twitter instagram YouTube

2019-09-16
Eko-przedszkolaki opanują Leszno w ramach akcji AOL

Eko-przedszkolaki opanują Leszno w ramach akcji AOL

W ramach jubileuszowej edycji akcji Aktywne Obywatelskie Leszno odbędzie się wiele inicjatyw ekologicznych w mieście. Jedną z nich jest akcja "Eko-przedszkolaki", która połączona jest z obchodami VII leszczyńskiego Dnia Przedszkolaka.

Już od początku września przedszkola miejskie w Lesznie podejmować będą działania pro-ekologiczne! Będą zbiórki nakrętek, makulatury, baterii itp., przedstawienia teatralne, eksperymentowanie, zajęcia ekologiczne oraz wiele innych ciekawych wydarzeń! Przedszkolaki zaproszone zostaną również do udziału w konkursie ekologicznym „Mała Pszczółka - Przedszkolaka Przyjaciółka!".

Finałem konkursu i podsumowaniem akcji będzie organizowany 20 września br. w godzinach od 9:30 do 11:30  FESTIWAL PSZCZELI połączony z obchodami VII Leszczyńskiego Dnia Przedszkolaka! Oba te wydarzenia mają swoją tradycję, a w bieżącym roku promując działania proekologiczne połączyły się w jedno. Wspaniałym gospodarzem i głównym organizatorem imprezy będzie znane z działań proekologicznych Przedszkole Miejskie nr 10 „Zielony Świat” w Lesznie, współorganizatorami Przedszkole Miejskie nr 20 „Baśniowa Kraina” w Lesznie, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie oraz Urząd Miasta Leszna. Podczas imprezy delegacje z poszczególnych przedszkoli miejskich przedstawią wyniki swoich działań – mały EKO-RAPORT, dla uczestników będą liczne niespodzianki.

Na zakończenie wyruszy po Lesznie EKO PATROL z Panem Prezydentem na czele.

Będzie się działo! Impreza zapowiada się wspaniale, a najważniejszym jej celem będzie propagowanie dbałości o środowisko naturalne - zaczynamy od siebie, a przykład dadzą przedszkolaki!

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas