twitter instagram YouTube

2019-04-14
Zapraszamy na film

Zapraszamy na film

Wśród działań zaplanowanych w ramach kampanii Miasto Leszno, wspólnie z organizacjami pozarządowymi zaplanowało prelekcje filmowe.

Pierwszy film został zaprezentowany 11 kwietnia, teraz zapraszamy na kolejny pokaz.

Film pt. "Komunia" zostanie wyświetlony 15 kwietnia również o godzinie 17:00 w sali projekcyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. J.A. Komeńskiego - aula boczna nr 3.

Film dokumentalny "Komunia" - kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola nie tylko opiekuje się niewydolnym ojcem, autystycznym bratem i mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się jej na powrót ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości. Sam Nikodem obserwuje zmagania bliskich ze swojej własnej, niezwykłej perspektywy. Film odkrywa piękno w odrzuconych, siłę w najsłabszych, potrzebę zmiany tam, gdzie nic na nią nie rokuje. To przyspieszona lekcja dojrzewania, która uczy, że żadne porażki nie są ostateczne. Szczególnie tam, gdzie idzie o miłość.

Na filmy zapraszają:

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom - Nasz Świat”, Leszczyńskie Stowarzyszenie Osób z Chorobami Alzheimera i Parkinsona oraz leszczyńskie NGO.

Wstęp wolny!

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas