2022-11-14
Tydzień z NGO

Przed nami kolejny, listopadowy tydzień. Zachęcamy do spędzenia go z leszczyńskimi NGO i nie tylko!
Poniedziałek 14.11.2022
Wtorek 15.11.2022
-
Klub Rodzinny Krokus zaprasza na kreatywne zajęcia!
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 15.11.2022 16:00
Data zakończenia: 16.11.2022 18:00
Organizator: Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne Krokus
-
TAJEMNICE UKRYTYCH SKARBÓW. PRAWDY I MITY O CENNYCH DEPOZYTACH
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 15.11.2022 17:00
Data zakończenia: 15.11.2022 18:30
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie
Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza już 15 listopada 2022 r., o godz. 17:00 do Biblioteki Ratuszowej na spotkanie z Joanną Lamparską pt. "Tajemnice ukrytych skarbów. Prawdy i mity o cennych depozytach"! Wydarzenie jest częścią projektu "Biblioteka Osobliwości".
Wstęp wolny!
Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie, a towarzyszyć mu będzie obecność symultanicznej tłumaczki języka migowego - Ewy Gano ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON.
Joanna Lamparska – z wykształcenia jest filologiem klasycznym i archeologiem sądowym. Od lat współpracuje z m.in. „National Geographic”, „Witaj w podróży”, „Travellerem”, „Focusem”. Podróżuje blisko i daleko, szuka ukrytych skarbów i pisze o nich książki. Jest autorką takich publikacji jak „Miasta do góry nogami. Podziemia Europy i ich tajemnice”, „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa”, „Niezwykłe miejsca wokół Wrocławia”, „Ten dom ma tajemnice. Skarby i sekrety Dolnego Śląska”, a także „przewodników inne niż wszystkie”, w których w pełen fantazji sposób prowadzi czytelników przez niezwykłe historie zamków, pałaców i podziemi. Mimo, że podróże zaprowadziły ją w różne zakątki świata, zawsze wraca w swoje ulubione miejsce – Dolny Śląsk. Śledzi jego tajemnice, opisuje fascynujące historie, zbiera informacje o zaginionych w czasie II wojny światowej zabytkach i dokumentach. Jest autorką scenariusza programu „Skarby nieodkryte” w TV Polonia, dyrektorem i pomysłodawcą Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w zamku Książ.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Środa 16.11.2022
- Spotkanie z mieszkańcami
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 16.11.2022 17:00
Data zakończenia: 16.11.2022 18:00
Organizator: Prezydent Miasta Leszna
Prezydent Łukasz Borowiak i Radni Rady Miejskiej Leszna zapraszają mieszkańców na spotkanie, które odbędzie się w środę, 16 listopada o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 13 w Lesznie. Podczas spotkania omawiane będą przede wszystkim kwestie dotyczące tej części miasta, ale do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców.
- Sztuka dla malucha - malujemy stopami - dla dzieci w wieku 2 - 7
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 16.11.2022 16:30
Data zakończenia: 16.11.2022 17:30
Organizator: Fundacja STADO - Empatia Relacje Sztuka
Fundacja zaprasza Was i Wasze dzieci do wspólnej zabawy! Przygotujcie ubrania które mogą się pobrudzić (spokojnie, wszystko się spierze!) oraz zestaw do przebrania się po zajęciach! Zapisy jak zawsze przez messenger. Spieszcie się bo ilość miejsc jest ograniczona! Chętni rodzice mogą również malować razem z dzieckiem - tak, tak właśnie stopą! Wstęp na zajęcia płatny: 45zł.
- ANDRZEJ WÓJCIKIEWICZ - "PIĄTY WYMIAR - PRZYSZŁOŚĆ TU I TERAZ"
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 16.11.2022 17:30
Data zakończenia: 16.11.2022 18:30
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka
W ramach projektu ph. "Biblioteka Osobliwości" serdecznie zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Wójcikiewiczem, autorem książki pt. Piąty wymiar - przyszłość tu i teraz. Przebudzenie Wielkiej Piramidy". Na wydarzenie zapraszamy 16 listopada 2022 r., o godz. 17:00 do sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie, przy pl. Metziga 25.
Wstęp wolny!
Andrzej Wójcikiewicz - jest wykładowcą kursów samokontroli umysłu Metodą Silvy w Polsce, absolwentem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Ottawskiego (Kanada), gdzie studiował psychologię sportu. Przez szereg lat był trenerem kadry narodowej w szermierce w Danii oraz w Kanadzie. Jako trener brał udział w trzech Olimpiadach: Monachium (1972), Montreal (1976) oraz Los Angeles (1984). Od roku 2000 jest związany z łączeniem nauki i ezoteryki w dziedzinie archeologii i wykopalisk w Egipcie. Obecnie jest prezesem zarządu Fundacji Wspierania Badań nad Ujawnianiem Wiedzy Starożytnej i Współczesnej „Mądrość Narodów”. Fundacja zajmuje się wspieraniem badań nad ujawnianiem tajemnic ukrytych pod piaskami Egiptu oraz stara się pomagać wynalazcom zajmującymi się czystymi energiami, którzy zbyt często spotykają się z ogromnymi oporami lobby energetycznego. Andrzej Wójcikiewicz jest również autorem książek: GOŁĘBICA (metafora opisująca techniki usuwania lęków przed zmianą), METODA SILVY W POLSCE (autentyczne relacje absolwentów Metody Silvy z zastosowania technik samokontroli umysłu i rozwoju osobistego) PRZEBUDZENIE CHEOPSA (pierwsza część historii Projektu Cheops), W POSZUKIWANIU WIELKIEGO LABIRYNTU (kontynuacja Projektu Cheops, zapis przebiegu wykopalisk na terenie nekropolii w Hawarze w Egipcie finansowanych przez polską fundację w poszukiwaniu labiryntu opisanego przez Herodota). Książka PIĄTY WYMIAR – PRZYSZŁOŚĆ TU I TERAZ jest trzecią pozycją z tego cyklu.
W treści książki poruszane są następujące tematy:
- Kto i dlaczego zbudował Wielką Piramidę w Gizie i wiele innych piramid na świecie?
- Czy budowniczowie Wielkiej Piramidy rzeczywiście stworzyli ją jako ochronę przed kolejnym przebiegunowaniem i katastrofami, które co kilkanaście tysięcy lat nawiedzają Ziemię?
- Czy „sarkofag” w Komnacie Króla był stworzony jako miejsce dla Arki Przymierza i czy Biblia myli się twierdząc, że to Mojżesz ją zbudował?
- Czy Arka Przymierza powinna tam powrócić, gdyż jej przeznaczeniem jest aktywacja energii Wielkiej Piramidy oraz innych piramid znajdujących się na naszej planecie?
- Czy przejście Planety Ziemia oraz jej mieszkańców do Piątego Wymiaru rozpoczęło się teraz, w latach 20-tych XXI wieku?
- Jak może wyglądać nasze codzienne życie w wibracjach Piątego Wymiaru?
Działy „Przeszłość” i „Teraźniejszość” oparte są na faktach i autentycznych przeżyciach grupy ludzi, którzy dzięki niekonwencjonalnym źródłom informacji stworzyli „Projekt ujawniania wiedzy starożytnej i współczesnej” związany głównie z badaniami w Egipcie. Oprócz znalezienia ukrytej pod pisakami Egiptu wiedzy, celem całego projektu jest również zmiana dominującego obecnie paradygmatu zarówno w polityce jak i w gospodarce związanego z negatywną energią promowaną tak chetnie przez media masowego przekazu oraz wszechwładzą pieniądza – to znaczy przybliżenia czytelnikom pojęcia tzw. „Piątego Wymiaru”. Z naszych informacji wynika, że jest to najwyższy wymiar, gdzie człowiek może istnieć w formie fizycznej. Dział „Przyszłość” jest wizją autora dotyczącą codziennego życia w wibracjach Piątego Wymiaru zakładając, że takie wydarzenie rzeczywiście nastąpi jeszcze w czasie życia naszego pokolenia, to znaczy w czasie najbliższych 5-8 lat. Wizja ta jest oparta zarówno na informacjach pochodzących z przekazów uzyskanych środkami niekonwencjonalnymi, jak i informacjami zawartymi w książce dr. James J. Hurtaka Księga Wiedzy – Klucze Henocha.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
- Sprzedawaj treścią - o strategii w content marketingu
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 16.11.2022 10:00
Data zakończenia: 16.11.2022 11:00
Organizator: Leszczyńskie Centrum Biznesu
W trakcie spotkania dowiesz się:
- czym jest content marketing;
- jak zaplanować strategię content marketingową;
- jak wybrać grupę docelową;
- jak dopasować kanały komunikacji w zależności od wybranej grupy docelowej;
- jak analizować skuteczność działań content marketingowych.
Dla kogo jest to szkolenie? Szkolenie dla przeznaczone dla przedsiębiorców i osób chcących rozpocząć sprzedaż produktów lub usług przez internet, dzięki któremu dowiesz się, w jaki sposób przygotować swój biznes i o co zadbać aby zwiększyć szansę na dotarcie do większej ilości potencjalnych klientów. Co zyskujesz? W trakcie spotkania doradca Google z programu Firmy Jutra koncentruje się na praktycznym wykorzystaniu narzędzi, które pomogą rozwinąć biznes za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników może otrzymać dostęp do unikalnych materiałów szkoleniowych.
Zapisz się - https://www.lcb.leszno.pl/Sprzedawaj_trescia_-_o_strategii_w_content_marketingu.html
Czwartek 17.11.2022
- DEFENSOR ECCLESIAE. ARCYBISKUP ANTONI BARANIAK (1904–1977). SALEZJAŃSKIE KOLEJE ŻYCIA I POSŁUGI METR
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 17.11.2022 17:00
Data zakończenia: 17.11.2022 18:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie oraz Szkoła Podstawowa Towarzystwa Selezjańskiego w Lesznie zapraszają na spotkanie autorskie z ks. Jarosławem Wąsowiczem, autorem książki „Defensor Ecclesiae. Spotkanie odbędzie się w czwartek 17 listopada 2022 roku o godz. 17:00 na pl. Metziga 25 - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie.
Wstęp wolny!
Jarosław Wąsowicz (ur. 1973 w Gdańsku) – ksiądz rzymskokatolicki (salezjanin), historyk, członek Rady Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku. Były członek Federacji Młodzieży Walczącej. Wstąpił do zgromadzenia księży salezjanów, gdzie otrzymał święcenia kapłańskie. W 2011 r. obronił doktorat na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, nagrodzony I miejscem w konkursie Europejskiego Centrum Solidarności na najlepszą pracę naukową. W latach 2003-2011 wicepostulator procesu beatyfikacyjnego męczenników II Wojny Światowej. 7 lutego 2018 r. powołany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego na członka Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Pełni też funkcję Dyrektora Archiwum Salezjańskiej Inspektorii Pilskiej i wykładowcy historii Kościoła w Wyższym Seminarium Duchownym w Lądzie oraz przewodnika grupy żółtej salezjańskiej Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki Suwałki - Ostra Brama. Jest również wiceprezesem Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych oraz ogólnopolskim kapelanem Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej i Stowarzyszenia Federacji Młodzieży Walczącej; pomysłodawcą akcji „Serce Dla Inki”, upamiętniającej Danutę Siedzikównę, sanitariuszkę 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, koordynatorem „Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, współorganizatorem akcji „Naród ponad granicami”, wspierającej biedne rodziny na Kresach. Od wielu lat współorganizuje wyjazdy wakacyjne do Polski dla dzieci i młodzieży z Wileńszczyzny. Naukowo zajmuje się badaniem dziejów antykomunistycznej konspiracji po 1945 roku, młodzieżowej opozycji i NSZZ „Solidarność” w PRL-u, historią Kościoła w tym okresie, martyrologią duchowieństwa w czasie II wojny światowej, historią salezjanów w Polsce oraz naukami pomocniczymi historii. Od 2008 roku jest organizatorem Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę. Opis książki „Defensor Ecclesiae. Arcybiskup Antoni Baraniak (1904–1977). Salezjańskie koleje życia i posługi metropolity poznańskiego”. Arcybiskup Antoni Baraniak jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego episkopatu okresu powojennego. W latach 1953–1956 był więziony przez władze komunistyczne na Rakowieckiej w Warszawie, a następnie w miejscach odosobnienia w Marszałkach i Krynicy. Okazał się hierarchą niezłomnym, który pomimo uciążliwych przesłuchań, wyrafinowanych tortur psychicznych i fizycznych nie dał się złamać. Pewną lukę w badaniach nad biografią arcybiskupa stanowiło jak dotąd jego życie zakonne i niniejsza publikacja lukę tę wypełnia. Autor przeprowadził szczegółową kwerendę archiwalną i odnalazł nowe informacje, które w znaczący sposób uzupełniają naszą wiedzę o duchownym. Swoje rozważania umieścił w szerokim kontekście historycznym, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów salezjanów w Polsce.
- Bumper Ball
Miejscowość: Leszno
Miejsce: ul. Irlandzka 69
Data rozpoczęcia: 17.11.2022 10:00
Data zakończenia: 17.11.2022 14:00
Organizator: Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności
Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji międzyszkolnych rozgrywek Bumper Ball o puchar Przechodni Prezydenta Miasta Leszna.
Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 17 listopada 2022 r. o godzinie 10:00, w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej SP 13 (Rejtana 1) Przewidywany czas zakończenia o godzinie 14:00. Rozgrywki mają charakter cykliczny i są powtarzane raz w roku. Puchar przechodni będzie wędrował do każdej wygranej drużyny i zostanie u niej przez cały rok do kolejnego turnieju (w 2021 roku turniej wygrała drużyna z ZSRB w Lesznie). Zabawa polega na ubraniu na siebie dmuchanej piłki, a następnie odbijając się od pozostałych uczestników meczu należy wbić gola przeciwnej drużynie.
Wygrywa ta drużyna, która podczas meczu wbije więcej bramek. Jedna połowa rozgrywek trwa 5 minut. Drużyna ze szkoły podstawowej zachęcamy, aby składała się z najstarszego rocznika (7-8 klasa). Każda ze zgłoszonych szkół wystawia 1 drużynę. Drużyny 6 - osobowe.
- Warsztaty sensoryczne - BRUDNE CZWARTKI
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 17.11.2022 15:00
Data zakończenia: 17.11.2022 16:00
Organizator: FUNDACJA STADO-RELACJE EMPATIA SZTUKA
Fundacja Stado-Relacje Empatia Sztuka zaprasza na warsztaty sensoryczne BRUDNE CZWARTKI
Najbliższe warsztaty odbędą się w czwartek 3 listopada o godzinie 15:00 na ul. Irlandzkiej 69.
Tony Stockwell
Człowiek zapamiętuje 10% tego, co usłyszy, 20% tego, co przeczyta, 80% tego, co zobaczy bądź zrobi.
Wszystko to, czego doświadczamy, dociera do nas zatem dzięki zmysłom.
Zmysły dostarczają nam różnych wrażeń zarówno o świecie, jak i o nas samych.
To za ich pomocą człowiek zdobywa wiedzę i rozwija się.
Na czym polegają zajęcia?
Zajęcia oparte są o stymulację polisensoryczną.
Dzieci będą poznawać świat wszystkimi zmysłami – wzrokiem, słuchem, smakiem, węchem, dotykiem. „Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko” – w myśl tego przesłania będziemy się brudzić, a przy tym świetnie bawić.
Stworzymy unikatowe masy sensoryczne ze składników jadalnych takich jak:
- mąka,
- makaron,
- ryż,
- kasze,
- jogurty,
- owoce,
- warzywa
- barwniki spożywcze.
Mieszając, dotykając, lepiąc, wąchając i smakując dzieci pobudzą swoją wyobraźnie i twórczość, a przy okazji będą stymulować wszystkie zmysły.
W programie min:
- jadalne witrażyki,
- jadalne farby i masy,
- kolorowe makarony,
- sztuczny śnieg,
- body painting,
- kąpiel w kisielu,
- domowe błotko
- ścieżki sensoryczne.
Dlaczego warto korzystać z naszych warsztatów?
Ponieważ polisensoryczne zabawy na Brudnych czwartkach:
- wspomagają budowanie świadomości ciała i przestrzeni,
- dbają o usprawnienie ruchowe,
- wspierają rozwój zmysłów,
- wpływają na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),
- wspierają kontakt emocjonalny z rodzicem przygotowują dziecko do aktywności szkolnej
Czas i forma spotkań:
Zajęcia prowadzone są w grupie 6-10 dzieci i trwają 50 minut.
Rodzice uczestniczą w zajęciach wraz z dziećmi, zachęcając do aktywności i wspólnie się bawiąc.
Wiek uczestników: od 9 miesięcy
Cena:
- 170 zł / miesiąc (dziecko + opiekun)
- 45 zł / wejście jednorazowe (dziecko + opiekun)
Dla rodzeństwa 10% zniżki
Zapisy przez email kontakt@stado.edu.pl lub przez aplikację messenger.
Piątek - 18.11.2022
- XIV edycja Konkursu Talentów "Rozwiń Skrzydła" 2022
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 18.11.2022 12:00
Data zakończenia: 19.11.2022 20:00
Organizator: Miasto Leszno, MOK Leszno
Miejski Ośrodek Kultury już po raz 14-ty zaprasza do udziału w Konkursie Talentów "Rozwiń Skrzydła". Tegoroczna formuła konkursu jest powrotem do tradycyjnych, przedpandemicznych przesłuchań na żywo na scenie!
Tym razem postanowiliśmy nie rezygnować z publikowania Waszych wykonań w sieci. Dajemy tym samym możliwość zaprezentowania się szerokiej, internetowej publiczności, która również przyzna Wam swoją nagrodę! Nie zmienia to faktu, że każdy uczestnik będzie miał okazję do zaprezentowania się na żywo na naszej scenie podczas eliminacji w piątek 18 listopada przed Jury, które wybierze następnie grupę wykonawców, którzy trafią do przesłuchań finałowych. Te odbędą się dzień później w sobotę. Spośród tych wykonawców zostaną wybrani laureaci konkursu, którzy również w sobotę wystąpią na otwartym dla publiczności Koncercie Laureatów.
Nowością podczas tegorocznej edycji Konkursu będzie Nagroda Grand Prix Prezydenta Miasta Leszna! Żeby o nią zawalczyć należy przesłać do nas własne wykonanie utworu Gwiazdy tegorocznej edycji konkursu - zespołu Varius Manx. Ta nagroda kierowana jest do wszystkich wokalistów - nie ma obowiązku, by startować w głównej części konkursu, można natomiast startować w obu kategoriach. Rywalizacja o Nagrodę Grand Prix Prezydenta Miasta Leszna będzie miała charakter on-line a jej wyniki poznamy bezpośrednio przed koncertem Varius Manx & Kasia Stankiewicz, który odbędzie się w niedzielę, 20 listopada 2022r. o godzinie 18:00. Organizatorami Konkursu Talentów "Rozwiń Skrzydła" są Miasto Leszno, Miejski Ośrodek Kultury oraz Radio Elka. Konkurs odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka. Czekamy na Wasze zgłoszenia!
Sobota - 19.11.2022
- "U słoneczka w gościach" spektakl dla dzieci
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 19.11.2022 17:00
Data zakończenia: 20.11.2022 19:00
Organizator: Teatr Miejski w Lesznie
Dwa małe kurczaczki każdego wieczoru, przed położeniem się do malutkich łóżeczek mówiły swojemu ukochanemu słoneczku „Dobranoc”. Pewnego razu, po przespanej nocy, Słoneczko nie pojawiło się na niebie. Małe kurczaczki postanowiły znaleźć przyczynę takiego zaspania i pojechały odwiedzić słoneczko i zapytać co się stało. Podróżując swoimi ścieżkami, malutkie kurczaki zawędrowały bardzo daleko i przeżyły mnóstwo przygód. Ale czy odnalazły słoneczko? I czy udało się je obudzić… jeżeli chcecie znać odpowiedź, jak skończyła się wizyta u słoneczka, to koniecznie musicie przyjść na spektakl.
Teatr Miejski w Lesznie zaprasza na spektakl lalkowy wypełniony muzyką, piosenkami i dobrym humorem, dla małych i średnich dzieci, dla śpiochów i nocnych marków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszamy serdecznie w dniach 19 i 20 listopada o godz. 17:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie teatru, bądź do zakupienia online na stronie internetowej www.teatrmiejskileszno.pl
- Parkrun Leszno
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Polana Trzech Dębów-Karczma Borowa
Data rozpoczęcia: 19.11.2022 9:00
Data zakończenia: 19.11.2022 10:00
Organizator: Fundacja "Życie Cudem Jest"
Fundacja "Życie Cudem Jest" zaprasza na Parkrun Leszno.
W każdą sobotę o 9:00 przez cały rok (do 31 grudnia 2022r.)
Miejsce organizacji spotkania to teren Nadlećnictwa Karczma Borowa.
Czym jest parkrun Leszno?
To bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu.
Zapraszamy do udziału w dogodnej dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze.
Ile kosztuje udział w parkrun?
Nic – udział w parkrun jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji przed pierwszym startem.
Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu możesz wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań parkrun w dowolnej lokalizacji w Polsce lub na świecie.
Prosimy przynieść ze sobą nadany w ramach rejestracji Indywidualny Kod Uczestnika, który potrzebny jest to podania Twojego rezultatu.
Pamiętaj – BRAK KODU OZNACZA BRAK WYNIKU!
Jak szybko muszę pokonać trasę?
Nie mamy limitu czasu i każdy uczestnik może pokonać ją w dowolnym tempie.
Boisz się, że będziesz ostatni(a)?
W parkrun nikt nie jest ostatni.
Na końcu stawki mamy zawsze wolontariusza, który przekracza linię mety jako ostatni uczestnik.
Wszyscy uczestniczymy w parkrun dla przyjemności a każdy uczestnik niezależnie od formy, umięjętności czy też rezultatów jest tak samo mile widziany w ramach parkrun.
Weź udział również jako wolontariusz!
Parkrun organizowany jest przez samych uczestników.
Zachęcamy do wsparcia organizacji naszych spotkań w charakterze wolontariusza.
Zgłoś się adres leszno@parkrun.com i wesprzyj naszą społeczność.
- "SZKOŁA WOBEC ODMIENNOŚCI I RÓŻNORODNOŚCI WSPÓŁCZESNE WYZWANIA" - konferencja szkoleniowa
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 19.11.2022 10:00
Data zakończenia: 19.11.2022 16:00
Organizator: Wyższa Szkoła Humanistyczna w Lesznie
Wyższa Szkoła Humanistyczna w Lesznie zaprasza na konferencję szkoleniową "SZKOŁA WOBEC ODMIENNOŚCI I RÓŻNORODNOŚCI WSPÓŁCZESNE WYZWANIA". Konferencja odbędzie się 19 listopada, w godzinach od 10:00 do 16:00.
PROGRAM KONFERENCJI
- prof. zw. dr hab Andrzej Radziewicz-Winnicki - UŚ Katowice - "O niektórych konsekwencjach/paradoksach procesów marginalizacji i wykluczenia w rodzinnej błędnej i utopijnej interpretacji teorii komunitaryzmu publicznego Johna Rawlsa "
- prof. UAM dr hab. Katarzyna Waszyńska, prof. UAM dr hab. Iwona Chmura Rutkowska - UAM Poznań - "Szara strefa. Zachowania o charakterze molestowania seksualnego w codzienności szkolnej "
- prof. UAM, WSH dr hab. Ewa Karmolińska-Jagodzik - UAM Poznań, WSH Leszno - "Nauczyciel i rodzic wobec zaburzeń lękowych i ataków paniki u dzieci i młodzieży"
- prof. UŚ dr hab. Ewa Bielska - UŚ Katowice - "Afirmacja tożsamości jako podstawa oporu"
- dr Izabela Czerniejewska - ODN Poznań - "Dziecko z doświadczeniem migracji i uchodźstwa w szkole " dr Mirosław Radoła - UAM Poznań - "Poczucie bezpieczeństwa uczniów (z) różnych kultur w środowisku szkolnym"
- dr Bogusław Dzięcioł - UAM Poznań - "Funkcjonowanie kontroli społecznej jako sankcjonowanie odmienności"
Warsztaty
- Być sobą - czuć się bezpiecznie w szkole - prof. UAM dr hab. Iwona Chmura–Rutkowska (Pedagożka, socjolożka, Wydział Studiów Edukacyjnych) - UAM w Poznaniu
- 2. Rola ćwiczeń opartych na doświadczeniu w edukacji antydyskryminacyjnej - dr Jowita Wycisk (Psycholożka i kulturoznawczyni, trenerka, Instytut Psychologii - UAM w Poznaniu
Szczegóły: www.wshleszno.pl/konferencja
- KONCERT NATALII LEBIEDIEWEJ & LAURY MARTI
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 19.11.2022 18:00
Data zakończenia: 19.11.2022 20:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza już 19 listopada 2022 r., na koncert Natalii Lebiediewej & Laury Marti (jako część projektu pn. "Filmografia Jazzu")!
Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Ratuszowej o godz. 18:00.
Wstęp wolny!
LAURA MARTI - piosenkarka jazzowa, etno, rockowa i popowa, kompozytorka i autorką tekstów. Jest Ukrainką o ormiańskich korzeniach i brazylijskim sercu, jedną z najbardziej wszechstronnych piosenkarek na Ukrainie o charakterystycznym aksamitnym głosie. Jest ona muzykiem o wyjątkowej charyzmie, który nigdy nie stoi w miejscu i nieustannie eksperymentuje w różnych gatunkach. Otrzymała tytuł "Piosenkarza Roku" od ELLE Style Awards. Jako wokalistka jazzowa współpracowała z kilkoma uznanymi międzynarodowymi muzykami jazzowymi: Bobby McFerrin, Lars Danielsson, Magnus Öström, Michiel Borstlap, Hans Peter Salentin, Misha Tsiganov, Vadim Neselovskyi, Tamara Lukasheva. Wydała 5 albumów studyjnych, wyprodukowała znaczną liczbę singli. Oprócz projektów jazzowych i popowych, Laura jest członkinią Nataliya Lebedeva Trio i "Jazz in Kiev Band" prowadzonego przez Alexeya Kogana. Uczestniczyła w kilku festiwalach zagranicznych: Leopolis Jazz Fest (Alfa Jazz Fest), Jazz nad Odrą, Lotos Jazz Fest, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Bez, Bouquet Kyiv Stage, Atlas Weekend i innych. Występy na żywo LAURY MARTI są zawsze skoncentrowaną mieszanką emocji, potężnej energii, inspiracji, miłości, 100% wysokiej jakości materiału z delikatnym ukraińskim akcentem.
