twitter instagram YouTube

2024-09-25
Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

Minister Klimatu i Środowiska zaprasza uczniów, studentów, organizacje pozarządowe, instytucje edukacyjne, przedstawicieli środowisk naukowych, samorządów, przedsiębiorców oraz wszystkie osoby do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju.

Czym jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju?

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Week) to akcja w skali ogólnoeuropejskiej mająca na celu pobudzenie i uczynienie widocznymi działań, projektów i wydarzeń promujących zrównoważony rozwój oraz wdrażanie Agendy 2030 wraz z jej Celami Zrównoważonego Rozwoju. 

 

Do kogo skierowana jest inicjatywa?

Inicjatywa ta skierowana jest do uczniów, studentów, organizacji pozarządowych, instytucji edukacyjnych, przedstawicieli środowisk naukowych, samorządów, przedsiębiorców oraz wszystkich osób, dla których ważne są kwestie zrównoważonego rozwoju.

 

W jakim terminie trwa inicjatywa?

Tegoroczny ESDW ustanowiony został w dniach od 18 września 2024 roku do 8 października 2024 roku.

 

Jak wziąć udział w inicjatywie?

Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju, należy zarejestrować swoje wydarzenie obejmujące co najmniej jeden z aspektów zrównoważonego rozwoju (gospodarczy, społeczny lub środowiskowy) na platformie www.esdw.eu, a następnie zrealizować je w terminie od 18 września 2024 roku do 8 października 2024 roku. Rejestracja będzie otwarta do ostatniego dnia ESDW 2024 (do 08 października 2024 roku).

 

Jakie rodzaje zdarzeń można rejestrować?

Punktem odniesienia dla wszystkich wydarzeń jest Agenda 2030 Organizacji Narodów Zjednoczonych z jej 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Dlatego też każdy uczestnik ESDW jest proszony o przypisanie swojego zaangażowania w SDGs. Ważne jest, aby Twoje wydarzenie miało miejsce w okresie ESDW (od 18 września 2024 roku do 8 października 2024 roku). W przypadku wydarzeń trwających kilka dni, co najmniej jeden dzień akcji musi przypadać w ramach tego okresu. Wydarzenia to działania, które sprawiają, że różnorodne zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju w Twoim kraju staje się publicznie widoczne. Niezależnie od tego, czy jest to dyskusja panelowa, seminarium na temat zrównoważonego gotowania, czy impreza wymiany ubrań, wewnątrz lub na zewnątrz. Możliwe są również wydarzenia cyfrowe, takie jak kampanie w mediach społecznościowych na temat zrównoważonego rozwoju.

 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska oferuje wszelkie wsparcie, które pomoże w sprawnej rejestracji inicjatyw. Osobą kontaktową jest Pan Jan Szydło >>> numer telefonu: 734 115 444 >>> adres e-mail: jan.szydlo@klimat.gov.pl.

 

Zapraszamy do udziału!

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas