twitter instagram YouTube

2018-09-29
IV edycja Aktywnego Obywatelskiego Leszna za nami!

IV edycja Aktywnego Obywatelskiego Leszna za nami!

Dobiegła końca kolejna, IV już edycja kampanii Aktywne Obywatelskie Leszno. Pora podsumować to, co wydarzyło się w ramach całej akcji.

Tegoroczną edycję kampanii Aktywne Obywatelskie Leszno śmiało można uznać jako rekordową. Od 15 do 23 września odbyło się w Lesznie ponad 200 wydarzeń zorganizowanych przez organizacje pozarządowe, instytucje, placówki oświatowe, grupy nieformalne i firmy. Największe z nich, czyli Festyn inaugurujący całą akcję zgromadził 200 wystawców oraz tysiące mieszkańców Leszna i regionu.

Podstawowymi założeniami akcji było pokazanie aktywności i działalności na rzecz innych mieszkańców oraz miasta, a także promocja idei wolontariatu i prezentacja leszczyńskich organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej, leszczyńskich instytucji oraz placówek oświatowych, a także firm zaangażowanych społecznie.

Główne wydarzenia, które odbyły się w ramach AOL 2018:

  • Festyn organizacji pozarządowych, leszczyńskich instytucji oraz firm zaangażowanych społecznie / 15.09.2018 / Aleja Gwiazd Żużla

Wydarzenie inaugurujące kampanię. Podczas Festynu na terenie Alei Gwiazd Żużla mieszkańcom zaprezentowało się 200 wystawców. 13 stref aktywności, występy na scenie, bogata oferta prezentowanych podmiotów tłumy odwiedzających to tylko część tego, co można było spotkać w trakcie wielkiego pikniku pasji i aktywności.

Pełna relacja - http://ngo.leszno.pl/Festyn_--_bylo_pieknie__Dziekujemy__ze_byliscie_z_nami__.html

  • Obywatelska Starówka / 17.09.2018

Spotkania z Prezydentem Łukaszem Borowiakiem oraz urzędnikami, zwiedzanie Starówki, czy zbiórka krwi to tylko część programu Obywatelskiej Starówki. Ratusz od rana do popołudnia odwiedzali młodsi, jak i nieco starsi mieszkańcy Leszna.

Pełna relacja - http://ngo.leszno.pl/Obywatelska_Starowka_-_aktywny_poniedzialek_w_Ratuszu_.html

  • Wolontariat Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka / 18.09.2018

W ramach kolejnej akcji Wolontariatu Prezydenta w NGO, Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak wziął urlop w pracy i włączył się w wolontariat. Przez cały dzień odwiedził 11 podmiotów, w których wykonywał zadania związane z codzienną działalnością organizacji.

Pełna relacja - http://ngo.leszno.pl/Wolontariat_Prezydenta_Lukasza_Borowiaka.html

  • Randki Obywatelskie / 19.09.2018

Kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji, a także miejscy urzędnicy spotkali się na Sali sesyjnej Urzędu Miasta Leszna, gdzie w krótkich rozmowach poznawali się, budowali wspólne relacje, czy tworzyli pomysły i drogi do realizacji nowych, wspólnych inicjatyw.

Pełna relacja - http://ngo.leszno.pl/Randki_Obywatelskie__447.html

  • Leszczyński Dzień Przedszkolaka / 20.09.2018

Wielkie święto najmłodszych mieszkańców Leszna. W tym roku odbyło się ono pod hasłem „Kto Ty jesteś? Polak Mały!” i nawiązywało do stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Pełna relacja - http://ngo.leszno.pl/VI_Leszczynski_Dzien_Przedszkolaka.html

  • Eko-Leszno / 21.09.2018

Akcja, która na celu miała popularyzację działań na rzecz ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Sprzątanie naszego codziennego środowiska, zbiórki baterii, nakrętek i zmienianie swojego otoczenia na lepsze.

  • Dni otwarte / 17-23.09.2018

Ponad 200 wydarzeń zorganizowanych przez organizacje pozarządowe, placówki oświatowe i instytucje, firmy oraz grupy, skierowanych do mieszkańców Leszna. Spotkania, treningi, panele dyskusyjne, imprezy sportowe i wiele innych inicjatyw!

Polecamy galerie zdjęć opublikowane na naszej stronie oraz na profilu Facebook. Zachęcamy również do oglądania  materiałów filmowych podsumowujących Festyn oraz całą kampanię. Dodatkowo, więcej relacji, galerii zdjęć czy filmów znaleźć można na łamach mediów, które objęły patronat nad akcją AOL, a także bezpośrednio na stronach i Fan Page organizatorów wydarzeń pod szyldem Aktywnego Obywatelskiego Leszna.

Dziękujemy wszystkim podmiotom oraz wolontariuszom za ogromne zaangażowanie podczas IV edycji akcji Aktywne Obywatelskie Leszno. Cieszymy się, że dzięki Wam hasło  „Zoom na aktywność” przełożyło się na każdy obszar zorganizowanych wydarzeń. Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom, którzy brali udział w inicjatywach przygotowanych w ramach AOL 2018 oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do promocji wydarzenia i aktywności obywatelskiej. Do zobaczenia już za rok i pamiętajcie, że Aktywne Obywatelskie Leszno tak naprawdę trwa przez cały rok!

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas