2022-09-22
Warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci
6 października 2022

Miejscowość: Leszno
Miejsce: ul. Słowiańska 59b
Data rozpoczęcia: 2022-10-06 16:30
Data zakończenia: 2022-11-10 18:30
Organizator: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie
Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie zaprasza na cykl WARSZTATÓW PSYCHOEDUKACYJNYCH DLA DZIECI w wieku 8 -12 lat.
Zajęcia bezpłatne
Celem spotkań jest podniesienie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie z emocjami i stresem, efektywnej komunikacji, rozwiązywania konfliktów, wzmacniania samooceny, motywacji oraz profilaktyki uzależnień behawioralnych.
Spróbujemy odpowiedzieć na pytania:
• Do czego służą emocje? Czy można się z nimi zaprzyjaźnić? Czy zawsze musimy coś z nimi robić? Jak bezpiecznie je wyrażać?
• Czym jest stres i jak sobie z nim radzić? Czy stres może nam w czymś pomóc?
• Skąd biorą się nieporozumienia? Jak mówić aby inni nas rozumieli? Jak rozwiązywać konflikty?
• Skąd czerpać motywację? Dlaczego czasem nam jej brakuje?
• Jak nie wpaść w sieć sieci? Jakie są zasady bezpiecznego korzystania z Internetu? Czym jest hejt? Czy można się przed nim uchronić?
Cykl zajęć obejmuje 6 spotkań – organizowanych co tydzień po 2 godziny.
Osoba prowadząca: Dąbrówka Skorupińska – psycholog.
Zgłoszenia: telefonicznie - 65 529 98 65.
Istnieje możliwość zapisania dziecka na pojedynczy warsztat lub cały cykl spotkań.
Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Działamy dla siebie – czyli jak skutecznie stawić czoła trudnościom” współfinansowane przez Wojewodę Wielkopolskiego.
Serdecznie zapraszamy!