NATALIYA LEBEDEVA - pianistka, kompozytor, wykładowca Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Z powodzeniem kierowała również jazzowym festiwalem „Atlant-M” w 2004 i 2005 roku. W 1999 roku ukazała się jej pierwsza autorska płyta „Night Groove”. Jest autorką oryginalnych programów muzycznych: „Wriemiena goda”, „Brazylijskie metamorfozy”, „Richard Rodgers Songbook”, „Talking about Standards” i innych, a także aranżacji standardów jazzowych i brazylijskich utworów muzycznych. Brała udział w nagraniach wielu albumów, konkursach i festiwalach jazzowych. W roku 2006 ukazał się jej pierwszy autorski album „Paints” nagrany przez trio z udziałem: Igora Zakusa - kontrabas, Alexa Fantayeva (perkusja). Gościem specjalnym albumu był Artyom Mendelenko (saksofon). Rok później, we wrześniu 2007 roku, ukazał się jej drugi album „Medium Cool”. Natalia Lebedeva jest również członkiem zespołów: Night Groove, Kwintet Andreya Arnautova, Kwintet Sergieya Ovsianikova. Uczestniczyła w wielu festiwalach: „Dodż” (Donieck, Ukraina), „Ednist” (Kijów, Ukraina), „Jazz Karnawał” (Odessa, Ukraina), „Czerkawskie Dni Jazzowe”, „Jazz Koktebel” (AR Krym) „Dniprograstrol” (Kijów), Festiwal Wina i Jazzu” (Jałta), „Jesienny Blues” (Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Nikopoli), „Wieczory pamięci Volodimira Simonenka” (Kijów), Zaduszki Jazzowe w Kielcach, Róże Jazz Festiwal w Zielonej Górze, Festiwal Jazzowy w Banskiej Scawnicy (Słowacja).
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
- Rynek Staroci
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 19.11.2022 8:00
Data zakończenia: 31.12.2022 14:00
Zapraszamy na Rynek Staroci, który na leszczyńskim Rynku odbywa się w każdą trzecią sobotę miesiąca. Najbliższe wydarzenie odbędzie się w sobotę 19 listopada 2022 r. w godzinach od 8:00 do 14:00. Przyjdź na Leszczyński Rynek, przespaceruj się wśród klimatycznych kramów a może znajdziesz wyjątkowe skarby. Są tu nie tylko starocie, ale także stoiska ze smakołykami, kwiatami i wiele innych. Przyjdź i poczuj wyjątkową atmosferę starego miasta.
Niedziela - 20.11.2022
- Marsz z kijkami lub bez
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 20.11.2022 9:00
Data zakończenia: 20.11.2022
Organizator: ChodzęBoLubię Leszno
ChodzęBoLubię Leszno zaprasza na marsz z kijkami lub bez.
Spotkanie odbędzie się w niedzielę 13 listopada 2022 r. o godzinie 9:00 .
Zbiórka parking przy cmentarzu Grzybowo
Cykl spotkań trwa do 18 grudnia br.
Informacje na facebooku TUTAJ
- Spotkanie Biegowe na Górkach
Miejscowość: Leszno
Miejsce: parking nowy cmentarz Osiecka 5
Data rozpoczęcia: 20.11.2022 9:00
Data zakończenia: 20.11.2022
Organizator: Biegaj Leszno
Biegaj Leszno zaprasza na Spotkanie Biegowe na Górkach.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 20 listopada o godzinie 9:00, parking nowy cmentarz Osiecka 5.
Dystans około 11.5 km.
Bieg dla każdego i o każdym stopniu zaawansowania biegowego.
Bieg w miłym towarzystwie, w grupie jest siła i Moc .
Podzielimy się na grupy, tak aby dostosować mniej więcej tempo.
Spotkania będą odbywać się cyklicznie co niedzielę.
