twitter instagram YouTube

2018-03-22
Podsumowanie

Za nami druga edycja akcji Aktywne Obywatelskie Leszno, której celem było promowanie aktywności społecznej mieszkańców Leszna, jak również integracja trzeciego sektora, leszczyńskich instytucji oraz różnej działalności przynoszącej społeczny pożytek. W wydarzeniu wzięło udział wielu pozytywnych ludzi, pracujących na rzecz naszej lokalnej społeczności. Nie zabrakło aktywności dedykowanych dzieciom, młodzieży, rodzinom, osobom aktywnym zawodowo, seniorom oraz mieszkańcom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Około 130 wystawców zaprezentowało się podczas Festynu Organizacji Pozarządowych, leszczyńskich instytucji oraz firm zaangażowanych społecznie, który miał miejsce 17 września na leszczyńskim lotnisku. W dniach od 16 do 25 września odbywały się w mieście różne koncerty, konkursy, prezentacje, quizy, spotkania, warsztaty oraz pokazy i treningi. Przygotowanych atrakcji było tak wiele, że nie sposób wszystkie wymienić, a ich zakres był naprawdę ogromny! Jedno jest pewne wszyscy przygotowali bardzo atrakcyjną formę prezentacji swojej działalności. Organizacje pozarządowe oraz leszczyńskie instytucje przygotowały dla mieszkańców ponad 150 wydarzeń w ramach Dni Otwartych. Do tego dodać należy jeszcze Obywatelską Starówkę oraz Randki Obywatelskie. Można było w sposób kreatywny i ciekawy spędzić czas. A to wszystko wciągu 10 dni.

Z przyjemnością oddajemy więc w Wasze ręce specjalne wydanie „Leszczyńskiego Informatora Pozarządowego” w całości poświęcone wydarzeniom, które zostały zorganizowane w ramach II edycji akcji Aktywne Obywatelskie Leszno. ZOBACZ INFORMATOR

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za obecność, za Wasze zaangażowanie, poświęcenie i kreatywność, a przede wszystkim za radość, którą dzieliliście się z innymi. Wspólnie pokazaliśmy i udowodniliśmy, że Leszno jest aktywne, że mieszkańcy naszego miasta i regionu potrafią razem tworzyć coś wspaniałego, czym warto się chwalić i co napawa dumą nas wszystkich.

Razem tworzymy Aktywne Obywatelskie Leszno!

Inicjatorem i organizatorem akcji Aktywne Obywatelskie Leszno było Miasto Leszno.

Współorganizatorami AOL były organizacje pozarządowe: fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, spółdzielnie socjalne, leszczyńskie instytucje, jednostki miejskie oraz firmy i podmioty zaangażowane społecznie, a także lokalne media.

Życzymy miłej lektury i przyjemności podczas rozwiązywania krzyżówki!

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas