twitter instagram YouTube

2018-10-27
Wolontariat Prezydenta w organizacjach pozarządowych (film)

Wolontariat Prezydenta w organizacjach pozarządowych (film)

W ramach kampanii Aktywne Obywatelskie Leszno, Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak po raz kolejny wcielił się w rolę wolontariusza i odwiedził leszczyńskie organizacje pozarządowe.

Jedną z głównych idei kampanii Aktywne Obywatelskie Leszno jest promocja wolontariatu. O jego ogromnym znaczeniu wiedzieć powinien każdy z nas. To wolontaria kształtuje w nas szlachetne postawy i uczy bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka, czy też otaczającej nas społeczności i świata. Wolontariat to również świetna droga do samorealizacji oraz poznawania tego, co znajduje się wokół nas – dzięki niemu możemy znaleźć swoją pasję, spotkać nowych przyjaciół, czy chociażby sprawić, by na naszej, jak i kogoś innego twarzy pojawił się uśmiech. Warto podkreślić, że wolontariat może mieć różne oblicza – może to być prosty gest, taki jak pomoc przy wnoszeniu zakupów do domu lub mieszkania, ale też mogą to być różnego rodzaju projekty społeczne, czy wreszcie działalność w organizacjach pozarządowych.

W związku z ideą promocji wolontariatu, w ramach tegorocznej edycji Aktywnego Obywatelskiego Leszna, Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak przez jeden dzień został wolontariuszem i odwiedził 11 leszczyńskich organizacji pozarządowych, wykonując w nich powierzone mu zadania. Prezydent wziął w tym dniu urlop od obowiązków służbowych, a plan pracy Wolontariusza Łukasza Borowiaka był bardzo napięty i intensywny.

Dzień pracy rozpoczął się od 8.30 gdzie w Stowarzyszeniu Leszczyński Bank Żywności wolontariusz przeprowadzał ankiety na temat Leszczyńskiego Banku Czasu i wydawał wnioski dla podopiecznych.

Już o 9.30 w Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkół Rolniczo - Budowlanych sadził drzewka.

O 10.30 w Stowarzyszeniu Przyjaciół Baśniowej Krainy działającym przy Przedszkolu Miejskim nr 20 Łukasz Borowiak serwował dzieciom zdrowe posiłki. Owocowe szaszłyki i zdrowe soki bardzo smakowały najmłodszym!

Kolejnym punktem dnia była praca w Stowarzyszeniu Echo, gdzie Prezydent sortował i pakował pomidory.

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne "Amazonka" zaplanowało dla wolontariusza zadanie polegające na rozdzielaniu cebulek kwiatów. Łukasz Borowiak wspólnie z leszczyńskimi Amazonkami szykował sadzonki żonkili, które zostały posadzone w Parku im. Jana Jonstona w Lesznie w ramach akcji pn. „Pola Nadziei”.

Następną godzinę wolontariatu Łukasz Borowiak spędził w Fundacji Jesienny Uśmiech uczestnicząc w zajęciach plastycznych, wspólnie z członkami klubu seniora przygotowywał ozdoby na spotkanie pn. "Popołudnie z Hollywood".

MCP Alternatywa przygotowało dla wolontariusza Łukasza Borowiaka zadanie polegające na prowadzeniu warsztatów dla młodzieży - młodzi ludzie otrzymali cenną lekcję obywatelskości.

Kolejna godzina wolontariatu minęła na odrabianiu lekcji z dziećmi w Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka oraz wspólnym wykonywaniu jeżyków z masy solnej.

Fundacja Arena i Świat zaprosiła Prezydenta na czytanie do Parku Jonstona w ramach akcji #czytaniemasens. Łukasz Borowiak czytał najmłodszym wiersze Jana Brzechwy.

Trening siatkówki z Tygrysami - Stowarzyszenie UKS 9 Leszno to kolejny, tym razem sportowy etap wolontariatu Prezydenta Łukasz Borowiak w NGO.

Na sam koniec tego długiego dnia, Łukasz Borowiak wziął udział w zajęciach klubu seniora "Wrzosowy Zakątek" prowadzonego przez Stowarzyszenie "Wygraj Siebie".

Polecamy film z tego wydarzenia, na którym zobaczyć można, jakie zadania otrzymał Prezydent – Wolontariusz oraz jak wyglądała jego praca w NGO.

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas