twitter instagram YouTube

2019-03-27
Dzień Świadomości Niepełnosprawności

Dzień Świadomości Niepełnosprawności

26 marca odbyła się pierwsza część warsztatów integracyjnych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie w ramach kampanii Świadomość Niepełnosprawności.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych oraz rytmiczno - muzycznych. Dodatkową atrakcją w tym dniu były gry i zabawy sportowe.

Podczas zajęć powstały różne przestrzenne materiały zrobione z masy solnej, gliny i papieru - relacja fotograficzna poniżej.

Zwieńczeniem warsztatów plastycznych będzie wystawa powstałych prac na korytarzu Zespołu Szkół Specjalnych.

Drugie spotkanie odbedzie się 2 kwietnia br., data nie jest przypadkowa, ponieważ w tym dniu obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Spotkanie rozpocznie prelekcja skierowana do uczniów na temat zagadnień dotyczacych osób z autyzmem. Uczniowie będą mieli mozliwość zapoznać się ze sposobem odczuwania świata przez osoby z autyzmem wykorzystując specjalne opropgramowanie 4 D. Skorzystają także z zabaw stymulujących zmysł słuchu, wzroku, dotyku i powonienia oraz przejdą ścieżkę sensoryczną. Uwiecznieniem spotkania bedą wspólne zabawy na boisku szkolnym.

Projekt realizowany jest wspólnie przez Leszczyńskie Stowarzyszenie "Razem z Nami" na rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Miasto Leszno.

 

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas