twitter instagram YouTube

2023-12-11
To były piękne Mikołajki (zdjęcia)

To były piękne Mikołajki (zdjęcia)

W minioną niedzielę, 10 grudnia 2023 roku, Miasto Leszno wraz z leszczyńskimi organizacjami pozarządowymi oraz grupą Mikołajów zorganizowało na Rynku kolejną odsłonę świątecznego wydarzenia pod hasłem "Ekstremalne Mikołajki z NGO połączone z Jarmarkiem Świątecznym".

Wydarzenie rozpoczęło się Konwojem Świętego Mikołaja, który w asyście Aniołów, Mikołajek, Śnieżynek, Elfów, Skrzatów wjechał na leszczyński Rynek i powitał wszystkich uczestników.

Na miejskim rynku stanęło ponad 50 straganów handlowych. Wystawcy oferowali przede wszystkim świąteczne rękodzieło, ręcznie wykonane ozdoby na choinkę i do dekoracji świątecznego stołu oraz kartki bożonarodzeniowe. Można też było zaopatrzyć się w drobiazgi, które świetnie sprawdzą się jako prezenty pod choinkę. Na stoiskach można było nabyć również wyroby spożywcze.  Były więc tradycyjne pierogi, barszcz czerwony, zupa grzybowa, ale też kuszące przystawki, rozmaite przekąski i słodkie wypieki oraz kutia. Nikt nie odszedł stąd głodny, na każdego czekało coś pysznego. Rozgrzać można było się kubkiem gorącej czekolady czy zimowej, aromatycznej herbaty lub kawy.

Kulinaria to jednak nie wszystko. W czasie Jarmarku Świątecznego na scenie zaprezentowały się leszczyńskie organizacje pozarządowe, grupy taneczne i muzyczne, a także przedszkolaki z leszczyńskich placówek. Nie zabrakło również ekstremalnych pokazów akrobatycznych oraz tańca na lustrzanej kuli. Z głośników płynęły dźwięki najpiękniejszych kolęd i świątecznych piosenek, które wprowadzały nas w radosny i pogodny nastrój. Gwar i świąteczna muzyka rozbrzmiewała również na całym rynku za sprawą Leszczyńskiej Kapeli Podwórkowej, pięknych tańców przygotowanych przez Mażoretki Orkiestry Dętej Miasta Leszna.

Największą radość sprawił wszystkim Mikołaj, który czekał na dzieci w Mobilnej Chatce  z koszykiem pełnym słodkości. Nie zabrakło również Chatki Piernikowej oraz poczty mikołajkowej czy świątecznej fotobudki. Nie lada gratką był pokaz rzeźbienia w lodzie, czy latające sanie Świętego Mikołaja.

Przygotowano również szereg atrakcji dla najmłodszych, były warsztaty m.in. pakowania prezentów, robienia świec z wosku pszczelego, wianków na drzwi, ozdób świątecznych: aniołków, lasek na choinkę.  Można było spróbować swoich sił w „dekorowaniu pierników” pod czujnym okiem Mikołajek i Śnieżynek. Były też wspólne tańce i pląsy z Elfem i św. Mikołajem, a także spektakl "Czerwony Nos Rudolfa".  Nie zabrakło pary reniferów - dmuchana atrakcja przyciągała najmłodszych i to właśnie tam zrobiono w niedzielę najwięcej pamiątkowych zdjęć.

Główną atrakcją podczas wydarzenia był przejazd zaprzęgu Świętego Mikołaja na linie zjazd Mikołajów z wieży Ratusza, który wszystkim dostarczył niesamowitych wrażeń.

Ponadto na Rynku stanęły charytatywne stoiska, przy których mieszkańcy miasta mogli wesprzeć zbiórkę na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Schroniska dla Zwierząt w Lesznie.

Na zakończenie wydarzenia, na płycie Rynku Młodzieżowe Centrum Profilaktyki "Alternatywa" zaprezentowało fireshow z elementami światła i ognia.

Drodzy Mieszkańcy! Dziękujemy Wam za to, że byliście z nami podczas Ekstremalnych Mikołajek z NGO.

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie ozdób świątecznych i słodkości, a także osób, które zaprezentowały na scenie świąteczne utwory oraz pokazy taneczne i akrobatyczne. To dzięki Waszej wspaniałej pracy jarmark świąteczny był taki różnorodny. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli nasze organizacje pozarządowe.

Relacja foto z wydarzenia dostępna jest poniżej:

Galeria I

Galeria II

 

Opublikował: ngo@leszno.pl
Napisz do nas