twitter instagram YouTube

2024-02-09
Poznaj leszczyńskie OPP uprawnione do otrzymania 1,5 % - BROSZURA

Poznaj leszczyńskie OPP uprawnione do otrzymania 1,5 % - BROSZURA

W ramach kampanii "Zostaw swoje 1,5% w Lesznie" przygotowaliśmy dla Was Broszurę " Poznaj leszczyńskie OPP uprawnione do otrzymania 1,5% podatku"

Urząd Miasta Leszna realizuje kampanię społeczną "Zostaw swoje 1,5% w Lesznie”,
której celem zachęcanie mieszkańców Leszna i sympatyków miasta do przekazywania 1,5% należnego podatku na rzecz lokalnie działających organizacji pożytku publicznego. Tak jak w ubiegłym roku macie możliwość zdecydowania o przeznaczeniu 1,5% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podczas rozliczania się z Urzędem Skarbowym warto pamiętać o organizacjach pożytku publicznego, które działają na terenie naszego miasta i zostawić swoje 1,5% w Lesznie.

„Dla kogo 1,5%?” to ważna decyzja. My zachęcamy, aby wspierać nasze lokalne organizacje, ponieważ to właśnie dzięki ich działalności wsparcie otrzymują nasze dzieci, osoby niepełnosprawne, osoby starsze, chore, ubogie, wykluczone czy po prostu mniej zaradne. Leszczyńskie organizacje pozarządowe podejmują wiele inicjatyw i działań dla wspólnego dobra nas wszystkich. Organizują bezpłatną ofertę kulturalną, edukacyjną, zajęcia sportowe, czy też opiekę dla potrzebujących. Pomagają w rozwijaniu pasji i zainteresowań. Otaczają opieką bezdomne zwierzęta. Niosą pomoc tam, gdzie jest taka potrzeba. Dzięki temu, że sami możemy zdecydować, której organizacji podarujemy część naszego podatku, mamy wpływ na to jak nasze pieniądze zostaną wykorzystane.

W ubiegłym roku mieszkańcy Leszna przekazali organizacjom znaczną kwotę pieniędzy, jednak ilość środków przekazywanych na organizacje ogólnopolskie jest wciąż znacznie większa niż tych, które przekazywane są organizacjom działającym w naszym mieście. Każda, nawet najmniejsza kwota przekazana wybranej leszczyńskiej organizacji wspomoże działalność prowadzoną na rzecz mieszkańców Leszna.

W Lesznie zarejestrowanych jest ponad 360 organizacji pozarządowych. Spośród nich 64 posiada uprawnienia do pozyskania w 2024 r. 1,5% podatku. Dokładamy wszelkich starań aby podnosić świadomość mieszkańców naszego miasta jak ogromne korzyści niesie przekazanie 1,5% podatku lokalnym organizacjom pożytku publicznego.

Aby pomóc Wam w wyborze organizacji pożytku publicznego, oddajemy do Waszych rąk broszurę, w której znajdziecie opis leszczyńskich OPP, którym możecie przekazać swoje 1,5% podatku.

Mamy nadzieję, że broszura będzie pomocna i zachęci do przekazania 1,5% podatku leszczyńskiej organizacji pożytku publicznego.

 

Broszura >>> kliknij TUTAJ

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas