujący całą kampanię!

W tym roku wrześniowe wydarzenia były pod wieloma względami rekordowe - najwieksza liczba wydarzeń i inicjatyw (ponad 200), czy największa liczba wystawców i odwiedzających podczas Festynu inaugurującego AOL. W ramach kampanii odbyło się ponad 200 wydarzeń skierowanych dla mieszkańców Leszna i okolic. Główne z nich to:

 • Festyn organizacji pozarządowych, leszczyńskich instytucji oraz firm zaangażowanych społecznie / 15.09.2018
  Wydarzenie inaugurujące kampanię. Podczas Festynu na terenie Alei Gwiazd Żużla mieszkańcom zaprezentowało się 200 wystawców. 13 stref aktywności, występy na scenie, bogata oferta prezentowanych podmiotów tłumy odwiedzających to tylko część tego, co można było spotkać w trakcie wielkiego pikniku pasji i aktywności.
 • Obywatelska Starówka / 17.09.2018
  Spotkania z Prezydentem Łukaszem Borowiakiem oraz urzędnikami, zwiedzanie Starówki, czy zbiórka krwi to tylko część programu Obywatelskiej Starówki. Ratusz od rana do popołudnia odwiedzali młodsi, jak i nieco starsi mieszkańcy Leszna.
 • Wolontariat Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka / 18.09.2018
  W ramach kolejnej akcji Wolontariatu Prezydenta w NGO, Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak wziął urlop w pracy i włączył się w wolontariat. Przez cały dzień odwiedził 11 podmiotów, w których wykonywał zadania związane z codzienną działalnością organizacji.
 • Randki Obywatelskie / 19.09.2018
  Kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji, a także miejscy urzędnicy spotkali się na Sali sesyjnej Urzędu Miasta Leszna, gdzie w krótkich rozmowach poznawali się, budowali wspólne relacje, czy tworzyli pomysły i drogi do realizacji nowych, wspólnych inicjatyw.
 • Leszczyński Dzień Przedszkolaka / 20.09.2018
  Wielkie święto najmłodszych mieszkańców Leszna. W tym roku odbyło się ono pod hasłem „Kto Ty jesteś? Polak Mały!” i nawiązywało do stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.
 • Eko-Leszno / 21.09.2018
  Akcja, która na celu miała popularyzację działań na rzecz ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Sprzątanie naszego codziennego środowiska, zbiórki baterii, nakrętek i zmienianie swojego otoczenia na lepsze.
 • Dni otwarte / 17-23.09.2018
  Ponad 200 wydarzeń zorganizowanych przez organizacje pozarządowe, placówki oświatowe i instytucje, firmy oraz grupy, skierowanych do mieszkańców Leszna. Spotkania, treningi, panele dyskusyjne, imprezy sportowe i wiele innych inicjatyw!

Polecamy Państwu materiał filmowy podsumowujący całą kampanię. Na video zobaczyć można m.in. to, co działo się podczas 'Aktywnych' wydarzeń. Dokładne relacje z poszczególych inicjatyw, a także obszerne fotorelacje znaleźc można w zakładce Aktywne Obywatelskie Leszno // Podsumowania.

Dziękujemy Wam, że byliście z nami. Dziękujemy Wolontariuszom, inicjatorom wydarzeń, wystawcom, mieszkańcom, a także wszystkim tym, którzy dołożyli swoją cegiełkę do budowy Aktywnego Obywatelskiego Leszna. Wspólnie pokazaliśmy siłę i moc Trzeciego Sektora w Lesznie!

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas