twitter instagram YouTube

2018-09-20
Wolontariat Prezydenta Łukasza Borowiaka

Wolontariat Prezydenta Łukasza Borowiaka

W ramach IV edycji akcji Aktywne Obywatelskie Leszno, Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak po raz kolejny wcielił się w rolę wolontariusza w organizacjach pozarządowych.

Prezydent wziął w tym dniu urlop od obowiązków służbowych i na jeden dzień wcielił się w rolę wolontariusza. Plan pracy Wolontariusza Łukasza Borowiaka był bardzo napięty i intensywny.

Dzień pracy rozpoczął się od 8.30 gdzie w Stowarzyszeniu Leszczyński Bank Żywności wolontariusz przeprowadzał ankiety na temat Leszczyńskiego Banku Czasu i wydawał wnioski dla podopiecznych.

Już o 9.30 w Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkół Rolniczo - Budowlanych sadził drzewka.

O 10.30 w  Stowarzyszeniu Przyjaciół Baśniowej Krainy działającym przy Przedszkolu Miejskim nr 20 Łukasz Borowiak serwował dzieciom zdrowe posiłki. Owocowe szaszłyki i zdrowe soki bardzo smakowały najmłodszym!

Kolejnym punktem dnia była praca w Stowarzyszeniu Echo, gdzie Prezydent sortował i pakował pomidory. 

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne "Amazonka" zaplanowało dla wolontariusza zadanie polegające na rozdzielaniu cebulek kwiatów. Łukasz Borowiak wspólnie z leszczyńskimi Amazonkami szykował sadzonki żonkili, które zostaną posadzone w piątek w Parku im. Jana Jonstona w Lesznie w ramach akcji pn. „Pola Nadziei” 

Następną godzinę wolontariatu Łukasz Borowiak spędził w Fundacji Jesienny Uśmiech uczestnicząc w zajęciach plastycznych, wspólnie z członkami klubu seniora przygotowywał ozdoby na spotkanie pn. "Popołudnie z Hollywood". 

MCP Alternatywa  przygotowało dla wolontariusza Łukasza Borowiaka zadanie polegające na prowadzeniu warsztatów dla młodzieży - młodzi ludzie otrzymali cenną lekcję obywatelskości. 

Kolejna godzina wolontariatu minęła na odrabianiu lekcji z dziećmi w Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka oraz wspólnym wykonywaniu jeżyków z masy solnej. 

Fundacja Arena i Świat zaprosiła Prezydenta na czytanie do Parku Jonstona w ramach akcji #czytaniemasens. Łukasz Borowiak czytał najmłodszym wiersze Jana Brzechwy. 

Trening siatkówki z Tygrysami - Stowarzyszenie UKS 9 Leszno to kolejny, tym razem sportowy etap wolontariatu Prezydenta Łukasz Borowiak w NGO. 

Na sam koniec tego długiego dnia, Łukasz Borowiak wziął udział w zajęciach klubu seniora "Wrzosowy Zakątek" prowadzonego przez Stowarzyszenie "Wygraj Siebie"

 

Relacja fotograficzna z dnia spędzonego na pracy wolontarystycznej Prezydenta Łukasza Borowiaka: 

 część I

część II

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas