twitter instagram YouTube

2018-09-26
Festyn AOL za nami! (film)

Festyn AOL za nami! (film)

W dniu 15 września Festynem rozpoczęło się coroczne święto trzeciego sektora, społecznikówi aktywistów, miejskich instytucji, placówek oświatowych, spółek oraz firm zaangażowanych społecznie – Aktywne Obywatelskie Leszno.

Festyn podmiotów non profit, leszczyńskich instytucji, podmiotów zaangażowanych społecznie,  strefa sportu, kultury, sztuki i rękodzieła, ekologii, samorządowa, społecznościowa, mundurowa, zdrowia oraz Przedszkole pod Chmurką, Dzień Otwartych Koszar to tylko niektóre atrakcje, które czekały na mieszkańców Leszna 15 września.

W tegorocznej edycji Festynu AOL udział wzięło ponad 200 wystawców. To ich energia, pasja, talent i zaangażowanie przyciągnęły na teren Alei Gwiazd Żużla prawdziwe tłumy. Było pozytywnie, energicznie oraz różnorodnie. Uczestnicy Festynu przygotowali wiele atrakcji. Nie zabrakło propozycji dedykowanych dzieciom, młodzieży, rodzinom, osobom aktywnym zawodowo, seniorom oraz osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Dla tych, którzy chcieli włączyć się w społeczne, kulturalne i sportowe życie miasta, była również okazja do poznania możliwości zaangażowania w leszczyński wolontariat.

Na stoiskach miały miejsce m.in. warsztaty artystyczne, zabawy, konkursy i quizy z nagrodami, prezentacja i sprzedaż wyrobów podopiecznych organizacji pozarządowych. Nie zabrało gier i pokazów sportowych (m.in. karate, tenis, siatkówka, koszykówka, żeglarstwo, lekkoatletyka, fitness, Chi Kung). Stały element festynu to również udział organizacji prozwierzęcych, u których można było skonsultować kwestie związane z adopcją oraz opieką. Była też możliwość, aby skorzystać z propozycji organizacji zajmujących się wsparciem społecznym i zdrowiem. Oprócz różnorodnych konsultacji  można było nieodpłatnie wykonać badania profilaktyczne, takie jak: ciśnienia, poziomu cukru we krwi, badanie słuchu, były przeprowadzane badania pod kątem osteoporozy, a także kobiety mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Swoje stoiska miała jak co roku również  Straż Pożarna, Policja oraz Straż Miejska.

Jeden z wystawców zorganizował  mały challenge -1000 pompek i zachęcał ludzi do aktywności angażując ich do towarzyszenia przy wykonywaniu challenge. 1000 minął zaskakująco szybko, do końca imprezy udało się zrobić 2019 pompek, ta ostania z zapowiedzią na AOL 2019!

Ponadto podczas festynu Młodzieżowa Rada Miasta wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji organizowała 30 minutowe wycieczki po mieście autobusem marki AUTOSAN, które wzbogacone były konkursami i informacjami o mieście.

Całość festynu dopełniły pokazy i występy artystyczne na scenie zaprezentowane przez dzieci  i młodzież z leszczyńskich przedszkoli i szkół, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych. A na koniec do nieba poleciało 100 biało-czerwonych balonów na 100-lecie niepodległości Polski.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas