2017-04-19
Konferencja "Jeden pacjent- wiele spojrzeń diagnostycznych"
Kończy się Kampania „Świadomość niepełnosprawności” , w ramach której, odbywały się warsztaty, dni otwarte, prelekcje i konferencje. Działania te umożliwiły mieszkańcom nie tylko zapoznanie się z problemami, z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne, ale też ułatwiły pomoc w przełamywaniu tych barier.
Głównym punktem wydarzeń związanych z Kampanią były wydarzenia związane z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. „Nie zarazisz się autyzmem ale możesz optymizmem” pod takim hasłem na leszczyńskim Rynku odbyły się ciekawe merytorycznie wykłady i prezentacje. Liczne Organizacje Pozarządowe przygotowały stoiska animacyjne. Tego dnia mieliśmy wyjątkową okazję pokazać, że „społeczność Miasta Leszna jest razem z osobami niepełnosprawnymi.
W pierwszy weekend kwietnia Leszno włączyło się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“ na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich bliskimi.
„Świadomość Niepełnosprawności” kończy konferencja podsumowująca kampanię przygotowana przez Fundację „Dr Clown” Oddział w Lesznie oraz Miasto Leszno.
Fundacja „Dr Clown” Oddział w Lesznie reprezentowana przez Annę Paszczuk, dzięki wsparciu Miasta Leszno, jest organizatorem konferencji "Jeden pacjent- wiele spojrzeń diagnostycznych"- psychoterapia wysokofunkcjonujących dorosłych osób ze spektrum autyzmu.
Spotkanie odbędzie się 22.04. 2017 w godzinach 11:00-18:00 w leszczyńskim Ratuszu i skierowane jest do wszystkich zainteresowanych lekarzy, psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów i pedagogów. W skład Komitetu Naukowego weszli: Ewa Dobiała, Kamilla Jakubowska, Joanna Ławicka, Anna Pakalska. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna.
Leszczyńska konferencja jest jedną z pierwszych w Polsce prób spotkania profesjonalistów zajmujących się diagnozą i rozwojem dziecka z psychoterapeutami reprezentującymi czołowe modalności psychoterapeutyczne. Celem wydarzenia jest otwarcie przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz sposobów rozumienia zagadnienia, spotkanie aktualnej wiedzy dotyczącej autyzmu pochodzącej z obszaru pedagogiki, psychologii i medycyny oraz uwrażliwienie środowiska profesjonalistów na wyzwania będące codziennością pacjentów ze spektrum autyzmu.
Kampania „Świadomość Niepełnosprawności” organizowana jest wspólnie przez Miasto Leszno oraz leszczyńskie Organizacje Pozarządowe
-Stowarzyszenie „Wygraj Siebie”
-Fundacja „Dr Clown” oddział w Lesznie
-Koło Terenowe Polskiego Związku Głuchych w Lesznie
-Leszczyńskie Stowarzyszenie Osób z Chorobami Alzheimera i Parkinsona
-Leszczyńskie Stowarzyszenie „Razem z Nami” na rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną
-Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Lesznie
-Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka”
-Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Lesznie
-Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy im. „Piotrusia Pana”
-Polski Związek Niewidomych Koło w Lesznie
-Stowarzyszenie Chorych na Choroby Reumatyczne
-Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat”
-Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON
Urząd Miasta Leszna:
-Biuro Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych
-Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
-Wydział Spraw Obywatelskich
Wspierają nas :
Fundacja Centrum Aktywności Twórczej
Młodzieżowe Centrum Profilaktyk „Nasza Alternatywa”
Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie
Leszczyńskie Stowarzyszenie Airsoftu
Serdecznie zapraszamy