- Głęboki relaks w dźwiękach mis tybetańskich i gongów.
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 20.11.2022 18:00
Data zakończenia: 20.11.2022 19:15
Organizator: Dharma
Tęsknisz za chwilą spokoju i miejscem, w którym możesz całkowicie się wyłączyć i głęboko zrelaksować? Nasz umysł jest stale zatłoczony słowami i myślami. Wszystko to sprawia, że żyjemy w stresie, jesteśmy pełni lęku, złości czy smutku.. Jeśli nie boisz się zajrzeć głębiej w siebie to zapraszam, przyjdź. Będzie to czas tylko dla Ciebie. Sam doświadczysz dokąd poprowadzą Cię dźwięki i co uaktywnią wibracje. Sesje relaksacyjne przy dźwiękach mis tybetańskich i gongów są po to abyś lepiej odnalazł się w dzisiejszej rzeczywistości, potrafił żyć w zgodzie ze sobą i własnym sercem. Usłysz swój prawdziwy głos i nie pozwól mu tonąć w hałasie innych. Jak wygląda sesja relaksacyjna? Uczestnicy sesji leżąc w wygodnych pozycjach są poddawani „masażowi” dźwiękiem, a każdy fragment ciała jest dotknięty przez wibracje i drgania instrumentów. Organizm składa się w ponad 70 % z wody, a ten życiodajny płyn łatwo przewodzi fale dźwiękowe. Wibracje docierają do poziomu komórkowego każdego narządu. Fale dźwiękowe mis i gongów ułatwiają mózgowi zwolnienie rytmu pracy, synchronizację obu półkul i przejście od stanu beta (aktywności) do stanu alfa (między snem a czuwaniem, w którym umysł się wycisza), a nawet theta (głębokiej medytacji, aż do zaśnięcia). Oddziałują też korzystnie na kanały energetyczne – meridiany - odblokowując je. Następuje usuwanie toksyn z organizmu, regulacja funkcji narządów wewnętrznych i przyspieszenie regeneracji tkanek, poprawa krążenia krwi i płynów ustrojowych, są również łagodzone różnego rodzaju bóle. Terapia stymuluje również kreatywność i siły twórcze.
Korzyści z sesji:
- przywraca harmonię
- likwiduje napięcia
- stabilizuje pracę układu nerwowego
- reguluje gospodarkę wodną organizmu
- łagodzi bóle
- poprawia krążenie krwi
- oczyszcza uaktywniając wydalanie toksyn z organizmu
- pobudza krążenie płynów ustrojowych - poprawia ukrwienie tkanek przyspiesza procesy gojenia ran, czy np. zrastania kości.
- wzmacnia siły witalne
- synchronizuje pracę naszych półkul mózgowych w zakresie częstotliwości alfa a przy dłuższym słuchaniu – theta
- neutralizuje skutki nagromadzonego stresu poprzez wejście w stan głębokiego relaksu i odprężenie,
- pomaga na powrót połączyć się z intuicją, a co za tym idzie uruchomić proces zmian w życiu, podjąć ważne decyzje, otworzyć się na coś nowego
Przeciwwskazania:
- wszczepiony rozrusznik serca
- sztuczne zastawki serca
- osoby po przeszczepach narządów
- epilepsja
- pierwszy trymestr ciąży
!!! Ważne !!! Przed i po sesji wypij co najmniej szklankę wody. Ubierz się wygodnie, weź ze sobą mate,koc i poduszkę, żeby ułożyć się komfortowo. Sesja trwa około 60 minut + 5-10 minut na umoszczenie się przed + 10-15 minut na "wylądowanie po. Wstęp: 35 zł Płatność przed sesją.
Chata Joga Leszno
Ul.Narutowicza 1/8
Rezerwacje, zapisy i kontakt w razie pytań lub wątpliwości: Anna - dharmagabinet@gmail.com lub tel. 531-001-123,
- Konkurs muzyczny, Festiwal Muzyki Autorskiej i Piosenki Artystycznej
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 20.11.2022 8:00
Data zakończenia: 20.11.2022 23:59
Organizator: Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury
Festiwal Muzyki Autorskiej i Piosenki Artystycznej zaprasza na konkurs młodzież i seniorów 60+ Nagraj 2 piosenki z jednej z powyższych kategorii, wypełnij kartę zgłoszeniową i prześlij na: lstk1991@gmail.com.
Czekamy na Was, LSTK i Studio Aktorstwa i Głosu, Karolina Wojtko.
Jeśli macie jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu mailowego!