2023-02-06
Tydzień z NGO

Przed nami kolejny tydzień z NGO i nie tylko! Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami!
Poniedziałek 06.02
- Wystawa Tajemnice miśnieńskiej porcelany
Miejscowość: Leszno
Miejsce: dawna synagoga, ul. G. Narutowicza 31 (II piętro)
Data zakończenia: 26.02.2023
Organizator: Muzeum Okręgowe w Lesznie
Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na wystawę Tajemnice miśnieńskiej porcelany
Wystawa czynna do 26 lutego 2023 r.
Od czasów średniowiecza porcelana przywożona z Chin była towarem bardzo drogim, luksusowym,
obecnym tylko w domach najzamożniejszych mieszkańców Europy.
Jednocześnie próbowano opracować technikę produkcji porcelany na naszym kontynencie.
Udało się to matematykowi i fizykowi Ehrenfriedowi Waltherowi von Tschirnhaus (1751–1708) i alchemikowi Johannowi Friedrichowi Böttgerowi. Naukowcy pracowali w Dreźnie i mieli na polecenie króla Augusta II Sasa wynaleźć metodę pozyskiwania złota z innych metali. Ich wspólne doświadczenia nie pozwoliły na wynalezienie złota, ale doprowadziły w styczniu 1708 roku do uzyskania pierwszych próbek porcelany.
Niespełna dwa lata później, 23 stycznia 1710 roku, na mocy decyzji króla Augusta II Sasa, rozpoczęła działalność Królewsko-Polska i Elektorsko-Saska Manufaktura Porcelany. Ze względu na chronienie tajemnicy wynalazku na jej siedzibę przeznaczono zamek w Miśni.
Na wystawie w leszczyńskim muzeum pokazane zostaną talerze, miseczki, filiżanki do kawy, herbaty i kakao, świeczniki czy kałamarze wykonane z delikatnej porcelany powstałe w miśnieńskiej manufakturze od XVIII do XX wieku. Naczynia te zdobili znakomici mistrzowie pędzla. Można będzie zobaczyć porcelanę zdobioną słynnym wzorem cebulowym, bukietami kwiatów oraz warzyw.
Z historią manufaktury w Miśni wiąże się także postać Aleksandra Józefa Sułkowskiego.
Swe cenne zbiory na wystawę udostępniły Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Narodowe w Poznaniu.
Zaprezentowane zostaną także zbiory własne Muzeum Okręgowego w Lesznie.
Wydarzenie towarzyszące:
- 26 lutego 2023, godz. 1600 -„Kwiaty, warzywa i wzór cebulowy” wykład na pożegnanie z wystawą
Bilet wstępu: 9 zł / 7 zł ulgowy, przewodnik 50 zł
Kurator wystawy: Małgorzata Gniazdowska, historyk sztuki, kierownik Działu Zbiorów Muzeum Okręgowego w Lesznie.
Zajmuje się rzemiosłem artystycznym oraz historią życia codziennego.
Jest autorką takich wystaw jak: „Pije Kuba do Jakuba … Alkohol w kulturze mieszczan i szlachty w południowo-zachodniej Wielkopolsce”,
„Od ślepych ryb do klusek na łachu. Leszczyńska kuchnia i jadalnia w l. 1890 – 1939”, „Ach śpij kochanie... Leszczyńskie sypialnie w latach 1900-1956”.
Kontakt: zbiory@muzeum.leszno.pl, 65 529 61 43 w. 25
Wtorek 07.02
- Wystawa Tomasza Bzdęgi THE LIGHT OF HOPE - ŚWIATŁO NADZIEI
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5
Data rozpoczęcia: 2023-01-26
Data zakończenia: 2023-03-04
Organizator: Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie
Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie oraz Artysta zapraszają na wystawę TOMASZ BZDĘGA THE LIGHT OF HOPE – ŚWIATŁO NADZIEI
Kuratorka: Sylwia Henkulak-Matysiak
Tomasz Bzdęga – ur. w 1972 roku w Rawiczu. Absolwent Królewskiej Szkoły Sztuk Pięknych w Nowej Rudzie, dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Telemacha Pilitsidisa. Absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, dyplom w pracowni Przekształcania Obrazu i Intermediów pod kierunkiem prof. Tomasza Sikorskiego. Na co dzień kierownik działu impresaryjnego rawickiego Domu Kultury.
„THE LIGHT OF HOPE – ŚWIATŁO NADZIEI”
„Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy. Buntuj się, buntuj, gdy światło się mroczy”(1).
Tomasz Bzdęga rozkochany jest od wielu lat w wielowarstwowym sposobie budowania tła. Między transparentnymi śladami pędzla widoczne są fragmenty pierwotnie ciemnego podkładu podkreślające grę barwnego światła stanowiącego punkt zainteresowania autora. Konsekwentnie tworzy swoje obrazy, opierając się na kolorze i fakturze. Wykorzystuje w nich, idąc za kolorystami, pikturalne właściwości medium. Tym razem autor w soczystej palecie barw mocno nawiązuje do początków swojej twórczości, gdzie to właśnie żywy kolor wychodził na pierwszy plan. Wśród zastosowanych technik oprócz tradycyjnych pociągnięć pędzla możemy zauważyć przecierki, odciski, liczne zacieki składające się na strukturę obrazów. Niezgoda na mrok dzisiejszych czasów, cichy opór, malarska negacja… takie są podwaliny wystawy „THE LIGHT OF HOPE – ŚWIATŁO NADZIEI”. Są to malarskie rozważania na temat niepewności, strachu, niestabilności i bezradności, w której od kilku lat przyszło nam żyć. W najnowszej odsłonie twórczości Tomasza Bzdęgi konfrontujemy się ze swobodnie rozumianymi, „miękko malowanymi” pejzażami abstrakcyjnymi. Pejzażami bardzo odległymi, wymykającymi się jednoznacznemu zdefiniowaniu. Cytując samego autora: „(...) w kolorystyce i sposobie nakładania walorów wyczuwa się niepokój, drgania emocji”. Stawia to odbiorcę przed nieoczywistymi kulistymi formami emanującymi barwnym światłem. „Światło, które dostrzegam… jest dużo jaśniejsze od chmury noszącej w sobie słońce. […] Gdy podziwiam widowisko, jakim jest owo światło, wszelki smutek i żal znikają z mej pamięci”2. To przykład formalny malarstwa abstrakcyjnego, któremu od lat wierny jest autor. Malarstwo to zawsze było pełne umiłowania blasku wychodzącego z mroku. To także ukłon w stronę koloryzmu. Prezentowane kompozycje pozbawione są zakorzenienia, a pola barwne luźno splatają się ze sobą. W konsekwencji centralne części obrazu wydają się unosić z akrylowej mgły w kolorze warm grey, który stał się spoiną wszystkich składających się na cykl płócien. W ostatnim czasie Bzdęga przyzwyczaił odbiorców do mroczniejszej palety barw. Tym bardziej to zwycięstwo koloru nad mrokiem przynosi ożywcze tchnienie w jego twórczość. Cytując za autorem: „Spod ciemnych warstw kolorystycznych przedziera się symboliczne światło w jaskrawych żółcieniach, oranżach czy różach. Jaskrawe kolory symbolizują nadzieję. Po nocy przychodzi dzień, dobro zawsze zwycięża zło... światło daje życie”. Sylwia Henkulak-Matysiak /kuratorka/
1 D. Thomas, Wiersze wybrane, Kraków 1974.
2 Hildegarda z Bingen, Słowa pełne światła, Kraków 2011.
Czwartek 09.02
- "Opera w Lesznie"
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Główna, pl. Metziga 25
Data rozpoczęcia: 2023-02-09 15:00
Data zakończenia: 2023-02-09 16:30
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie
Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Lesznie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie serdecznie zapraszają na cykl spektakli Opery i Operetki z audiodeskrypcją pn. "Opera w Lesznie".
Pokazy filmowe będą odbywać się o godz. 15:00 w sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Metziga 25.
Zapraszamy wszystkie osoby z dysfunkcją wzroku, ich opiekunów, przyjaciół i członków rodzin.
Wstęp wolny!
W programie:
09.02 - „Carmen”
23.02 - „Tosca”
09.03 - „Rigoletto”
23.03 - „Don Govanii”
06.04 - „Zemsta nietoperza”
20.04 - „Aida”
04.05 - „Włoszka w Algierze”
20.05 - „Fidelio”
- Jak przeprowadzić udaną kampanię 1,5% podatku?
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biuro Stowarzyszenia Centrum PISOP
Data rozpoczęcia: 2023-02-09 09:00
Data zakończenia: 2023-02-09 11:00
Organizator: Stowarzyszenie Centrum PISOP
Czy słyszeliście już o praktycznym spotkaniu, które organizuje dla Was Centrum PISOP? Przed nami czas rozliczeń podatkowych.
Jako organizacja pożytku publicznego doskonale wiecie, jak wielką moc ma część podatku otrzymywana od mieszkańców.
Zebrane w ten sposób pieniądze pozwalają Wam realizować swoje cele. Tylko… w jaki sposób dotrzeć do mieszkańców i namówić ich na przekazanie 1,5% podatku właśnie Waszej OPP?
Chętnie Wam podpowiemy.
Zapraszamy na praktyczny warsztat z Agnieszką Wujek – dziennikarką, animatorką kultury, trenerką i specjalistką z zakresu tworzenia kampanii informacyjnych, promocyjnych i marketingowych.
Prowadząca opowie o budowaniu długotrwałych relacji. Poda przykłady udanych kampanii, przydatnych narzędzi oraz poruszy temat narracji, czyli tworzenia komunikatów chwytających za serce.
To szansa na szerszą promocję Waszej organizacji! Po spotkaniu możliwa będzie indywidualna konsultacja waszych pomysłów na kampanię.
Zachęcamy do zapisów: TUTAJ
Piątek 10.02
- Zabawy ruchowe dla dzieci i rodziców
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Ul. Irlandzka 69
Data rozpoczęcia: 2022-09-23 16:00
Data zakończenia: 2023-06-30 17:00
Organizator: FUNDACJA STADO-RELACJE EMPATIA SZTUKA
Fundacja Stado-Relacje Empatia Sztuka zaprasza na Zabawy Ruchowe dla dzieci i rodziców. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 10 lutego o godzinie 16:00 na ul. Irlandzka 6.
Wszystkie dzieci mają dwie podstawowe potrzeby:
- pragną poczuć się dobrze we własnym ciele (jak w domu), czyli umieć w pełni nad nim zapanować,
- odczuwają potrzebę nawiązywania kontaktu z innymi.
Zaspokojenie tych potrzeb – dobry kontakt z samym sobą i z innymi ludźmi – jest możliwy dzięki dobremu nauczaniu ruchu.
Weronika Sherborne - była angielską terapeutką, nauczycielką wychowania fizycznego. W latach 60-tych wypracowała własny system ćwiczeń. Ma on zastosowanie we wspomaganiu prawidłowego rozwoju dzieci i w korygowaniu jego zaburzeń.
Ćwiczenia te wywodzą się ze szkoły Rudolfa Labana i z doświadczeń własnych, a znane są pod nazwą Ruchu Rozwijającego. Nazwa ruchu rozwijającego wyraża główną ideę metody:
– posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka i terapii zaburzeń tego rozwoju. Opracowany przez Sherborne system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi.
Stosowanie metody ruchu rozwijającego przynosi korzyści dla dzieci:
- wspomaga prawidłowy rozwój dziecka poprzez ruch,
- uczy nawiązywania kontaktu emocjonalnego i wzrokowego,
- uczy współdziałania z partnerem,
- rozwija poczucie bezpieczeństwa i zaufania do drugiego człowieka,
- kształtuje orientację w przestrzeni, świadomość własnego ciała,
- pozwala wykorzystać nagromadzoną energię, wykorzystać siłę,
- uczy koncentrowania się na wykonywanym zadaniu,
- wyzwala wśród uczestników wiele radości, śmiechu.
Ze względu na swą prostotę, naturalność i możliwość stosowania jej w każdych warunkach, jest to metoda dla każdego.
Każdy może w niej uczestniczyć w takim zakresie, w jakim jest to dla niego możliwe. Nie ma słabszych, gorszych, czy smutnych.
Wszyscy są aktywni, radośni i zwycięzcy. Każdemu coś się uda, każdy zostanie pochwalony i zachęcony do wysiłku.
Zapisy przez email kontakt@stado.edu.pl lub messenger.
- Wieczór Artystyczny - Miłość nie zna granic
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1
Data rozpoczęcia: 2023-02-10 17:00
Data zakończenia: 2023-02-10 18:00
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie
Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie wraz ze Stowarzyszeniem Sztuka dla Wszystkich serdecznie zapra na wieczór artystyczny pt. "Miłość nie zna granic".
Wydarzenie odbędzie się 10 lutego 2023 r., o godz. 17:00 w Bibliotece Ratuszowej.
Wstęp wolny!
„Miłość nie zna granic” to tytuł wieczoru artystycznego, na który zaprasza Stowarzyszenie Sztuka dla Wszystkich. Miłość, która sprawia, że świat się kręci, która jest bardzo często inspiracją dla artystów, pisarzy, muzyków, malarzy i innych.
Zawiera w sobie wszystko. Uczucie to wyrażane przez ludzi na tysiące sposobów. Kilka z nich przybliżą tego wyjątkowego wieczoru Członkowie Stowarzyszenia.
Wieczór połączony z miłymi niespodziankami prowadzić będzie Aldona Szymanowska i Gabriel Roszak.
- Wystawa malarska E&M MICHALEWICZ
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im.S.Grochowiaka PASAŻ KULTURY Pl. Metziga 25
Data rozpoczęcia: 2023-02-03 17:00
Data zakończenia: 2023-02-28 19:00
Organizator: Ewa & Marcin Michalewicz & Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Grochowiaka w Lesznie
Ewa & Marcin Michalewicz i Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Grochowiaka w Lesznie zapraszają na wystawę MALARSTWA E&M MICHALEWICZ
Obrazy tworzone są w Kościanie Ewy i Marcina Michalewiczów i zdobią wiele prywatnych kolekcji w kraju i poza granicami Polski.
Wystawa jest dostępna do 28 lutego 2023r. w PASAŻU KULTURY - Pl. Metziga 25.
Ewa Michalewicz uprawia malarstwo nowoczesne. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła wykorzystywać w obrazach techniki oraz formy strukturalne. Inspiracją dla większości prac artystki jest otoczenie i emocje wywoływane w relacjach z rzeczywistością.
Z obrazów emanuje spokój, harmonia, a formy strukturalne dopełniają całości przekazu.
Marcin Michalewicz, urodzony w Kościanie w 1983 roku, jest artystą, którego od najmłodszych lat fascynował rysunek. Jako osoba ciągle poszukująca nowych, twórczych form wyrazu często eksperymentował i łączył rysunek, malarstwo z grafiką komputerową.
W jego pracach pojawia się charakterystyczny klimat – połączenie mroku z subtelnością, dążenie do piękna w rozumieniu autorskim. Nurt, w którym się zagłębił nawiązuje do surrealizmu fantastycznego. W swej sztuce wykorzystuje często symbole, odwołania do ludzkich emocji, irracjonalnych lęków. Chce, aby jego prace działały na podświadomość odbiorcy, sięgały do duszy, uruchamiały pokłady nieuświadomione.
WSTĘP WOLNY
Sobota 11.02
- Parkrun Leszno
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Polana Trzech Dębów-Karczma Borowa
Data rozpoczęcia: 11.02.2023 9:00
Data zakończenia: 11.02.2023 10:00
Organizator: Fundacja "Życie Cudem Jest"
Fundacja "Życie Cudem Jest" zaprasza na Parkrun Leszno.
Czym jest parkrun Leszno? To bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu. Fundacja zaprasza do udziału w dogodnej dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze.
Kiedy organizowany jest parkrun?
W każdą sobotę o 9:00 przez cały rok.
Gdzie odbywają się spotkania parkrun?
Miejsce organizacji spotkania to teren Nadlećnictwa Karczma Borowa.
Więcej informacji nt. trasy znajdziesz w sekcji trasa TUTAJ
Ile kosztuje udział w parkrun?
Nic – udział w parkrun jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji przed pierwszym startem.
Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu możesz wziąć udziałw dowolnej liczbie spotkań parkrun w dowolnej lokalizacji
w Polsce lub na świecie.
Organizatorzy proszą przynieść ze sobą nadany w ramach rejestracji Indywidualny Kod Uczestnika, który potrzebny jest to podania Twojego rezultatu.
Pamiętaj – BRAK KODU OZNACZA BRAK WYNIKU!
Jak szybko musisz pokonać trasę?
Nie ma limitu czasu i każdy uczestnik może pokonać ją w dowolnym tempie. Boisz się, że będziesz ostatni(a)? W parkrun nikt nie jest ostatni. Na końcu stawki mamy zawsze wolontariusza, który przekracza linię mety jako ostatni uczestnik.
Wszyscy uczestniczymy w parkrun dla przyjemności a każdy uczestnik niezależnie od formy, umięjętności czy też rezultatów jest tak samo mile widziany w ramach parkrun.
Weź udział również jako wolontariusz! Parkrun organizowany jest przez samych uczestników. Zgłoś się adres leszno@parkrun.com i wesprzyj społeczność organizacji.
- Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Meastoso CKiR Wschowa
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2023-02-11 17:00
Data zakończenia: 2023-02-11 18:30
Organizator: Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie
Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie i Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie zaprasza na Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Meastoso CKiR Wschowa ,
który odbędzie się dnia 11 lutego 2023 r. o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Orkiestra Maestoso CKiR Wschowa to zespół składający się z młodych i uzdolnionych muzyków pod batutą Remigiusza Kuropki.
Podczas najbliższego Koncertu Noworocznego usłyszymy przede wszystkim repertuar filmowy. Blisko 100 artystów zaprezentuje najpiękniejsze i najtrudniejsze pozycje z tego jakże lubianego gatunku.
Muzycy zagrają mi.n. muzykę z Piratów z Karaibów, Benny Hilla, Dzieci Sancheza czy niezwykle trudną ścieżkę z bajki Iniemamocni. Pojawi się również muzyka z gier oraz polskie akcenty.
Usłyszymy marsz Dywizjon 303, a także przepiękny utwór Miasto 44, który zaśpiewa uzdolniona wokalistka Martyna Krzyżkowiak.
Gwiazdą wieczoru będzie Sławomir Cichor, który zagra m.in. jeden z najpiękniejszych utworów Ennio Moriccone „Za garść dolarów” oraz bardzo trudny i widowiskowy utwór La Virgen De La Macarena.
Nie zabraknie również muzyki klasycznej. Na scenie zobaczymy także uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im Karola Kurpińskiego we Wschowie oraz Mażoretki Orkiestry Dętej Miasta Leszna.
Orkiestra Maestoso działa przy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Sławomir Cichor to trębacz, muzyk orkiestrowy, nauczyciel akademicki, solista, kameralista i kompozytor.
W ciągu 20 lat kariery współpracował m.in. z Filharmonią Wrocławską, Filharmonią Narodową, orkiestrą Sinfonia Varsovia i Filharmonią Łódzką (pierwszy trębacz).
W latach 2021-2022 Sławomir Cichor wziął udział jako solista w Pierwszej Symfonicznej Trasie Koncertowej Narodowej Orkiestry Dętej (dyrygent Mariusz Dziubek).
Muzyk współpracuje z wieloma światowej sławy muzykami m.in. Manu Mellaerts, Jose Chafer, Luc Ponet, Richard Stoelzl.
Bilety na wydarzenie dostępne on-line na stronie MOK Leszno w cenie 50 zł.
- Warsztat Jogi Hormonalnej
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Portugalska 23
Data rozpoczęcia: 2023-02-11 18:00
Data zakończenia: 2023-02-11 20:00
Organizator: Ommm Szkoła Jogi/Agnieszka Sakowicz
Agnieszka Sakowicz zaprasza na warsztat JOGI HORMONALNEJ. To terapia lecznicza, profilaktyczna, mającą na celu wznowienie i regulację produkcji hormonów.
Za pomocą m.in. ćwiczeń (asan), oddechu (Bhastrika) można doprowadzić do równowagi gospodarkę hormonalną. Praktyka jest rozgrzewająca, uaktywniająca, dynamiczna i głęboko relaksująca.
Dedykowana jest kobietom w każdym wieku, szczególnie młodym dziewczętom przy nieregularnych i bolących miesiączkach, kobietom, które chcą zajść w ciążę, kobietom z przedwczesną menopauzą,
w menopauzie, kobietom dojrzałym aby utrzymać dobry stan zdrowia. Zapraszam kobiety z problemami tarczycowymi, chorobą Hashimoto.
Przeciwwskazaniem jest choroba nowotworowa, zaawansowana endometrioza, duże mięśniaki, ciąża.
Warsztat poprowadzi Agnieszka Sakowicz/Ommm Szkoła Jogi Informacje, zapisy - 695551512 Koszt 50 zł
- Koncert zespołu "Droga do Nieba"
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Ratuszowa, Rynek 1
Data rozpoczęcia: 2023-02-11 19:00
Data zakończenia: 2023-02-11 20:30
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie
Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na koncert zespołu "Droga do Nieba", który odbędzie się w sobotę 11 lutego 2023 r. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w Bibliotece Ratuszowej.
Bilety w przedsprzedaży do nabycia w Bibliotece Ratuszowej w cenie 30 zł, w dniu koncertu 40 zł.
Kilka słów o zespole "Drodze do Nieba": "Grupa jest kontynuacją twórczości "Niebieskiej Sowy", a zarazem reanimacją formacji, która działała w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.
Z oryginalnego składu Drogi do Nieba pozostali: Dariusz Kociołek (bębny i wokal) i Lech Niedżwiedziński (gitara). Do niedawna występował z nami Michał Wlekły (gitara basowa),
zastąpiony na początku roku (2019) przez Roberta Szukałę. W tym samym czasie do zespołu dołączył drugi gitarzysta - Arkadiusz Gołaszewski.
Repertuar zespołu opiera się głównie na kompozycjach własnych, ale nie stronimy również od coverów. Muzyka rockowa i bluesowa pomieszana z leszczyńskimi nastrojami to opis stylu naszego zespołu.
A jeżeli kogoś zmyli nazwa, to stanowczo mówimy: NIE JESTEŚMY MINISTRANTAMI".
Niedziela 12.02
- ChodzęBoLubię
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 12.02.2023 9:00
Data zakończenia: 12.02.2023
Organizator: ChodzęBoLubię Leszno
ChodzęBoLubię Leszno zaprasza na marsz z kijkami lub bez.
Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12 lutego 2023 r. o godzinie 9:00 .
Więcej informacji TUTAJ
- Głęboki relaks w dźwiękach mis tybetańskich i gongów
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Chata Joga ul.Narutowicza 1/8
Data rozpoczęcia: 2023-02-12 18:00
Data zakończenia: 2023-02-12 18:30
Organizator: Dharma
Chata Joga Leszno zaprasza na sesję relaksacyjną przy dźwiękach mis tybetańskich i gongów.
Opis od organizatora: Tęsknisz za chwilą spokoju i miejscem, w którym możesz całkowicie się wyłączyć i głęboko zrelaksować?Nasz umysł jest stale zatłoczony słowami i myślami.
Wszystko to sprawia, że żyjemy w stresie, jesteśmy pełni lęku, złości czy smutku......Jeśli nie boisz się zajrzeć głębiej w siebie to zapraszam, przyjdź. Będzie to czas tylko dla Ciebie.
Sam doświadczysz dokąd poprowadzą Cię dźwięki i co uaktywnią wibracje. Sesje relaksacyjne przy dźwiękach mis tybetańskich i gongów są po to abyś lepiej odnalazł się w dzisiejszej rzeczywistości,
potrafił żyć w zgodzie ze sobą i własnym sercem. Usłysz swój prawdziwy głos i nie pozwól mu tonąć w hałasie innych.
Jak wygląda sesja relaksacyjna? Uczestnicy sesji leżąc w wygodnych pozycjach są poddawani „masażowi” dźwiękiem, a każdy fragment ciała jest dotknięty przez wibracje i drgania instrumentów.
Organizm składa się w ponad 70 % z wody, a ten życiodajny płyn łatwo przewodzi fale dźwiękowe. Wibracje docierają do poziomu komórkowego każdego narządu.
Fale dźwiękowe mis i gongów ułatwiają mózgowi zwolnienie rytmu pracy, synchronizację obu półkul i przejście od stanu beta (aktywności) do stanu alfa (między snem a czuwaniem, w którym umysł się wycisza),
a nawet theta (głębokiej medytacji, aż do zaśnięcia). Oddziałują też korzystnie na kanały energetyczne – meridiany - odblokowując je. Następuje usuwanie toksyn z organizmu,
regulacja funkcji narządów wewnętrznych i przyspieszenie regeneracji tkanek, poprawa krążenia krwi i płynów ustrojowych, są również łagodzone różnego rodzaju bóle. Terapia stymuluje również kreatywność i siły twórcze.
Korzyści z sesji:
- przywraca harmonię,
- likwiduje napięcia,
- stabilizuje pracę układu nerwowego,
- reguluje gospodarkę wodną organizmu,
- łagodzi bóle,
- poprawia krążenie krwi,
- oczyszcza uaktywniając wydalanie toksyn z organizmu,
- pobudza krążenie płynów ustrojowych - poprawia ukrwienie tkanek,
- przyspiesza procesy gojenia ran, czy np. zrastania kości,
- wzmacnia siły witalne,
- synchronizuje pracę naszych półkul mózgowych w zakresie częstotliwości alfa a przy dłuższym słuchaniu – theta,
- neutralizuje skutki nagromadzonego stresu.
Poprzez wejście w stan głębokiego relaksu i odprężenie, pomaga na powrót połączyć się z intuicją, a co za tym idzie uruchomić proces zmian w życiu, podjąć ważne decyzje, otworzyć się na coś nowego
Przeciwwskazania:
- wszczepiony rozrusznik serca,
- sztuczne zastawki serca,
- osoby po przeszczepach narządów,
- epilepsja,
- pierwszy trymestr ciąży
!!! Ważne !!! Przed i po sesji należy wypić co najmniej szklankę wody oraz ubrać się wygodnie, wziąć ze sobą matę ,koc i poduszkę, żeby ułożyć się komfortowo.
Sesja trwa około 60 minut + 5-10 minut na umoszczenie się przed + 10-15 minut na "wylądowanie po".
Wstęp: 35 zł - płatność przed sesją. Rezerwacje, zapisy i kontakt w razie pytań - Anna dharmagabinet@gmail.com lub SMS Tel. 531-001-123
- Słodkie Walentynki w Fundacji STADO
Miejsce: ul. Irlandzka 69
Data rozpoczęcia: 2023-02-12 16:00
Data zakończenia: 2023-02-12 19:00
Organizator: Fundacja Stado Empatia Relacje Sztuka
Fundacja Stado Empatia Relacje Sztuka zaprasza na Słodkie Walentynki, które odbędą się w niedzielę 12 lutego.
W programie :
- warsztaty - czekoladowe serduszka,
- gry i zabawy walentynkowe,
- jedną godzinę warsztatów i jedną godzinę zabawy
Organizator zapewnia wesołą zabawę. Słodkie Walentynki są skierowane dla dzieci w wieku 5-12 lat.
Koszt udziału w warsztatach to 60 zł
Zapisy poprzez Messenger , kontakt : kontakt@stado.edu.pl
- Spektakl "Baśń o rycerzu bez konia"
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Teatr Miejski w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2023-02-12 15:00
Data zakończenia: 2023-02-12 15:45
Organizator: Teatr Miejski w Lesznie
Teatr Miejski w Lesznie zaprasza na gościnny spektakl gościnny pn. "Baśń o rycerzu bez konia"
Opis od organizatora: Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia... Tak, tak: rycerz bez konia.
Powiecie: każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy.
Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie...
Realizatorzy:
Scenariusz Marta Guśniowska
Lalki Robert Poryziński
Animacja Marcin Marzec
Muzyka Marcin Marzec
Obsada:
Animacja: Marcin Marzec
Bilety w cenie 20 zł dostępne TUTAJ Czas trwania 45 minut
- Bajkowe Poranki w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Miejscowość: Leszno
Miejsce: Biblioteka Główna, pl. Metziga 25
Data rozpoczęcia: 2023-02-12 11:00
Data zakończenia: 2023-02-12 12:30
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zaprasza na "Bajkowe Poranki" w nowej odsłonie.
W każdą niedzielę o godz. 11:00 organizator będzie wyświetlać pełnometrażowe filmy animowane z polskim dubbingiem i ukraińskimi napisami.
Miejsce spotkania - w Sala Audiowizualna MBP
WSTĘP WOLNY
- Biegaj Leszno
Miejscowość: Leszno
Data rozpoczęcia: 12.02.2023 9:00
Data zakończenia: 12.02.2023
Organizator: Biegaj Leszno
Biegaj Leszno zaprasza na Spotkanie Biegowe na Górkach.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 12 lutego o godzinie 9:00, parking nowy cmentarz Osiecka 5.
Dystans to około 11.5 km. Bieg dla każdego i o każdym stopniu zaawansowania biegowego. Bieg w miłym towarzystwie, w grupie jest siła i Moc .
Uczestnicy podzielą się na grupy, tak aby dostosować mniej więcej tempo. Spotkania będą odbywać się cyklicznie co niedzielę.