twitter instagram YouTube

2021-03-11
NGO w trasie

Ruszamy z nową akcją!

#NGOwTrasie to nazwa nowej inicjatywy z jaką właśnie ruszamy.

Czy są tutaj wielbiciele podróży? Wspaniale! Dlatego, że nowa akcja będzie idealnym połączeniem NGOsów z podróżami. 

Jak wielu z Was może się domyślać mamy w Lesznie kilka organizacji pozarządowych, które swoje działania wiążą również z podróżami. Ich wyjazdy przybierają różne formy. Są to np. celowe wyjazdy w konkretne miejsca czy samą podróżą jest dojazd do danego celu.

Jaki jest cel akcji?

Chcemy abyście jeszcze bliżej poznali organizacje pozarządowe działające w Lesznie. Nasze organizacje to ludzie, którzy najczęściej posiadają bagaż ciekawych, nietuzinkowych doświadczeń. Postanowiliśmy stworzyć akcję w której właśnie ci ludzie podzielą się z Wami tymi doświadczeniami. Aż szkoda, aby te doświadczenia nie wymknęły się poza grono organizacji!

W ramach akcji publikowane będą artykuły w których opisywane będą podróże członków naszych organizacji. W artykułach znajdziecie praktyczne informacje, np. co ze sobą zabrać, gdzie dobrze zjeść, na co warto zwrócić uwagę - przede wszystkim praktyczne informacje. Oprócz opisów, wzrokowcy oraz wielbiciele fotografii będą mogli podziwiać podróżnicze doświadczenia na fotografiach. W artykułach z pewnością nie zabraknie również ciekawych, luźnych anegdot.

Dlaczego podróże? 

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą! Bez względu na to jak daleko podróżujemy, czy jest to podróż po Polsce, czy za granicę, za każdym razem uczymy się czegoś nowego. Podróże powodują również, że mamy okazję bliżej poznać samych siebie czy możemy uciec gdzieś daleko od spraw codziennych i nie myśleć o tym, co wydarzy się jutro. To tylko kilka z pozytywnych stron podróży. Najnowsze badania naukowców z Will Ferguson, Washington State University wyraźnie pokazują, że ludzie, którzy często podróżują, a w dobie lockdownu planują wycieczki lub podróże, są szczęśliwsi od tych, którzy tego nie robią. Wyniki swoich badań opublikowali w czasopiśmie „Tourism Analysis”. Może to właśnie  podróżnicze doświadczenia naszych organizacji zmotywują kogoś z Was do zaplanowania podróży na czas, kiedy będzie to już możliwe i sprawią, że będziecie szczęśliwsi? 

Podróże tylko po Polsce?

Oczywiście, że nie! Nasze organizacje są gotowe podzielić się z Wami wielooooma doświadczeniami. Owszem, wiele z nich to doświadczenia zdobyte w Polsce, jednak ni tylko! Nasze organizacje lubią poznawać również nowe kultury, wzorce zachowań, kuchnie czy ludzi nawet z całej Europy! To będzie naprawdę ciekawa akcja! 

 

 

 

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas